اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970520310716618

‫پیاده‌سازی CRM در آسانسور هیوندای

کد: 13970520310716618

https://goo.gl/vKxrmx

، تهران , (اخبار رسمی): هنگامی که CRM راه اندازی شد، نمایندگان فروش سیستم اتوماسیون تدارکاتی آسانسور Hyundai دیگر نیازی به جمع‌آوری گزارش‌ها با استفاده از فرمت اکسل نداشتند. در عوض، آنها تنها نیاز به ورودی دارند و داده‌ها را در CRM بازیابی می‌کنند.

‫پیاده سازی CRM در آسانسور هیوندای
‫پیاده‌سازی CRM در آسانسور هیوندای

با توجه به یکپارچگی داده‌ها دیگر نیازی به ارائه گزارش با استفاده از اکسل و ایمیل آنها نیست و مدیران می‌توانند در لحظه و بلادرنگ از آخرین گزارشات و تحولات درون سیستم باخبر شوند

شرکت آسانسور هیوندای (Hyundai Elevator) وابسته به گروه هیوندای است که در سال 1984 در کشور کره جنوبی تأسیس شد و هم‌اکنون با بیش از 2000 نفر کارکنان در زمینهٔ طراحی، تولید و نگهداری آسانسور، پله‌برقی، دستگاه‌های خودکار حمل‌ونقل و سیستم خودکار پارکینگ فعالیت دارد.

فروش محصولات آسانسور هیوندای معمولاً به‌صورت B2B انجام می‌گیرد، زیرا مشتریان آن عمدتاً شرکت‌ها، مؤسسات و ارگان‌های دولتی می‌باشند. این شرکت از لحاظ ساختار فروش داخلی، دارای سازمان‌هایی برای بخش‌های مختلف از قبیل آسانسور، سیستم‌های اتوماسیون تدارکات (logistics)، سیستم‌های پارکینگ و سیستم‌های زیرساختی مرکز عملیات امنیتی (SOC) است.

آسانسور هیوندای برای تقویت مدیریت قیف فروش خود، برای استفاده از CRM در بخش سیستم‌های اتوماسیون تدارکات پیشگام شد. هم اکنون آسانسور هیوندای در حال تلاش برای گسترش دامنه سیستم CRM خود به دیگر بخش‌های شرکت جهت استفاده از مزایای آن است.

چالش‌های قبل از پیاده‌سازی

آسانسور هیوندای قیف فروش خود را برای پروژه‌های بزرگ ساختمانی یا فروش‌های پروژه‌ای مدیریت می‌کرد. برای فروش‌های B2C، از قیف فروشی که به شش مرحله اصلی تقسیم‌شده است استفاده می‌شود، به‌طوری که دامنه آن از کشف فرصت‌های فروش تا عقد قرارداد را در برمی‌گیرد. در مقابل، برای فروش‌های B2B، قیف فروش به مراحل کمتری تقسیم می‌شود.

آسانسور Hyundai مراحل قیف فروش خود را به‌عنوان فرصت‌های کشف‌شده، ثبت پروژه‌های مورد علاقه، انتخاب اهداف متمرکز و بستن توافقات تعریف می‌کرد. عاملان فروش گزارش‌های دوره‌ای خود را درباره جزئیات و پیشرفت فعالیت‌های فروش خود (که برای پیگیری قیف فروش استفاده می‌شوند)، ارائه می‌دادند. به دلیل عدم یکپارچگی داده‌ها و نبود زیرساخت‌های نرم‌افزاری، گزارش‌های در سطح تیم، به صورت هفتگی تهیه می‌شد، در حالی که گزارش‌های در سطوح بالاتر و کلی، ماهانه تنظیم و تهیه می‌شدند.

مدیریت اطلاعات به‌دست‌آمده نقش مهمی در مدیریت قیف فروش خواهد داشت. به‌عنوان مثال پروژه‌های ساختمانی یا دیگر پروژه‌ها، معمولاً بزرگ هستند (با بیش از ده‌ها میلیارد دلار ارزش)، بنابراین مقدار زیادی داده‌های ارزشمند در گزارش‌های فروش وجود دارد. صفحات گسترده (مانند فرمت اکسل) دارای اعداد و متون می‌باشند. آسانسور هیوندای قبل از پیاده‌سازی سیستم CRM خود، 10 نوع فرم گزارش دارند که از آن‌ها استفاده می‌کرد، از جمله داده‌های هفتگی و ماهانه، تجزیه و تحلیل نتایج هدف، جزئیات فعالیت و گزارش‌های سالیانه. برای تهیه اسناد، آن‌ها مجبور بودند داده‌ها را از سیستم ERP خود، مدیریت سفارش‌ها و تخمین سیستم‌های مدیریت، برآورد کنند. به همین دلیل آن‌ها مجبور بودند زمان و تلاش زیادی را برای مدیریت قیف فروش صرف نمایند. واقعیت این است که مستندات دستی و کاغذی برای سازمان‌های کوچک مناسب هستند و جوابگوی سیستم‌های این‌چنینی نخواهد بود.

