آیا اپل می تواند در فضای وب از کودکان مراقبت کند؟

کد: 13961026276587693

https://goo.gl/cBFLxp

، تهران ، (اخبار رسمی): اگر زمانی که فرزندان شما در حال مشاهده و انجام فعالیت‌های آنلاین هستند، نگران آنها هستید، تبلت‌ها و رایانه‌های خود را در فضاهای مشترک خانه نگهداری کنید. گاهی اوقات دستگاه‌های آن‌ها را بررسی کنید. برای فرزندان خود توضیح دهید که آن‌ها چه هستند و چرا مجاز به تمامی فعالیت‌های آنلاین نیستند.

آیا اپل میتواند در فضای وب از کودکان مراقبت کند؟
آیا اپل می تواند در فضای وب از کودکان مراقبت کند؟

به گزارش کسپرسکی؛ پدر و مادران از همه جای دنیا از  تصمیم دو سهامدار اپل، برای تقاضا از غول تکنولوژی (یعنی اپل) مبنی بر کمک به والدین برای ایجاد محدودیت در دیدن صفحه نمایش آن‌ها توسط کودکان استقبال می‌کنند. والدین نیز متقابلا معتقدند که نباید مثل عقاب فرزندانشان را زیر نظر داشته باشند تا مطمئن شوند که به محتوای نامناسب دسترسی ندارند. والدین نیز متقابلا معتقدند که نباید مثل عقاب فرزندانشان را زیر نظر داشته باشند تا مطمئن شوند که به محتوای نامناسب دسترسی ندارند و به کودکان اجازه انجام بازی در حداقل زمان ممکن و همچنین تماشای برنامه‌های تلویزیون و استفاده از رسانه‌های اجتماعی را بدهند.

این خبر بسیار خوشایندی است که اپل هم اکنون برای کار بر روی این مشکل مشوق‌های مالی دارد، اگرچه که ارزش دو میلیارد دلاری سهام این دو سهام‌دار برای وادار کردن این کمپانی به سختی کفایت می­‌کند.

قطعا این امکان برای اپل وجود دارد که یک تبلت را پس از چند ساعت کار با آن به صورت اتوماتیک خاموش کند (هر چند که والدین خود این کار را انجام می‌دهند!) اما در حالت فیلتر کردن محتوای نامناسب اوضاع کمی‌ پیچیده‌تر است. والدین مختلف موارد گوناگونی را برای کودکان تشخیص می­‌دهند. حتی اگر اپل هم این قرارداد را امضا کند، همه‌ی شرکت­‌های دیگر که تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا محتوای بیشتری را به خانه‌­های مردم وارد کنند بیکار نمی‌مانند.

جولیا کیم کارمند سابق بخش تکنولوژی در کاخ سفید بوده است و در بخش خصوصی هم به خوبی کار کرده می‌­گوید: ذات شیطان بسیار ساده است «همه چیز در اینترنت به نحوی آغاز شده است تا اطلاعات را باز قرار دهد و کنترل دسترسی را به چالش بکشد.»

والدین تاثیرات سال­‌های اخیر را به خوبی حس می­‌کنند. نوجوانان به راحتی به گشت و گذار در وب پرداخته و با استفاده از نرم­‌افزارها یا اپلیکیشن‌­های مختلفی که حتی خود آن­ها هم با آن­ها آشنایی ندارند با دوستان خود در ارتباط هستند. فیلترکردن نمی­‌تواند جلوی این قبیل کارها را بگیرد.

پژوهش­‌های محققان دانشگاه آکسفورد در سال 2017 نشان داد که استفاده از فیلترینگ اینترنت در منزل خطر تجارب ناخوشایند آنلاین برای نوجوانان را کاهش نمی‌­دهد و قابلیت­‌های فنی برای عبور از این فیلترها نیز اثر قابل مشاهده‌­ای از خوشایندی این تجربیات نداشته است.

طبق یک بررسی آنلاین کوچک که در سال­‌های قبل انجام دادم، حدود 90 درصد از والدین فکر می­‌کنند که در مانیتورکردن فرزندانشان برای استفاده از تکنولوژی خوب یا خیلی خوب هستند؛ اما با افزایش سن کودکان این اعتماد به نفس کاهش می­‌یابد.

در حقیقت، اگر بزرگ‌ترین کودکشان بین سنین 13 تا 17 سال باشد، 47 درصد از پاسخ‌­دهندگان معتقدند که فرزندانشان در کارهایی که آنلاین انجام می­‌دهند یک سری مسائل را مخفی می­‌کنند. طبق تحقیقی که بخش امنیت آزمایشگاه کسپرسکی در سال 2016 انجام داده است، 42 درصد از کودکان 10 ساله معتقدند که قابلیت تکنولوژیک مخفی‌کردن برخی موارد در فضای آنلاین از والدینشان را در اختیار دارند.

چه چیزی را مخفی می­‌کنند؟ چه چیزهایی می­‌بینند که نباید ببینند؟ پاسخ به این سوالات می‌‍­تواند در شبکه‌­های اجتماعی یا بازی­‌های ویدئویی خشن که آن­ها را در ارتباط مستقیم با بیگانگان قرار می­‌دهد و یا تبادلات مربوط به مسائل جنسی وجود داشته باشد.

طبق گزارش مرکز مطالعات خشونت علیه کودکان در دانشگاه نیوهمپشایر، 42 درصد از کاربران آنلاین بین 10 تا 17 ساله ویدیوهای مربوط به مسائل جنسی را دیده­‌اند و 66 درصد از آن­ها ناخواسته و یا در نتیجه‌ی آگهی­‌های پاپ آپ و مشابه آن بوده است.

طی مصاحبه با والدین، معلمان و محققان زیادی، تنها چیزی که ظاهرا همگی آن­ها در آن اتفاق نظر دارند این است که ما نمی­‌توانیم برای کنترل تکنولوژی به تکنولوژی وابسته باشیم. خواه از تنظیمات کنترل والدین در لپ‌تاپ استفاده می‌­کنید و یا صدها دلار بابت یک متخصص "childproof" در اینترنت بدهید، تاثیرات اغلب مشابه است.

منبع: کسپرسکی آنلاین

### پایان خبر رسمی

درباره منتشر کننده:

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان(ایدکو)؛ بعنوان صاحب امتیاز سایت کی بازار، نه تنها به عنوان یکی از سه نماینده برتر و بزرگ کسپرسکی و نخستین Platinum Partner کسپرسکی در حوزه محصولات شرکتی کسپرسکی در ایران فعالیت می کند

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.