کد: 13970524311789506

در بین خیریه‌های حوزه سرطان، سمر تنها دارنده گواهینامه SGS در ایران

کد: 13970524311789506

https://goo.gl/WNN2PU

، تهران ، (اخبار رسمی): موسسه سمر پس از ارزیابی ممیزان شرکت بازرسی بین‌المللی SGS، سوئیس بار دیگر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شد و امروز به‌عنوان تنها دارنده‌ی این گواهینامه در بین موسسات خیریه حوزه سرطان در ایران شناخته شده‌است.

سمر؛ تنها دارنده‌ی گواهینامه SGC درایران
در بین خیریه‌های حوزه سرطان، سمر تنها دارنده گواهینامه SGS در ایران

در بین خیریه‌های حوزه سرطان، سمر تنها دارنده گواهینامه SGS در ایران است. موسسه سمر پس از ارزیابی ممیزان شرکت بازرسی بین‌المللی SGS سوئیس بار دیگر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شد و امروز به‌عنوان تنها دارنده این گواهینامه در بین موسسات خیریه حوزه سرطان در ایران شناخته شده‌است.

به گزارش روابط عمومی سمر، گواهینامه بین‌المللی SGS، معتبر‌ترین نشان کیفیت در زمینه شفافیت، اعتمادسازی و پاسخگویی موسسات خیریه است. این گواهینامه که بر اساس عملکرد برترین خیریه‌های دنیا طراحی شده است، سازمان‌ها را در 12 بعد شامل چارچوب مدیریتی، هیئت امنا، هیئت مدیره، چارچوب استراتژیک، مدیریت صداقت (کدهای اخلاقی)، ارتباطات، حمایت‌ها، وجهه عمومی، منابع انسانی، تخصیص و تولید منابع مالی، کنترل‌های مالی و عملیات، و ارائه خدمات در دو بعد برنامه‌ریزی و اجرا، سنجش و ارزیابی نتایج و بهبود مستمر سازمان، متشکل از 99 سنجه به‌صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در صورت رعایت بهترین شیوه‌های کاری در این ابعاد، گواهینامه بین‌المللی اعطا و امتیاز سازمان در این گواهینامه مشخص می‌شود.

دریافت گواهینامه مذکور نشان‌دهنده این است که کمک‌های خیرین به موسسه سمر در مسیر هدف‌گذاری شده یعنی درمان بیماران صرف می‌شود و بیانگر درستی و صحت هزینه‌کرد و شفافیت مالی در سمر است. به عبارتی گواهینامه بین‌المللی SGS اثبات‌کننده مسیر درست یک موسسه خیریه است.

نتیجه این ارزیابی‌ در مورد خیریه سمر، گویای آن است که موسسه دارای بالاترین سطح انطباق با استانداردهای بین‌المللی عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد است و بر همین اساس موسسه سمر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شرکت بازرسی بین‌المللی SGS با نمره کل 87 درصد شد. ارائه خدمات جامع کیفی، شفافیت مالی و عملکردی، کارآمدی و پاسخگویی بخشی از ویژگی‌هایی بود که منجر به اخذ گواهینامه شد تا راه ارزش‌های پایدار و خدمت باکیفیت در سمر ادامه داشته باشد.

سمر اولین موسسه خیریه در ایران است که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد SGS با ویرایش سوم (بازنگری سال 2017) شده‌است که تا سال 2020 نیز معتبر است. همچنین در بعد کنترل‌های مالی (شفافیت عملکرد مالی) که برای موسسه‌های خیریه، یکی از مهمترین ابعاد است، موفق به کسب نمره 97 درصد شد.

سمر در سال 1386 با هدف حمایت جامع کیفی (روحی، جسمی، رفاهی) از افراد مبتلا به سرطان بالای 14سال، فعالیت خود را آغاز کرد.
هدف موسسه حمایت از بیمارانی است که توأم با درمان جسمی نیازمند پشتیبانی روحی و روانی  هستند. آنچه فرد مبتلا به سرطان در کنار درمان‌های جسمی نیاز دارد، درمان‌ها و حمایت‌های روحی و روانی با کیفیت مناسب است.

برای رسیدن به هدف خدمات جامع کیفی، برنامه‌های متنوعی مانند برگزاری روزانه کلاس‌های گروه‌درمانی، جلسات مشاوره فردی، جلسات خانواده‌درمانی، کلاس‌های مدیریت و کنترل خشم، برگزاری اردوهای تفریحی، فرهنگی و زیارتی برای بیماران، ورزش‌های تنفسی، مشاوره تغذیه، تامین هزینه‌های معیشتی، سبد غذایی به سلامت‌جویان ارائه می‌شود. همچنین برای افراد سالم برنامه‌هایی در زمینه خودمراقبتی برای پیشگیری از سرطان داریم.

بیماران پس از مراجعه به مرکز «سلامت جو» و در طول دوره درمان «فرزند سمر» هستند. تمام دوره‌های درمانی براساس استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود. تا امروز 5684 نفر در موسسه پذیرش شده‌اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه خیریه سمر

موسسه خیریه "سرور مهر اندیشان راستین" با نام اختصاری "سمر" در سال 1386 با کسب مجوز های لازم از مراجع قانونی کشور و با هدف حمایت روحی و روانی از بیماران مبتلا به سرطان، فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون با استفاده از شیوه های نوینی همچون گروه درمانی، تغذیه سلامت، خدمات پزشکی و فعالیت های ورزشی- تفریحی مختلف، بیماران مبتلا به سرطان زیادی را به زندگیِ پر امید بازگردانده است.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.