اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970210293478730

چگونه یک مقاله علمی خوب و معتبر بنویسیم؟

کد: 13970210293478730

https://goo.gl/5NSegq

، مرودشت , (اخبار رسمی): برای نگارش یک مقاله علمی و معتبر ابتدا ابتدا باید با چارچوب مقاله‌نویسی آشنا شوید. اگر می‌خواهید به عنوان یک محقق برتر علمی در دنیا شناخته شوید و قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارید این مطلب نکات مهمی را در این خصوص ارائه می‌دهد.

چگونه یک مقاله علمی خوب و معتبر بنویسیم؟
چگونه یک مقاله علمی خوب و معتبر بنویسیم؟

چگونه نوشتن مقاله علمی را شروع کنید؟

برای نوشتن مقاله علمی باید شور، هیجان و انگیزه کافی برای دنبال کردن مسئله مورد نظر خود را به صورت علمی داشته باشید. قبل از هر چیز به این موضوع فکر کنید که چه سوال علمی برای شما در زمینه تحصیلی و علمی‌تان چالش برانگیز و جالب است چون احتمالا این سوال ذهنی شما برای دیگر دانشمندان حوزه علمی شما هم مورد سوال و چالش برانگیز باشد. پس اولین قدم تمرکز بروی یک موضوع خاص و چالش برانگیز و جذاب علمی در زمینه تحصیلی خود است.

اطلاعات کافی در زمینه مورد نظر قبل از شروع تحقیق به دست آورید

برای این کار به تمام منابع علمی مورد نیاز به صورت آنلاین دسترسی دارید و حتی می‌توانید با اساتید تمام دانشگاه‌های داخلی و خارج از ایران تماس برقرار کرده و از آن‌ها بخواهید که زمینه‌های جدید علمی را به شما معرفی کنند و یا نظر خود را درباره موضوعات پیشنهاد شما برای‌تان بنویسند.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که موضوعی را پیشنهاد دهید که قابلیت مدیریت کردن و به نتیجه رسیدن از طریق روش‌های پژوهشی موجود باشد. از موضوعاتی که بسیار محدود و سخت هستند بهتر است دوری شود زیرا احتمالا در بازه زمانی کوتاهی به نتیجه نمی‌رسند و بعضی موضوعات علمی نیاز به سالیان زیادی برای تحقیق و مطالعه دارند.

از منابع آنلاین برای دانلود رایگان مقالات علمی کمک بگیرید

بعد از انتخاب موضوع و تحقیق کافی پیرامون مسئله مقاله باید ابتدا به مطالعه مقالات علمی مشابه پرداخته شود. دسترسی به مقالات پایگاه‌های علمی معتبر دنیا با پرداخت پول در خود آن سایت‌ها امکان پذیر است اما سایت‌های متعدد دیگری وجود دارند که می‌توان برای دانلود رایگان مقالات آنلاین از آن‌ها کمک گرفت.

در مسیر نوشتن مقاله علمی احتمالا به دنبال سایت‌های دانلود رایگان مقاله خواهید بود تا آخرین و جدیدترین مقالات روز دنیا از پایگاه‌های مختلف علمی را به راحتی و با چند کلیک ساده دانلود کنید.

سایت‌های بسیار زیادی در حال حاضر به ارائه خدمات فروش مقالات علمی پرداخته‌اند، سایت «ایران پیپر» یکی از بهترین سایت‌ها در این زمینه است که امکان دانلود رایگان مقاله را فراهم کرده است. برای دانلود مقالات علمی مورد نیاز خود به راحتی عنوان مقاله مورد یا لینک DOI مقاله خود را در قسمت جستجوی این سایت وارد کرده، در عرض چند ثانیه لینک دانلود آن آماده می‌شود.

برای دانلود کتاب به صورت رایگان چه کاری باید انجام دهیم؟

همچنین اگر به دنبال عنوان کتاب خاصی در راستای تحقیق و پژوهش خود هستید که به راحتی در اینترنت قابل جستجو نیست اصلا جای نگرانی نیست، برای یافتن و دانلود کتاب مورد نظر در سایت ایران پیپر می‌توانید به جستجوی میلیون‌ها کتاب و پایان‌نامه‌های دانشجویان در سراسر دنیا بپردازید. این سایت با بیش از 500 میلیون مقاله علمی از نشریات معتبر دنیا مانند IEEE و Science Direct و Springer و بیش از 1.6 میلیون کتاب برای دانلود به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

خرید کتاب از آمازون با سایت‌های واسطه از ایران

شاید چندین ساعت را به جستجوی کتاب مورد نظر خود صرف کرده‌اید و بعد از کلی تلاش هنوز آن را نیافته‌اید. احتمالا کتاب مورد نظر خود را فقط در سایت آمازون یافته‌اید که از ایران قابلیت خرید مستقیم از آمازون را نداریم.

اگر تهیه نسخه چاپی کتاب مورد نظر امکان پذیر نباشد و یا نسخه الکترونیکی کتاب در آرشیو سایت‌های اینترنتی موجود نباشد می‌توانید برای خرید کتاب از آمازون از سایت‌های واسطه مانند بوک رالی کمک بگیرید. کافی است با استفاده از خدمات این سایت درخواست خرید کتاب از آمازون خود را ثبت کرده تا کتاب پس از خریداری به آدرس ایمیل شما ارسال شود.

نوشتن مقالات معتبر علمی همچنان که فرصت بی‌نظیری برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را فراهم می‌کند شما را با روش‌های علمی بررسی ناب‌ترین مسئله‌های علمی نیز آشنا خواهد کرد و به شما بینش و رویکرد جدیدی برای حل مشکلات و مسائل خواهد داد و در عین حال اعتبار شناخته شده‌ای در تمام محافل علمی در دنیا به دست خواهید آورد. با کمی صبر و تلاش می‌توانید نام خود را در رده بهترین محققان دنیا تثبیت کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران پیپر

ایران پیپر سامانه‌ی یکپارچه‌ی ارائه خدمات علمی-پژوهشی به دانشجویان، اساتید، پژوهشگران، محققین، صنعتگران و همه‌ی آنهایی است که در مسیر تحقیقات خود نیازمند دسترسی به آخرین مقالات، کتاب‌ها و منابع منتشرشده هستند. این سامانه با برقراری دسترسی به آخرین و به‌روزترین منابع دانشگاهی، کتب مرجع، استانداردها و سایر منابع علمی و پژوهشی، درصدد رفع نیازهای محققان عزیز کشورمان است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | نشریات و کتاب