کد: 13970108289436937

تمامی وسایل برقی را از راه دور کنترل کنید

مدیریت وسایل برقی با اینترنت از طریق موبایل

کد: 13970108289436937

https://goo.gl/qUg6fj

، (اخبار رسمی): امروزه با توجه به پیشرفت صورت گرفته در تکنولوژی و بردهای امبد، کنترل وسایل برقی از راه دور کار چندان سختی نیست. کافی است قدم به قدم با آموزش‌های دیجی اسپارک پیش بروید، تا به نتیجه نهایی برسید. معمولا برای کنترل 4 وسیله برقی با اینترنت حداقل 100 هزار تومان سرمایه نیاز است.

مدیریت وسایل برقی با اینترنت از طریق موبایل
مدیریت وسایل برقی با اینترنت از طریق موبایل

تصور مدیریت وسایل برقی از راه دور

آیا تا به حال برای‌تان پیش آمده که در حالی که صبح با عجله از خانه خارج می‌شوید و به این فکر می‌کنید از کدام مسیر بروید تا در ترافیک کمتری بمانید، ناگهان یادتان بیاید تلویزیون و لامپ‌ها را روشن گذاشته‌اید؟ در این شرایط می‌توانید به منزل برگردید و آن‌ها را خاموش کنید یا با یکی از اعضای خانواده که به منزل نزدیک هست تماس بگیرید تا این کار را بکند. یک گزینه دیگر که پیش روی شما است این است که آن‌ها را به حال خودشان رها کنید. اما چه می‌شد اگر تمام لوازم برقی خانه شما مثل یخچال، ماشین لباسشویی، کولر، لامپ‌ها، کامپیوتر و ... را می‌توانستید از راه دور، روی موبایل‌تان کنترل کنید و به آن‌ها دستور بدهید که در چه وضعیتی باشند، یا مثلاً در یک مجتمع مسکونی از موبایل‌تان به عنوان بازکننده درب پارکینگ به جای ریموت کنترل استفاده کنید. به طوری که دیگر هیچکدام از افراد مجتمع نیازی به حمل یک ریموت کنترل نداشته باشند. به این ترتیب حتی در ایام عید هنگامی که در سفر هستید می‌توانید درب ورودی منزل را کنترل کنید، یا با روشن کردن لامپ‌های منزل، از سرقت خانه جلوگیری کنید و صبح مجدد آن‌ها را خاموش کنید تا در هزینه های‌تان صرفه جویی کرده باشید.

البته این روش فقط در خانه‌ها کاربرد ندارد و می‌توانید از آن در محل کسب‌و‌کار نیز استفاده کنید. مثلاً در دفتر کاری خود از راه دور دزدگیر، هشدار اعلام تردد، گاو صندوق و... را کنترل کنید، یا اگر در حوزه کشاوری فعالیت دارید، کنترل چاه عمیق، پمپ‌های آب، آبیاری قطره‌ای را از راه دور در دست داشته باشید و در مرغداری کنترل دما، هشدار تغییر دما، هشدار قطع برق و تغذیه را خودکار کنید. یا در گلخانه‌ها از قطع برق اطلاع یابید و سیستم‌های حرارتی و اعلام هشدار تغییر دما را کنترل کنید. بیاید کمی از تخیل فاصله بگیریم و در آینده سفر کنیم؛ در مطلب امروز روش‌های کنترل وسایل برقی خانگی را روی موبایل بیاموزیم. این کار را می‌توانید با خرید لوازمی که امکان کنترل از دور دارند انجام دهید. مثلاً 649 هزار تومان پرداخت کنید و یک لامپ هوشمند بخرید تا بتوانید آن را از دور کنترل کنید!

معرفی 2 آموزش کاربردی

 آموزش انجام این کار را بسیار ارزان و ساده آماده کرده‌ایم تا ببنید چطور تمام وسایل برقی خانگی خود را هوشمند کنید. این کار به دو روش انجام می‌شود:

1- کنترل تمام وسائل برقی توسط سیم‌کارت:

با استفاده از سیم‌کارت می‌توانید در هر فاصله و مکانی حتی از دورترین نقطه کشور، به وسیله تک زنگ یا اس‌م‌اس کنترل وسایل برقی خود را در دست داشته باشید. این کار را می‌توان توسط هر شماره موبایلی یا فقط با شماره تلفن موبایل‌های معرفی شده، تنها با ارسال یک اس‌ام‌اس با متن On یا Off، انجام داد. همچنین با تنظیم رمز ورود برای تغییر تنظیمات، امنیت دستگاه را افزایش دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های استفاده از این روش، امکان اتصال باطری بک‌آپ به دستگاه برای حفظ حالت در هنگام قطع برق هست. در این روش دستگاه پس از دریافت فرمان و انجام دستور، برای اطمینان شما از عملکرد صحیح، به صورت اتوماتیک یک اس‌ام‌اس برای‌تان ارسال می‌کند.

برای کنترل تمام وسایل برقی توسط سیم کارت و اس‌ام‌اس، کافی است یک سیم کارت موبایل را درون سوکت مخصوص رله دستگاه جای داده و آداپتور آن را به برق بزنید، حال با ارسال یک پیام کوتاه مشخص شده به شماره تلفن سیم کارت مورد نظر شما قادرید رله ۱ تا ۵ را به دلخواه در هر زمانی روشن یا خاموش کنید. این دستگاه در نوع خود بی نظیر، بی‌خطا و باکیفیت بسیار بالا است. علاقه‌مندان می‌توانند نحوه کنترل وسایل برقی توسط سیم کارت را در سایت دیجی‌اسپاک بخوانند.

2- مدیریت وسایل برقی با ربات تلگرام:

شاید جالب باشد بدانید تلگرام فقط یک شبکه اجتماعی برای کاربران نیست، بلکه توانایی ارتباط شیء با انسان را نیز دارد. شما با استفاده از ربات تلگرام می‌توانید با وسایل برقی منزل خود ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را از راه دور کنترل کنید. برای انجام این کار فقط به یک سخت افزار حدود ۱۰ هزار تومانی نیاز است و می‌توانید با آپلود کدهایی که برای‌تان آماده می‌شود از طریق چت کردن در ربات تلگرام ۴ وسیله برقی را مدیریت کنید. به عنوان مثال در یک اتاق خواب، چراغ سقفی، تهویه و پریز اتاق را با این برنامه مدیریت کنید. برای انجام این کار به آموزش مدیریت وسایل برقی با ربات تلگرام مراجعه کنید. در لینک آموزش کاملا راهنمایی شده که چطور وسایل را تهیه کنیم. همچنین راهنمایی کامل از طریق ثبت کامنت در سایت انجام می‌شود.

برای آموزش بیشتر درباره پروژه‌های عملی در مرجع تخصصی دیجیتال اشیاء و اینترنت اشیاء و همچنین معرفی سخت افزارهای مناسب و شیوه کار با آن‌ها به زبان فارسی، مقالات مفید و کاربردی در سایت دیجی اسپارک منتشر می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.