کد: 13961104278405416

ارائه خدمات بانک ایران زمین بر روی فینوتک

بانکداری باز، یک تغییر پارادایم اجتناب ناپذیر

کد: 13961104278405416

https://goo.gl/vxDbty

، تهران ، (اخبار رسمی): در حاشیه‌ی هفتمین دوره‌ی همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت و با حضور مسئولین بانک ایران زمین، شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا و خبرنگاران، نشست آغاز ارائه خدمات بانک ایران زمین بر روی فینوتک برگزار شد.

بانکداری باز، یک تغییر پارادایم اجتناب ناپذیر
بانکداری باز، یک تغییر پارادایم اجتناب ناپذیر

سید محمد حسین استاد، مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، اعلام کرد: «با توجه به رویکرد این بانک به عنوان بانک دیجیتال، نیازهای مشتریان با دقت بررسی و با استفاده از ابزارها و شاخص‌های الکترونیکی، محصولات خود را ارائه می کند. وی ابراز امیدواری کرد که هم‌زمان با سرعت تکنولوژی، سرعت ارائه محصولات این بانک نیز افزایش یابد

فرهاد اینانلویی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین، توجه به فین‌تک‌ها را مهم دانست. وی با اشاره به امنیت بالا و تیم توسعه حرفه‌ای فینوتک ابراز امیدواری کرد با استفاده از این پلتفرم، توسعه بازار و دستیابی به تراکنش‌های بیشتر در صنعت بانکداری میسر شود. وی ارائه Open API توسط بانک‌ها و تغییر طرز تفکر موجود در نظام بانکی را مهم بر شمرد.

مدیر عامل شرکت ارتباط فردا، سید حامد قنادپور گفت: «باید پذیرفت، که در تمامی صنایع نیاز به دسترسی به سرویس‌های بانکی به شکل ساده‌تر وجود دارد و این موضوع بدون تعامل بانک‌ها امکان پذیر نیست. وی با ابراز خرسندی از اضافه شدن بانک ایران زمین به همکاران فینوتک، افزود، نوآوری باز یک تغییر پارادایم است که باید آن را پذیرفت و فینوتک یکی از بازیگران اصلی این تغییر پارادایم است.

مهسا خمیسی، مدیر فینوتک صحبت‌های خود را با مروری بر عملکرد فینوتک آغاز کرد. خمیسی گفت:« اکنون پس از گذشت یک سال، با توسعه همکاری با سرویس دهندگانی مانند شرکت نوآوران امین در حوزه‌ی بازار سرمایه و بانک ایران زمین در حوزه‌ی بانک‌داری، تعداد سرویس‌های فینوتک از 11 سرویس به عدد 41 افزایش پیدا کرده و این پلتفرم از بانکداری باز به نوآوری باز ارتقا یافته است. همچنین تعداد مشتریان فینوتک به عدد 160 رسیده است». وی دریافت کارمزد از سرویس‌های بانکی را یکی دیگر از دستاوردهای مهم فینوتک اعلام کرد؛ موضوعی که قبل از این کمتر در نظام بانکداری اتفاق افتاده بود. خمیسی از سندباکس فینوتک به عنوان یکی از ابزارهای خوب این پلتفرم یاد کرد.

خمیسی با اشاره به آغاز همکاری فینوتک و بانک ایران زمین و اضافه شدن 10 سرویس این بانک بر روی فینوتک، این موضوع را حاصل عمل‌گرایی و هم‌افزایی دو مجموعه دانست. وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و مشارکت بانک‌ها و دیگر سرویس‌دهندگان، گام بزرگی در توسعه پلتفرم نوآوری باز برداریم.

در پایان ایرجی زاده، مدیر بانکداری مجازی بانک ایران زمین ابراز امیدواری کرد تا در کنار فینوتک تجربه کاربری در استفاده از خدمات مالی و پرداخت در بستری امن برای مشتریان، توسعه و بهبود یابد.

عبدالرضا شریفی حسینی معاون بانکداری الکترونیکی بانک آینده و علی نوروزی مدیرعامل شرکت نوآوران امین از دیگر میهمانان این مراسم بودند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک ایران زمین

بانک ایران زمین ( سهامی عام) به موجب مجوز شماره 283592/89 مورخ 1389/12/21 صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1389/12/24 تحت شماره 399279 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در تهران به ثبت رسیده است. سهام بانک در تاریخ 1389/12/25در فرابورس ایران پذیرفته شده است و از تاریخ 1390/7/5 درفهرست تابلوی قیمت های بورس قرار گرفته است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.