کد: 13970617315249704

صدای ماندگار، در جستجوی معیار

کد: 13970617315249704

https://goo.gl/eeeEth

، (اخبار رسمی): هنر دوبلاژ یکی از هنرهای بسیار جذاب در دنیای هنر است. در ادامه کتاب «صدابازیگر» نوشته مجید حبیبی معرفی می‌شود که مطمئنا علاقه‌مندان به این حوزه‌ی هنری را راضی خواهد کرد.

صدای ماندگار، در جستجوی معیار
صدای ماندگار، در جستجوی معیار
صدای ماندگار، در جستجوی معیار

دنیای پر رمز و راز صدا! جهانی که عیار جاودانگی است. کتاب «صدابازیگر» که مدت کوتاهی از انتشار آن می‌گذرد به بررسی ضوابط و مقیاس‌های صدای ماندگار پرداخته است. در بخش‌های مختلف این کتاب به ترتیب با تعریفی جامع و کامل از هنر صدابازیگری و نقد واژگان مصطلح پیش از آن، لزوم تدریس و تحصیل آکادمیک این رشته هنری و شرح موارد درسی مورد لزوم جهت آموزشی نظام‌مند، تفاوت مقلد صدا با صدابازیگر؛ و در نهایت شاخصه‌ها و آنالیز یک صدای ماندگار و مثال‌هایی از برترین‌های این هنر به رشته تحریر در آمده است.

درباره مولف

مجید حبیبی، متولد نهم دی ماه هزار و سیصد و شصت در تهران و اصالتا اهل سنندج در استان کردستان است. وی فارغ التحصیل رشته مدیریت امور فرهنگی هنری در مقطع کارشناسی از دانشگاه سوره است.

از سال 1381 به صورت آماتور و از سال 1383 به سبب علاقه وافر وارد جرگه حرفه‌ای دوبلاژ و اجرای صوتی در فیلم، انیمیشن، مستندها و تیزرهای تبلیغاتی شد که به واسطه خلاء‌ها و کاستی‌های موجود در تعریف و بیانی منسجم و آکادمیک برای هنری که شبانه روز خود را وقف آن کرده بود پس از چند سال «دست به تحقیق و پژوهش از نگاهی دیگر و این بار از منظر فلسفه وجودی هنر بازیگری با صدا به جهت کشف معیارهایی دقیق و قابل سنجش برای آنچه که صدای ماندگار اطلاق می‌شود از یکسو و لزوم تعریف رشته‌ای با نام صدابازیگری و آنالیز موارد مورد لزوم جهت آموزشی آکادمیک؛ و سازمان‌دهی این رشته در مراکز آموزش عالی زد» و کتاب حاضر مقدمه‌ای است مشفقانه برای آغازی آگاهانه در جولانگه هنری که مشتاقان و هواخواهان بی‌شماری دارد و این روشنگری کوچکترین قدم است در شروعی هوشیارانه برای مستعدان این هنر و تحذیر از قدم گذاشتن در مسیر اشتباه برای آن دسته که ممکن است غایت آرزوهای‌شان مقصودی دیگر باشد.

### پایان خبر رسمی

درباره منتشر کننده:

صدابازیگر

صدابازیگر(ی) هنر ایفا و ارائه گفتار در فیلمهای سینمایی ( دوبلاژ انیمیشن و سایر ژانرهای سینمایی) ، بازیهای رایانه ای ، نریشنها و نمایشنامه های رادیویی ، آنونسهای سینمایی ، تلویزیونی ، تیزرهای تبلیغاتی ، نمایشهای عروسکی ، اپرای صوتی و( سایر آثار صوتی موزیکال«تلفیق شده از بازیگری و آواز» ) ، گفتار فیلم های مستند ، کتاب های صوتی ، نرم افزار های چند رسانه ای و دکلماسیون است.

منتشر شده در سرویس های:

رسانه‌ها | نشریات و کتاب

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.