اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970427305678417

چرا سبک خانه‌های ایتالیایی در میان عموم مردم از محبوبیت برخوردار است؟

کد: 13970427305678417

https://goo.gl/v159x2

، تهران , (اخبار رسمی): بدون شک، خانه‌هایی که به سبک ایتالیایی ساخته می‌شوند در بین عموم از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند. طراحی این خانه‌ها، پر از زرق و برق بوده و در آن از مبلمانی با بهترین کیفیت استفاده می‌شود. طراحی ایتالیایی، خلاصه‌ای از طراحی لوکس و مدرن است.

چرا سبک خانه های ایتالیایی در میان عموم مردم از محبوبیت برخوردار است؟
سبک ایتالیایی

شواهد حاکی از آن است که بیشتر طراحان داخلی به سمت طراحی سنتی گرایش دارند اما طرح‌های مدرن نیز در دیزاین خانه‌های ایتالیایی جایگاه ویژه دارند

براساس تاریخ، طراحی و معماری رنسانس، به اوایل قرن 15 در فلورانس ایتالیا باز می‌گردد. در این طراحی، معماری ستون‌های سنگی و سبک خیره‌کننده باروک دیده می‌شود. با وجود جهشی سریع به سمت طراحی ایتالیایی، در خانه‌های امروزی شاهد ساخت‌وساز شگفت‌انگیز و سبک‌های خیره‌کننده هستیم، اما آن‌چه که به نظر می‌آید این است که دو مکتب برجسته از طراحی ظهور کرده‌اند: سبک قدیم از ایتالیای باشکوه و سبک جدید ایتالیای مدرن. فرقی نمی‌کند که خواهان طراحی مدرن هستید یا به سمت طراحی‌های سنتی گرایش دارید، چرا که در این مقاله به بیان جزئیات سبک خانه‌های ایتالیایی قدیمی و مدرن و دلایل محبوبیت این سبک‌ها پرداخته می‌شود.

سبک ایتالیایی لوکس

هنوز آشکار نیست که سلیقه خوب ایتالیایی‌ها در دیزاین خانه‌ها، نتیجه تاریخ ایتالیای باستان است یا همه در وجود خود این ژن خوش سلیقگی را دارند.

خانه‌های ایتالیایی  تنها خانه‌هایی مجلل نیستند، بلکه به معنای واقعی کلمه در تمامی قسمت‌ها از کف تا سقف، لوکس بوده و گوشه‌ای از قلم نیفتاده است. در هر قسمت از جزئیات خانه، کیفیت بالا و ساخت خوب را می‌توان مشاهده کرد.

در خانه‌های قدیمی ایتالیایی لوسترهای کریستال مورانو از سقف‌های کاذب آویزان شده‌اند. دیوارهای این خانه‌ها، مزین به نقاشی‌های رنگی بوده و در کفپوش آن‌ها چوب براق یا سنگ مرمر که قسمت‌هایی از آن برای راحتی بیشتر با فرش پوشانده شده است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بعضی خانه‌های طراحی شده به سبک ایتالیایی، دیزاین خلوت‌تری را مشاهده می‌کنیم که شباهت زیادی به سبک مینیمالیسم دارند، اما ظاهر لوکس خود را با استفاده از طراحی آشپزخانه‌های زیبنده، لوسترهای تندیسی که همچنان مزین به کریستال‌های شیشه‌ای هستند و مبلمان ساده که نشان‌دهنده طراحی سنتی با کیفیت است، حفظ کرده‌اند. برای تقلید از سبک ایتالیایی باید به دنبال بهترین کیفیت باشید. حتی ممکن است  به فکر استخدام یک دستیار برای انجام این ماموریت نیز باشید.

ظرافت بی‌نظیر سبک ایتالیایی

در این جا، در مورد ظرافتی تقلبی صحبت نمی‌کنیم. در طراحی به سبک ایتالیایی، هیچ‌گونه تقلبی به کار نرفته است. گاهی ممکن است انتخاب سبک ایتالیایی قدیمی برای افرادی که سبک مینیمالیسم را می‌پسندند، در راس قرار گیرد، با این حال از ظرافت چشم‌نواز سبک ایتالیایی نمی‌توان چشم پوشی کرد. چگونه می‌توان کیفیت بازیابی شده ستون‌هایی این چنین با ‌شکوه که هم چون مرزی در میان اتاق‌ها قرار دارند و معماری پنجره‌ها و سقف‌ها را نادیده گرفت؟ این ظرافت بی‌نظیر که در تمام فضاهای خانه‌های ایتالیایی وجود دارد، شامل اتاق خواب‌ها نیز می‌شود.

زرق و برق طلایی سبک ایتالیایی 

 وجود این زرق و برق دلیل برجسته بودن سبک‌های ایتالیایی است. با این حال، اگر از طلاکاری در طراحی ایتالیایی درست استفاده شود، می‌تواند به زیبایی و لوکس بودن فضا بیافزاید.

