اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970505307218985

حضور متفاوت دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ

کد: 13970505307218985

https://goo.gl/xK5L2w

، تهران , (اخبار رسمی): با تاکید «محمدجواد آذری جهرمی» بر موضوع تحقق دولت الکترونیک و همچنین با رونمایی از اپلیکیشن و سامانه دولت همراه، این موضوع مورد توجه قرار گرفته و در الکامپ امسال نیز تبلور پیدا کرده، به طوری که استقبال از این بخش بی‌سابقه بوده و اجراکنندگان برای حضور برخی سازمان‌ها با کمبود جا مواجه شده‌اند.

حضور متفاوت دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ
حضور متفاوت دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ
«رسول سرائیان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست مشترک خود با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز آمار جالب توجهی در این رابطه را اعلام کرد:

«خدمات حوزه دولت الکترونیکی امسال در سطح وسیع‌تری نسبت به سال گذشته ارائه خواهد شد. ۳۱۴ خدمت الکترونیکی از سوی ۴۱ دستگاه در مساحتی ۲۵۰۰ متری در سالن ۴۱ عرضه خواهند شد.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه رویکرد دستگاه‌ها در الکامپ امسال خدمت‌محور است، در مورد دولت همراه به عنوان یکی از بخش‌های جدید سالن دولت الکترونیکی نیز تاکید کرد: «به دنبال تشویق و ترغیب دستگاه‌ها هستیم تا خدمات خود را بر بستر پیامک یا USSD و سایر بسترهای دولت همراه قرار دهند تا مردم بتوانند همه خدمات را به صورت End to End دریافت کنند.»

سهیل مظلوم، مسئول سالن دولت الکترونیک نیز در گفتگوی خود با دیجیاتو ضمن تاکید بر استقبال مناسب و کمبودجا برای برخی سازمان‌ها می‌گوید: «امسال سال دولت همراه بوده و با همین شعار این بخش از نمایشگاه شروع به کار می‌کند. سازمان‌هایی که در اپلیکیشن دولت همراه هستند همگی در این سالن بزرگ قرار دارند و تمهیدات ویژه‌ای برای کاربران در نظر گرفته شده تا اپلیکیشن دولت همراه را نصب کنند و در همین سالن به امکانات گسترده آن پی ببرند.»

او به غرفه‌های بزرگ برخی وزارتخانه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید که اکثر وزارتخانه‌ها در غرفه‌های به وسعت کافی ظاهر شده‌اند و زیرمجموعه‌هایشان نیز در نمایشگاه حضور دارد: «به عنوان مثال وزارت اقتصاد با تمامی زیرمجموعه‌های مرتبطش در یک فضای تقریبا 800 متری در این نمایشگاه فعالیت می‌کند.»

مظلوم باور دارد که دولت الکترونیک در نمایشگاه امسال به مرتبه قابل توجهی دست پیدا کرده و استقبال دولتی‌ها از الکامپ را یک مساله خوش یمن برای آینده دولت الکترونیک و تحقق کامل آن می‌داند. او به دیجیاتو می‌گوید: «همانطور که وزیر ارتباطات نیز این دغدغه را بارها اعلام کرده، بخش‌های مختلف دولت نیز با امکانات متنوع خود روی خوشی به این مساله نشان داده‌اند و الکامپ جاییست که این سازمان‌ها می‌توانند با مردم و کاربرانشان به طور مستقیم تعامل داشته باشند و از امکانات ویژه خود رونمایی کنند.»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان، وزارت کار و تعاون، وزارت کشور، میراث فرهنگی، دانشگاه آزاد، سازمان برنامه و بودجه، معاونت علمی و فناوری، سازمان تامین اجتماعی سازمان فنی و حرفه‌ای، بنیاد شهید و امور ایثارگران، پژوهشگاه فضایی ایران، پست بانک، مرکز آمار ایران، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان املاک و اسناد کشور، شرکت ملی پست ایران و بسیاری سازمان‌های دولتی دیگر در این دوره از نمایشگاه الکامپ در سالن دولت الکترونیک حضور خواهند یافت.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ امسال در کل فضای نمایشگاه بین‌المللی تهران توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ ۶ تا ۹ مرداد ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دیجیاتو

دیجیاتو تنها یک درگاه خبری در زمینه فناوری نیست. هرچند شاید در نگاه نخست ما نیز وبسایتی جوان برای اطلاع‌رسانی در باب اخبار فناوری و رویدادهای حوزه تکنولوژی باشیم ولی در حقیقت کمی که به زیر پوستمان بروید خواهید فهمید برای ما هدف زندگی است نه چند گوشی و لپ‌تاپ و دوربین. چه بسا همانگونه که از شعار دیجیاتو حدس زده‌اید ما سایت نیستیم، بلکه تلاشی هستیم برای توسعه سبک زندگی دیجیتالی. از پهپاد گرفته تا اتوموبیل از کسب‌و کار گرفته تا شبکه‌های اجتماعی همه در این قلمرو گسترده از زندگی جدید هستند.

اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش