اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960419253984850

سوء استفاده‌ی مخفیانه‌ی مجرمان از زندگی خصوصی کاربران بی‌احتیاط

کد: 13960419253984850

https://goo.gl/QxFWE9

، تهران , (اخبار رسمی): به خاطر دارید زمانی که عده‌ای از کاربران بر روی دوربین وب کم خود برچسب می‌زدند و خیلی از افراد آنها را دست می‌انداختند و برایشان انجام این کار تمسخر آمیز بود؟ اگر شما هم جزء افرادی بودید که این کار برایتان خنده آور بود، احتمالا پس از مطالعه‌ی این مقاله دیگر به چنین موضوع مهمی نخواهید خندید!

سوء استفاده ی مخفیانه مجرمان از زندگی خصوصی کاربران بی احتیاط

به گزارش شرکت ایده ارتباط تراشه، موضوع وب کم‌ها هیچ وقت یک پارانویا یا ترس بیجا نبوده است و با مطالعه این مقاله شما هم مثل خیلی از کاربران محافظه کار بر روی دوربین وب کم برچسبی می‌چسبانید و یا که یکی از ویژگی‌های اینترنت سکیوریتی کسپرسکی را که مسدود سازی دسترسی‌های غیر مجاز است را برای خود به کار می‌گیرید.

اما بیایید از میکروفن غافل نشویم. زدن برچسب بر روی میکروفن و خیلی کارهای دیگر شنود صدا را غیر فعال نمی کند. از همین رو مجرمان می‌توانند از طریق میکروفن شما استراق سمع کنند و به هر اطلاعاتی که از شما نیاز دارند، دسترسی پیدا کنند. متاسفانه غیر فعال کردن میکروفن از طریق نرم افزار سیستم راه حل کارآمدی نیست، زیرا برنامه می‌تواند به راحتی آن را دوباره روشن کند.

خوشبختانه در این مورد هم اینترنت سکیوریتی کسپرسکی دارای ویژگی است که در برابر استراق سمع از شما محافظت می‌کند و زندگی خصوصی شما را نجات می‌دهد. برای چگونگی عملکرد آن در ادامه با ما همراه باشید.

 

مشکلات امنیتی

اگر با کامپیوتر و به خصوص اینترنت سروکار داشته باشید به احتمال زیاد لغت استریم به گوشتان خورده است. تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که برای گوش کردن یک فایلmp3 آن را روی کامپیوتر یا mp3player خود کپی می‌کنید و سپس آن را پخش می‌کنید. اما هنگامی که به رادیوی اینترنتی گوش می‌کنید مجبور نیستید که اول تمام رادیو را روی کامپیوتر خود کپی کنید و سپس آن را گوش کنید. اطلاعات همان طور که به کامپیوتر شما میرسند فورا اجرا می‌شوند. این باعث میشود که شما بتوانید به صورت آنلاین صوت و ویدئو را تماشا کنید. به این کار استریمینگ می‌گویند.

استریم‌ها را می‌توان به دستگاه‌های مختلف مانند بلندگو یا میکروفن وصل کرد. چندین استریم صوتی می‌توانند داده‌ها را از میکروفن دریافت کنند، درست مانند چندین استریم که می‌توانند به بندگوها در همان زمان دسترسی یابند.

اما یک میکروفن نمی تواند استریم‌های متفاوت را برای برنامه‌های مختلف ایجاد کند. به عبارتی دیگر این فقط یک دستگاه منفعل است که هر صدایی که برداشت می‌کند را ضبط می‌کند. بنابراین تمام استریم‌های ایجاد شده یکسان هستند. در سطح سیستم عامل، هیچ حفاظتی برای دسترسی غیر مجاز به میکروفن وجود ندارد. یک اپلیکیشن می‌تواند یک استریم را ایجاد کند و میکروفن را گرفتار کند و تمام صداها را ضبط کند.

 

راهکارهای امنیتی

اما برای این مشکل چه راهی وجود دارد و چه کاری را می‌توان انجام داد؟ بهتر است به سورس بروید و ایجاد استریم‌های جدید صوتی را پیگیری کنید. این دقیقا همان کاری است که اینترنت سکیوریتی کسپرسکی ( و طبیعتا توتال سکیوریتی کسپرسکی ) روی دستگاه شما انجام می‌دهد. مجموعه ی حفاظت از حریم خصوصی در راهکارهای امنیتی لابراتوار کسپرسکی شامل ویژگی است که دسترسی به وبکم شما را محدود می‌کند و قادر است استریم‌های جدیدی که ایجاد می‌شوند را ردیابی کند.

در میان چیزهای دیگر، این مجموعه اپلیکیشن‌هایی که یک استریم جدید را ایجاد می‌کنند را بررسی می‌کند. اما این کار برای مسدود کردن میکروفن کافی نیست. برای حفاظت کاربران در برابر اپلیکیشن‌های مخرب کافی است که تنها برنامه‌های قانونی و رسمی می‌توانند به میکروفن شما دسترسی داشته باشند و این کار دقیقا وظیفه ی راهکارهای امن ما می‌باشد.

در صورتی که برنامه ی مورد نظر یک برنامه ی خوب واز یک توسعه دهنده ی شناخته شده باشد، آنتی ویروس برای مسدود سازی تولید استریم‌های صوتی تلاشی نخواهد کرد. اما در صورتی که تنها یک مورد مشکوک شناسایی شود، راهکار امنیتی سریعا اقدامات مخرب را متوجه خواهد شد و سپس درخواست استریم را ردیابی کرده و به راحتی آن را از بین می‌برد.

ما این تکنولوژی هوشمند را در محصول اینترنت سکیوریتی 2017 کسپرسکی قرار دادیم و اخیرا این اختراع قوی برای تمامی کاربران لابراتوار کسپرسکی قابل دسترس است. بنابراین توسط این تکنولوژی هیچ شخصی قادر به استراق سمع و جاسوسی از اطلاعات و زندگی خصوصی شما نخواهد بود. این تکنولوژی به صورت پیش فرض فعال است، در صورتی که به آن احتیاجی ندارید آن را غیر فعال سازید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده ارتباط تراشه

شرکت ایده ارتباط تراشه به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده نرم افزارهای امنیتی، نماینده رسمی آنتی ویروس های اورجینال شرکت ESET و Kaspersky ( خانگی و شبکه ) می باشد. شما می توانید در هر مرحله از فرایند ارتقای نرم افزاری شرکت خود اموری نظیر طراحی و بهینه سازی یک وب سایت، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، نرم افزار اتوماسیون اداری و امور تبلیغاتی را به تیم شرکت ایده ارتباط تراشه بسپارید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]