گچ‌بری از محبوبیت خاصی در طراحی‌های ایتالیایی مدرن و سنتی برخوردار است و در همه جا از جمله قاب آینه‌ها  خودنمایی می‌کند. حتی رگه‌های موجود در سنگ‌های مرمر منعکس‌کننده علاقه ایتالیایی‌ها در استفاده از رنگ طلایی است. استفاده از رنگ طلایی در وسایل تزئینی نیز خودنمایی می‌کند. استفاده از این وسایل در خانه‌هایی به این سبک بسیار مرسوم است.

در خانه‌های ایتالیایی می‌توان لوازم جانبی زیبایی از جمله سنگ‌های تراشیده شده دست‌ساز، سنگ مرمر یا چوب‌های پوشیده شده با ورقه‌های طلا و فلز را یافت. کریستال، شیشه و آینه‌ها نقشی اساسی در دیزاین خانه‌هایی این چنین با شکوه دارند. آیا می‌توان این خانه‌های پر زرق و برق را مورد تحسین قرار نداد؟

کاشی، مرمر و سنگ در سبک ایتالیایی

از سنگ مرمر گرفته تا تراکوتا، جایگاه انواع سنگ‌های قیمتی در تاریخ ایتالیا  برجسته است. صنعتگران ایتالیای باستان، این سنگ‌های روستایی را در زیباسازی قسمت‌های مختلف به کار می‌گیرند.

طرح‌های هندسی، رنگ، آثار هنری و کاشی‌های سنگی به صورت استادکارانه و خیره‌کننده‌ای طراحی شده‌اند و استفاده از این کاشی‌ها در طراحی خانه‌های ایتالیایی الزامی است. در خانه‌های منحصر به فرد امروزی، کف و دیوارهای خانه به وسیله رگه‌های درخشان سنگ مرمر پوشیده می‌شوند و طراحان مدرن از این سنگ‌های درخشان برای  اضافه کردن زرق و برق به طراحی‌های مینیمالیسم بهره می‌برند.

اگر می‌خواهید گوشه‌ای از این سبک را در خانه خود اجرا کنید، از کاشی‌های مرمر در ورودی خانه استفاده کنید و یا با اضافه کردن سنگ مرمر به کف و دیوارهای سرویس بهداشتی، زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن ببخشید. اگر می‌خواهید سبک روستایی را نیز در خانه خود اجرا کنید، از کاشی‌های تراکوتا که رنگ و بافت آن نماد سبک ایتالیایی است استفاده کنید.

سبک ایتالیایی مدرن

همان‌طور که در بالا اشاره شد، دو مکتب طراحی از خاستگاه ایتالیا پدیدار شد: سبک طراحی قدیمی ایتالیایی و سبک مدرن ایتالیایی. شواهد حاکی از آن است که بیشتر طراحان داخلی به سمت طراحی سنتی گرایش دارند اما طرح‌های مدرن نیز در دیزاین خانه‌های ایتالیایی جایگاه ویژه دارند.

سبک ایتالیایی خیره‌کننده و لوکس، جایگاه خود را در خانه‌های مدرن ایتالیایی پیدا کرده است. مبلمان، در سبک مدرن از درخشندگی بیشتر برخوردار بوده اما آراستگی بیش از حد ندارند، با این وجود، حالت لوکس خود را با استفاده از کیفیت بالای وسایل به کار رفته حفظ می‌کنند. طراحی ایتالیایی مدرن از نظم بیشتری برخوردار بوده و از رنگ‌های سفید و سیاه بیشتری نسبت به طراحی سنتی، در آن استفاده شده است. با این حال گوشه ای از این دیزاین، مانند استفاده از لوسترهای کریستالی یا لوازم تزئینی پر زرق و برق، ممکن است در خانه‌های مدرن به سبک مینیمالیسم پیدا نشود.

بنابراین، علاقمندان به سبک مدرن می‌توانند با استفاده از مواد با کیفیت در طراحی فضای مورد نظر و اضافه کردن مقداری زرق و برق به تمامی اتاق‌ها، طراحی زیبنده ایتالیایی را در خانه خود داشته باشند.

از قرن 15 میلادی فلورانس تا به امروز، سبک ایتالیایی هم‌چنان به عنوان سبکی برجسته به شمار می‌آید. در این سبک، از مبلمان با کیفیت، کاشی، سنگ‌های هنری و طلاکاری‌هایی که به دلایلی هم چنان به قوت خود باقی مانده‌اند، استفاده می‌شود. نتیجه نهایی ترکیب تمامی این عناصر، زیبایی خیره کننده‌ای است که هیچ گاه از مد نمی‌رود. سبک ایتالیایی، تمام سلیقه‌ها را پاسخ می‌دهد. فرقی نمی‌کند که طرفدار سبک سنتی هستید یا سبک مدرن را بیشتر می‌پسندید، در هر دو حالت می‌توانید از سبک ایتالیایی در طراحی خانه‌های خود استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که با انتخاب بهترین وسایل، از خرید خود لذت ببرید. اگر انجام این کار برای شما مقرون به صرفه نیست، تنها یک یا دو قطعه از وسایل با کیفیتی که عمر زیادی دارند را تهیه کرده و استفاده مناسب از سنگ مرمر و کاشی را برای داشتن ظاهری لوکس فراموش نکنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ساختمانچی

به روزترین مرجع اینترنتی ساختمان ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

مسکن و ساختمان | دکوراسیون و منزل