اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960515256477479

نگاهی به اعضای تشکیل دهنده‌ی یک تیم طراحی سایت

کد: 13960515256477479

https://goo.gl/89bdkB

، تهران , (اخبار رسمی): یک تیم طراحی سایت متشکل از طراحان، برنامه نویسان، و متخصصین سئو یا بهینه سازی وب سایت است. در یک تیم طراحی سایت، وظایف میان افرادی تقسیم می‌شوند که هریک از آنها بخشی از کار یک سایت را انجام خواهند داد.

به گزارش شرکت نویا سیستم، در زیر لیست برخی از افراد مجموعه یک تیم طراحی سایت آورده شده است:

 

تیم طراحی سایت

1- تیم طراحی گرافیک

2- تیم متخصص اچ تی ام ال (HTML)
3- تیم برنامه نویسی تحت کلاینت
4- تیم برنامه نویسی تحت سرور
5- تیم آزمایش کننده یا بتا تستر
6- تیم متخصص بهینه سازی و سئو

لازم به ذکر است که در یک تیم طراحی سایت یک فرد ممکن است در چند نقش وظیفه ایفا کند. به عنوان مثال تیم برنامه نویسی ممکن است کلا بر عهده یک نفر قرار داشته باشد و یا تیم طراحی گرافیک و تیم متخصص اچ تی ام ال ممکن است یک نفر باشند.

حال که اعضای یک تیم برنامه نویسی و طراحی سایت را مشخص کرده ایم، اجازه دهید قدری بیشتر در مورد هر یک صحبت کنیم.

 

1 - تیم طراحی گرافیک

گرافیک نقش مهمی را در یک سایت بازی می‌کند و خروجی این تیم یک یا چند فایل در فرمت PSD یا فوتوشاپ است. بسته به تعداد نوع صفحات یک وب سایت تعداد خروجی‌های این تیم می‌تواند متفاوت باشد. بعنوان مثال، در یک وب سایت ساده امکان دارد تنها یک فایل خروجی استخراج شود و در یک طرح دیگر امکان دارد یک صفحه اصلی، یک صفحه مقالات، یک صفحه آرشیو مقالات، صفحه درباره ما، و صفحه تماس با ما بعنوان خروجی ارائه داده شود.

تیم گرافیک در یک گروه طراحی وب سایت، می‌بایست به خوبی با نیاز‌های اصلی هر سایتی آشنایی داشته باشد و بتواند به خوبی از رنگ‌ها، موقعیت‌ها و المان‌های مورد نیاز برای هر وب سایت، استفاده لازم را ببرد به طوریکه در پایان، فایل‌های ارائه داده شده، به خوبی نیازهای مشتری را تحت پوشش قرار دهد.

 

2 - تیم متخصص اچ تی ام ال (HTML)

خروجی تیم گرافیک به عنوان ورودی این تیم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تیم اچ تی ام ال، فایل یا فایل‌های فوتوشاپ تیم گرافیک را به تکه‌هایی از تصاویر ریز تبدیل خواهد کرد. و سپس برای هر صفحه، ساختار کدهای اچ تی ام ال، و سی اس اس (CSS) آن را ابتدا تولید خواهد کرد. خروجی این تیم بصورت زیر خواهد بود:

-    یک فایل اچ تی ام ال، به ازای هر فایل فوتوشاپ
-    یک پوشه تصاویر مورد نیاز برای کلیه فایل‌های اچ تی ام ال، استخراج شده از تمام فایل‌های فوتوشاپ
-    یک پوشه سی اس اس اس تولید شده برای کلیه فایل‌های اچ تی ام ال مورد نیاز

 

3 - تیم برنامه نویسی تحت کلاینت

یک پروژه طراحی سایت ممکن است اصلا نیازی به برنامه نویسی چه تحت سرور چه تحت کلاینت نداشته باشد. ولی معمولا در هر پروژ ه ای نیاز به برنامه نویسی، پویا نمایی، و انیمیشن یا روح بخشیدن به صفحات اینترنتی می‌تواند مورد نیاز باشد. بطور خلاصه، یک تیم برنامه نویسی تحت کلاینت وظیفه ای جز روح بخشیدن به صفحات اینترنتی ندارد. در بخش، کلیه تعاملات مورد نیاز کاربران، با وب سایت، و همچنین پویا نمایی‌ها پیاده سازی می‌شود. ورودی این بخش، خروجی کار بخش اچ تی ام ال است و خروجی این بخش یک پوشه حاوی کلیه فایل‌های جاوا اسکریپت مورد نیاز برای صفحات اینترنتی پیاده سازی است.

 

4 - تیم برنامه نویسی تحت سرور

در این بخش، اعم برنامه نویسی یک سایت پیاده سازی خواهد شد. بخش‌هایی نظیر، ارتباط با پایگاه داده، محاسبات ریاضی، منطق اصلی سایت، و همچنین سناریو اصلی سایت شامل، کنترل پنل‌های مدیریت سایت، کنترل پنل‌های کاربری، جستجوها، نمایش اطلاعات، صفحات، محصولات، و موارد دیگر، از طریق دیتابیس. خروجی این بخش یک پوشه برنامه نویسی شده حاوی فایل‌های یک زبان برنامه نویسی نظیر دات نت، پی اچ پی یا زبان‌های تحت سرور دیگر است.

 

5 - تیم آزمایش کننده یا بتا تستر

وظیفه این تیم، آزمایش و تست یک وب سایت، از سه زاویه مختلف است. از دید مدیر سایت، از دید بازدید کنندگان سایت و نیز از دید کاربران عضو شده سایت. این تیم با در اختیار داشتن سناریو پیاده سازی شده سایت در شرکت نویا سیستم، به تحقیق و بررسی ایرادات یک وب سایت خواهد پرداخت و همچنین این تیم می‌تواند پیشنهادات خود را برای رفع این ایرادات به تیم‌های قبلی ارائه دهد تا پروژه وب سایت به اتمام برسد. خروجی این تیم، یک شیت از آدرس صفحات ایراد دار، نوع عملیات انجام شده، کد ارور حادث شده، و همچنین ارائه پیشنهاد برای رفع ایراد است.

 

6 - تیم بهینه سازی و سئو

این تیم، با در اختیار داشتن، کلمات کلیدی یک وب سایت و همچنین آدرس اینترنتی آن، شروع به ارتقای رتبه یک وب سایت خواهد کرد. رفع ایراد و موارد ابتدایی در صفحات سایت، و همچنین محتوای انتشار داده شده، و بررسی آنها از وظایف اصلی این بوده و متخصصین سئو به خوبی قادر خواهند بود تا یک سایت را ظرف کمتر از چند ماه، از هیچ، به صفحات یک یا دو موتورهای جستجوگر ببرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نویا سیستم

این شرکت در سال 1391 با نام ثبتی نویان سحر پایدار و نیز شماره ثبت 428681 در اداره ثبت شرکت ها، به ثبت رسیده است. تخصص این شرکت، طراحی وب سایت ، طراحی نرم افزارهای تحت وب ، بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر، طراحی نرم افزارهای تحت ویندوز، تجارت الکترونیک، انیمیشن، مالتی مدیا، گردآوری، تالیف متون، طراحی فلش، طراحی گرافیکی، طراحی لوگو، طراحی سردر و طرح های چاپی می باشد. خدماتی که این شرکت ارائه می دهد بسته به نیازهای تجاری و بازار هدف شما، متغیر خواهد بود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]