بااین‌حال، برای سازمان‌هایی مانند آسانسور هیوندای (که در مرحله رشد قرار دارند)، داستان کاملاً متفاوت خواهد بود. در واقع، ردیابی فروش با استفاده از صفحات گسترده و سپس به اشتراک گذاشتن اسناد از طریق ایمیل یا فایل سرور، کاملاً قابل قبول خواهد بود. مشکل آنجا بود که هنگامی که شرکت مجبور شد ارتباطات خود را با مشتریان خود طی چندین سال برقرار کند، (مسئله‌ای که در پروژه‌های بزرگ به آن برخواهند خورد) امکان اینکه برخی از این اطلاعات از دست رفته باشد وجود دارد که در نتیجه مدیریت اطلاعات می‌تواند قابلیت‌های بخش فروش را تحت تأثیر قرار دهد.

راهکار CRM صنعت آسانسور

جونگ جین هو، رئیس گروه تدارکات فروش در آسانسور Hyundai معتقد است: «اگر اطلاعات از دست رفته باشد، سازمان‌ها برای سازمان‌دهی، ردیابی، مدیریت و به اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد تمام فعالیت‌های مرتبط با فروش برای مدت زمان طولانی به مشکل خواهند خورد. اگر داده‌ها بدون طبقه‌بندی، صرفاً در اختیار فروشندگان شرکت باشد یا در رایانه آن‌ها نگهداری شود، به‌ناچار خطر وابستگی بیش‌ از حد به افراد را باید بپذیریم. خرید B2B مانند یک بازی ماراتن است که شامل فروش، برآورد، قرار دادن سفارش و جمع‌آوری صورتحساب می‌شود، ما نیاز به انعطاف‌پذیری در متغیرها، مانند جایگزینی تکنسین‌ها یا تغییر مسیرها خواهیم داشت. این امر به نیروی فروش اجازه خواهد داد که معاملات را با مشتریان به‌طور مساوی بدون هیچ‌گونه سوءتفاهمی که ایجاد هزینه می‌کند انجام دهد.»

علاوه بر محدودیت کاردستی، دلیل دیگر برای جایگزینی یک صفحه گسترده، بازار متغیر بود. آسانسور هیوندای علاوه بر فروش محصولات، به ارتباط داشتن با مشتریان خود ادامه می‌دهد که این کار شامل تعمیر و نگهداری حتی پس از تحویل محصول می‌شود که به بخش خدمات شرکت مرتبط خواهد بود. به کمک پیشرفت فناوری و استفاده از اینترنت اشیاء، در حال حاضر امکان ایجاد ارزش‌افزوده جدید در کسب‌وکارهایی که در حوزه تعمیر و نگهداری فعالیت می‌کنند فراهم‌ شده‌است. آسانسور هیوندای از سال 2015 به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیکی و به کمک سی آر ام فعالیت‌های تعمیر و نگهداری را رشد داد و پس از آن نرم‌افزار CRM را در شرکت خود نهادینه کرد.

راه‌حل

این شرکت پروژه مورد نظر را بر روی پلتفرم مایکروسافت دینامیک CRM طی پنج ماه از آوریل تا اوت 2015 انجام داد. به صورت موازی و هم‌زمان با پیاده‌سازی این پلتفرم، یک‌بار Salesforce را نیز امتحان نمود، اما باید خدمات ابری را از لیست حذف می‌کرد، به این دلیل که نیاز به ارتباط با سیستم‌های ERP خود داشت. هدف اول این شرکت تقویت مدیریت قیف فروش، کشف فرصت‌های فروش قبل از دریافت سفارش با CRM، اتصال آن با داده‌های سیستم مربوط به فروش مانند SAP ERP و پردازش برخی از بخش‌های خدمات با CRM بود. همانطور که نگرانی در مورد بارگذاری داده‌های ERP در یک سرویس مبتنی بر ابر وجود داشت، این شرکت تصمیم گرفت با یک سیستم داخلی پیش برود.

