اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران خبر داد

کتاب «راه نشان» با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف منتشر شد

کد: 13970423304609216

https://goo.gl/7ycVBm

، تهران , (اخبار رسمی): کتاب «راه نشان» با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف و با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب، برای استفاده دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متورسطه و مربیان پرورشی، توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران منتشر شد.

کتاب " راه نشان " با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف منتشر شد
کتاب «راه نشان» با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف منتشر شد


روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران با اعلام این خبر، اضافه کرد در مقدمه این کتاب به قلم مسعود شاکر سرپرست واحد استان تهران این تشکل دانش‌آموزی آمده است: دوران بلوغ یکی از مهمترین برهه‌های حساس زندگی هر نوجوانی است. دورانی که سر منشأ تحولات روحی و جسمی فراوانی در میان دختران و پسران است. این تحولات اگر با برنامه‌ریزی صحیح همراه نبوده و در یک مسیر الهی مدیریت نشود، آینده‌ای پر مخاطره برای نوجوان رقم خواهد زد.

وی در ادامه مطلب خود، نوشت: بعد از پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی، سنت پسندیده‌ای تحت عنوان «جشن تکلیف» در کشور عزیزمان پا گرفت که تصویری زیبا از شروع دوران بلوغ در ذهن نوجوانان و دانش آموزان ایجاد می‌کرد. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای مُدَّظِلُّه در مقاطع مختلف با برگزاری جشن‌های تکلیف که آخرین آن‌ها را در آذر ماه سال 95 ویژه نوجوانان پسر در حسینیه امام خمینی برگزار کردند، اهمیت مقوله تکلیف و دوران بلوغ را بیش از پیش نمایان ساختند.

سرپرست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران، در مقدمه کتاب راه نشان یادآور شده است از طرفی نماینده مقام رهبری حجت الاسلام حاج علی اکبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی با بیان فرمایشاتی در این خصوص، مأموریتی برای اتحادیه انجمن‌های اسلامی تعریف کردند: در مجموعه ما برای پسرها که اتفاقا در همین سنین این اتفاق الهی (سن تکلیف) برای‌شانرخ می‌دهد، هیچ کاری انجام نمی‌دهیم. من خواهش کردم از دوستان و قبلا هم گفتم که به آن فکر کنند. حالا هم در جمع همه عزیزان عرض می‌کنم که ان‌شاء‌الله این را هم در دستور کار قرار بدهند تا یک اتفاق خوب در این بخش شکل بگیرد. گوشه و کنار کشور کارهایی می‌شود؛ ولی در بخش پسران یک الگویی که با روحیات آن‌ها تناسب داشته باشد، وجود ندارد. دختر خانم‌ها بیشتر جنبه نماز و چادر دارد؛ اما در مقطع پسرها، کتاب و شرح و بیان لازم است. خیلی کارهای خوبی می‌تواند انجام بگیرد.

مسعود شاکر در پایان مطلب خود و در مورد علت نگارش و انتشار این کتاب خاطرنشان کرده است در پی فرمایشات نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان حجت الاسلام حاج علی اکبری، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران با درک ضرورت این مسئله مهم، اقدام به تدوین کتابی تحت عنوان «راه نشان» با محوریت بیانات رهبری و با نگاهی جامع به مقوله تکلیف و دوران بلوغ کرده است. 

گفتنی است، عناوینی نظیر: «یک فرصت طلایی»، «یک قرار عاشقانه»، «خودم را از پنجره قطار بیرون انداختم»، «کوهپیمایی‌های صبحگاهی در تهران» و «دزدی تو روز روشن!» از جمله 35 عنوان فهرست شده زیر مقدمه کتاب راه نشان است که شرح هریک در صفحات مشخص شده به چاپ رسیده است. 

کتاب راه نشان در قطع رقعی، شامل 84 صفحه با شمارگان 3000 نسخه، توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان چاپ و منتشر شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | نشریات و کتاب

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.