اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961124282097042

بهبود سرعت سایت

تکنیک های طلایی افزایش سرعت سایت چیست؟

کد: 13961124282097042

https://goo.gl/3cXFyR

، استهبان , (اخبار رسمی): کاربرها در اینترنت به سایت‌هایی که با سرعت کمی بارگذاری می‌شوند علاقه‌ای ندارند و ممکن است از این سایت‌ها خارج شوند و به سایت دیگری مراجعه کنند که این خود یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های تاثیر گذار در سئو سایت است.

تکنیک های طلایی افزایش سرعت سایت
افزایش سرعت سایت

سرعت بارگذاری وب سایت یکی از فاکتورهای رنکینگ موتورهای جستجو محسوب می‌شود و در صورتی که بتوانید سایتی با سرعت بالا به کاربران خود ارائه کنید رتبه بهتر و بالاتری در موتورهای جستجو خواهید داشت

بنابراین سرعت بارگذاری وب سایت یکی از فاکتورهای رنکینگ موتورهای جستجو محسوب می‌شود و در صورتی که بتوانید سایتی با سرعت بالا به کاربران خود ارائه کنید رتبه بهتر و بالاتری در موتورهای جستجو خواهید داشت و سرعت وب سایت در سئو سایت و بهینه سازی سایت موثر خواهد بود. یکی از دلایل محبوبیت موتور جستجوی گوگل نسبت به سایر موتورهای جستجو سرعت بالای بارگذاری وب سایت و نتایج ارائه شده توسط آن است که گوگل را از سایر موتورهای جستجو متمایز می‌کند. برای اینکه وب سایت شما با سرعت بیشتری بارگذاری شود راهکار‌هایی وجود دارد که با انجام آنها سرعت وب سایت شما تا حد چشمگیری افزایش خواهد یافت. این راه کارها عبارتند از:

استفاده از سرور‌های اختصاصی

میزبانی وب سایت شما تاثیر بسیار زیادی درسرعت وب سایت شما خواهد داشت. بنابراین بهتر است برای وب سایت خود‌ هاستی معتبر با منابع بالا خریداری کنید تا با آرمش خاطر بیشتری به فعالیت خود ادامه دهید. ‌هاست معمولی میان چندین سایت به اشتراک گذاشته می‌شوند که معمولا به دلیل اشتراکی بودن منابع سی پی یو و رم سرور بین تعداد زیادی وب سایت، سرعت پایینی دارند و باعث کندی وب سایت خواهد شد.

فشرده سازی فایل‌های خروجی سرور

امروزه سرورها این قابلیت را دارند تا خروجی‌های یک سایت را به صورت فشرده به مرورگرها ارسال کنند تا مرورگرها این خروجی‌های فشرده شده را بخوانند. استفاده از فشرده سازی تاثیر بسیار مثبتی در سرعت لود شدن وب سایت خواهد داشت. توصیه می‌شود Gzip را بر روی سایت خود فعال سازی کنید تا خروجی‌ها از سمت سرور به مرورگر کاربر به صورت فشرده ارسال شود.

فشرده سازی فایل‌های آپلود شده

یکی دیگر از روش‌های افزایش سرعت وب سایت فشرده سازی فایل‌های HTML، CSS و Java Script است تا حجم کمتری داشته و پهنای باند کمتری از سرور شما را مصرف کند. انجام این روش تاثیر بسیار زیادی روی سرعت بارگذاری وب سایت خواهد داشت. البته فشرده سازی فایل‌های خود را زیر نظر متخصص انجام دهید تا فشرده سازی باعث بروز مشکل در استانداردهای W3C وب سایت شما نشود.

استفاده از کش در سرعت و سئو سایت

سیستم کش وب سایت را در زمان‌های خاصی ثبت می‌کند و در زمان‌هایی که دسترسی به وب سایت امکان پذیر نیست. وب سایت کش شده را به کاربر نمایش می‌دهد که انجام این کار در کنار آنکه در استفاده وب سایت از منابع رم و سی پی یو سرور صرفه جویی می‌کند، باعث افزایش سرعت وب سایت می‌شود. فعال سازی کش روی مرورگر باعث می‌شود تا در صورتی که کاربری سایت را مشاهده کرد، در ورود بعدی نسخه ذخیره شده سایت را مشاهده کند و سایت مجددا بارگذاری نشود.

نقش اساسی بهینه سازی عکس‌ها در سئو سایت

یکی دیگر از روش‌های افزایش سرعت وب سایت استفاده از عکس‌ها بهینه سازی شده و کم حجم در هنگام طراحی وب سایت یا قرار دادن پستی در سایت است که انجام این کار مدت زمان بارگذاری وب سایت را بسیار کاهش می‌دهد. در برخی موارد بهینه سازی عکس‌ها وب سایتی موجب شده سرعت بارگذاری سایت تا دو برابر افزایش یابد.

ابزار‌های بررسی سرعت وب سایت

برای بهینه سازی موارد مربوط به سرعت بارگذاری سایت می‌توان ازابزار‌های آنلاین متعددی کمک گرفت. معروف‌ترین ابزارها عبارتند از :

  • GTMetrix
  • Google PageSpeed Insights
  • Pingdom

البته سایت ابزار سایت اول بهترین ابزار است.

نقش گرافیک سایت در سرعت سایت

برخی از قالب‌های وب سایت گرافیکی‌تر از سایر قالب‌ها است و در کل زمان بیشتری می‌برد تا این نوع قالب‌ها لود شوند. بهتر است قالب خود را از بین قالب‌های سایت متوسط گرافیک و کم گرافیک انتخاب کنید. با انتخاب قالب کم گرافیک سرعت وب سایت خود را در حد قابل ملاحظه‌ای بالا خواهید برد. البته سبک قالب‌های امروزی عوض شده است و استفاده از عکس‌ها مد شده است که معمولا حجم بالایی دارند.

بهبود سطح ایمنی سایت

افزایش ایمنی وب سایت می‌تواند باعث افزایش سرعت وب سایت شما نیز شود؛ چرا که ابزارهای مخرب نمی‌توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند و به این ترتیب منابع سایت شما به هدر نخواهد رفت. ایمن سازی وب سایت نه تنها باعث تضمین عملکرد وب سایت می‌شود،  بلکه تاثیر بسیار مطلوبی بر روی سرعت بارگزاری وب سایت شما خواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نایس سئو

نایس سئو به بررسی، آنالیز، تشخیص موانع و فرصت ها برای تمامی وب سایت ها می پردازد تا بتوانند بهترین نتیجه را در موتورهای جستجو بگیرند. این موضوع بیشتر برای وب سایت هایی اهمیت پیدا می کند که در موتورهای جستجو دیده نمی شوند و یا اینکه می خواهند ترافیک هدفمند خود را در گوگل و دیگر موتورهای جستجو افزایش بدهند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]