پیاده‌سازی این سیستم توسط شرکت Trueinfo، به‌عنوان پارتنر مایکروسافت در کره جنوبی انجام شد. این شرکت موردهای (case) ارائه و ذخیره‌شده در ERP، سیستم‌های برآورد و سیستم‌های سفارش دریافت، از جمله کدهای حساب، مقادیر برآورد، مقادیر سفارش قابل‌توجهی را به Microsoft Dynamics CRM متصل می‌کند. علاوه بر این، به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌ها را به راحتی بر روی گوشی‌های هوشمند خود جستجو کنند، منوهای کاربر و UI را برای تلفن همراه به صورت سفارشی‌سازی شده داشته باشند. بعد از پیاده‌سازی CRM در این شرکت، بیش از ده نوع فرم گزارش بر اساس قیف فروش CRM ساخته شد. علاوه بر این، یک رابط کاربری ساده را به وجود آورد که به کاربران اجازه خواهد داد تا به‌طور مستقیم از CRM استفاده کنند. داده‌های ورودی که یک‌بار در یک صفحه گسترده ذخیره‌ شده‌اند بر اساس معیارهای داده‌شده گروه‌بندی می‌شوند. در همین حال، CRM نیز با Exchange Server برای همگام‌سازی تماس‌ها و داده‌ها یکپارچه‌ شده‌است.

هنگامی که CRM راه‌اندازی شد، نمایندگان فروش سیستم اتوماسیون تدارکاتی آسانسور Hyundai دیگر نیازی به جمع‌آوری گزارش‌ها با استفاده از فرمت اکسل نداشتند. در عوض، آن‌ها تنها نیاز به ورودی دارند و داده‌ها را در CRM بازیابی می‌کنند. برای راحتی، کاربران می‌توانند اطلاعات بازیابی شده یا واردشده در CRM را در تلفن همراه یا وب مشاهده و استفاده کنند. تیم و سرپرست بخشی که گزارش‌ها را دریافت می‌کنند، برخلاف روند گذشته که فقط قادر به مشاهده گزارش‌ها مستند شده هفتگی یا ماهانه بودند از این‌ پس می‌توانند به‌طور مستقیم اطلاعات مربوط به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (سی آر ام) را مشاهده نمایند.

مزایا

با توجه به بازخوردهای مثبت گرفته‌شده، آسانسور هیوندای در حال حاضر برنامه گسترش استفاده از مایکروسافت دینامیک CRM به دیگر بخش‌های شرکت را دارد که از آن جمله می‌توان به یکپارچه‌سازی مدیریت قیف فروش با مایکروسافت دینامیک CRM برای شعبه‌های خارج از کشور و نمایندگی مجاز فروش اشاره کرد.

با انجام این کار، قادر به نظارت بر فروش داخلی و خارج از کشور در یک سیستم واحد خواهند شد.

استراتژی‌های پیشرفته فروش

CRM قابلیت دیده شدن داده‌های به‌دست‌آمده را از بخش فروش سیستم به قسمت اتوماسیون تدارکات آسانسور Hyundai بهبود داده‌است. اشتباهات فردی در توانایی عقد قرارداد با مشتری و درک آن‌ها، به‌طور قابل‌توجهی کاهش‌ یافته‌است. این اتفاق به دلیل اینکه اعضای هر بخش می‌توانند اطلاعات را با توجه به یک استاندارد واحد ثبت و به اشتراک بگذارند رخ خواهد داد. CRM سطح مدیریت داده‌های فروش را در سطح سازمانی بهبود می‌بخشد.

می‌توان مدعی شد که مهم‌ترین مسئله در ابتدای تشکیل یک قیف فروش در سطح سازمان، توانایی ایجاد و بهبود در درک و کشف فرصت‌هاست. کلید موفقیت در فروش‌های B2B، بررسی جزئیات فعالیت‌های مربوط به کارشناسان بخش فروش است. با مدیریت به موقع و مناسب، قیف فروش می‌تواند به راحتی جریان یابد. می‌توان با استفاده از یک سیستم CRM داده‌ها را از یک دارایی سازمانی به راهبردهایی برای دریافت سفارش‌ها مبدل کرد. Microsoft Dynamics CRM راهی برای شناسایی فرصت‌های فروش و جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها و از طرفی ارائه استراتژی‌های فروش مورد نیاز برای گروه‌ها و کارشناسان برای برنده شدن در سفارش‌ها فراهم کرده است. در نتیجه، توانایی فروش از دانش ذخیره‌شده در تک‌تک افراد فروش، به یک دارایی سازمانی تبدیل خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامانه های مدیریت

شرکت سامانه‌های مدیریت در سال 91 فعالیت خود را آغاز کرد. شرکت سامانه‌های مدیریت ارائه دهنده‌ی پیشرو سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) با تکیه بر بیش از دو دهه تجربه در صنعت فناوری اطلاعات کشور، مفتخر به پیاده‌سازی موفق انواع سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) در صدها پروژه‌ی شرکت‌های خصوصی و دولتی فعال در صنایع مختلف کشور است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]