اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970719321229944

چرا متخصصان عایق پشم سنگ را پیشنهاد می‌کنند؟

کد: 13970719321229944

https://goo.gl/PKKBNK

، (اخبار رسمی): در دوران کنونی هم کارشناسان صنعت عایق همیشه در تلاش هستند تا بتوانند خاصیت‌های موجود در مواد طبیعی را مورد استفاده قرار دهند تا محصولی ایجاد کنند که زندگی انسان را بهبود ببخشد.

چرا متخصصان عایق پشم سنگ را پیشنهاد می کنند؟
ضد آتش بودن پشم سنگ

پشم‌سنگ یا همان Rockwool که در زبان عربی نیز به نام الصوف الصخری شناخته می‌شود، از 7 نیروی موجود در سنگ استفاده می‌کند و محصولی را ارائه می‌کند که به واقع بزرگترین چالش موجود در دنیا را نشان می‌دهد

در دوران کهن همیشه کیمیاگران در فکر این بودند که چگونه بتوانند منابع طبیعی موجود در اطراف را به محصولی و موادی دربیاورند که بتواند به زندگی بشر روح تازه ای ببخشد.

در دوران کنونی هم کارشناسان صنعت عایق همیشه در تلاش هستند تا بتوانند خاصیت‌های موجود در مواد طبیعی را مورد استفاده قرار دهند تا محصولی ایجاد کنند که زندگی انسان را بهبود ببخشد. پشم سنگ یا همانRockwool  که در زبان عربی نیز به نام الصوف الصخری شناخته می‌شود، از 7 نیروی موجود در سنگ استفاده می‌کند و محصولی را ارائه می‌کند که به واقع بزرگترین چالش موجود در دنیا را نشان می‌دهد.

هفت نیروی سنگ

کارشناسان توانسته‌‌اند که قدرت طبیعی موجود در سنگ را به 7 عامل تبدیل کنند و از آن ها برای تولید عایق معدنی استفاده کنند. این هفت دلیل نشان می‌دهد که چرا تولیدکنندگان اعتقاد دارند محصولی که تولید می‌کنند می‌تواند به نیازهای بشر پاسخ دهد. تاکنون این هفت نیرو طبیعی خاص در سنگ کشف شده ولی به واقع در سال‌های آینده با پیشرفت تکنولوژی و گسترش مرزهای دانش دیگر خواص نهان در سنگ هم شناسایی خواهد شد.

نیروی اول : مقاومت حرارتی

امکان تحمل دمای بیش از 1000 درجه سانتی گراد

در زندگی شهری امروزی که روزبه روز بر تعداد مردم در شهرهای بزرگ بیشتر می شود (مهاجرت به شهرهای بزرگ) ساختمان‌های بزرگ و مجتمع‌های چند واحدی راه حلی هوشمندانه برای این مشکل است. هم چنین با استقبال مردم و افزایش تعداد مجتمع‌ها و مراکز تفریحی و خرید، بحث ایمنی این مراکز در اولویت است. در صورت آتش سوزی و حریق در یکی از طبقات این ساختمان‌ها و یا مجتمع‌های خرید و موضوع گسترش آتش‌سوزی به دیگر طبقات نگران کننده است.

عایق پشم سنگ در برابر آتش بسیار مقاوم است و از گسترش آتش به نقاط دیگر جلوگیری می‌کند. از ساختمان‌های مسکونی تا مراکز تفریحی، از آموزشگاه‌ها و مدارس تا مجتمع‌های رفاهی و موارد دیگر، استفاده از عایق معدنی کمک می‌کند تا شهری امن برای شهروندان بسازیم.

نیروی دوم : خواص گرمایی

ذخیره انرژی با نگه داری دمای داخل محیط

در فصل سرما و گرما تفاوتی نمی‌کند، این عایق آب و هوای محیط را توسط دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی ایجاد شده نگه‌داری می‌کند. با استفاده از عایق‌های معدنی نه تنها به طبیعت کمک کرده‌اید بلکه هنگام به کارگیری دستگاه‌های خنک کننده و گرم کننده به فعالیت آن‌ها کمک می‌کنید و از هدر رفت انرژی جلوگیری خواهید کرد. عایق‌های معدنی انعطاف‌پذیر هستند و می‌توان از آن‌ها برای مکان‌ها و قسمت‌های گوناگون استفاده کرد تا از هدر رفت انرژی جلوگیری کرد. با این که از رفت و آمد جریان هوا جلوگیری می‌کند اما عایق معدنی تغییر شکل نداده و تا مدت زمان طولانی می‌توان به کاربری آن اعتماد داشت.

نیروی سوم : قابلیت‌های آکوستیک

توانایی حذف و یا افزایش شدت صوت

سیستم‌های حمل و نقل مانند مترو باعث ایجاد صداهای شدیدی می‌شوند. هم چنین در فرودگاه‌ها صداهای زیادی ایجاد می‌شود. استفاده از عایق‌های معدنی کمک می‌کند تا از شدت صدا موجود کاسته شود و محیطی آرام‌تر برای شهروندان به وجود آید.

تحقیقات نشان می‌دهد که آلودگی‌های صوتی باعث کاهش سطح توانایی‌های فردی مانند حافظه می‌شود و باعث بد رفتاری‌های اجتماعی می‌شود. عایق‌های معدنی چگالی بالایی دارند و این خاصیت باعث می‌شود تا در برابر صوت مقاومت داشته باشند. هم چنین استدیوهای موسیقی و یا مراکز خدمات صوتی از این عایق‌های معدنی استفاده می‌کنند چون از انتقال صدا به ساختمان‌های کناری جلوگیری می‌کند.

 ساختمان‌ها و مجتمع‌هایی که در نزدیکی فرودگاه، خط مترو و ... قرار دارند با استفاده از عایق‌های معدنی می‌توانند به میزان 40 درصد آلودگی‌های صوتی را کاهش دهند. مدارس و آموزشگاه‌هایی که از عایق معدنی استفاده نمی‌کنند میزان 25 درصد از صدا و گفته‌های آموزگار خود را از دست می‌دهند!

نیروی چهارم : قدرت و استحکام

با گسترش شهرنشینی ساخت خانه‌هایی با استحکام که در گذر زمان هم قابل استفاده باشد تبدیل به موضوع اصلی مهندسان شهرسازی و ساختمان‌ساز شده است. عایق‌های معدنی ساختار فیزیکی ویژه‌ای دارند که باعث می‌شود با گذر زمان و تغییرات آب و هوایی و رطوبت، شکل ظاهری و استحکام آن‌ها تغییری نخواهد کرد. به خاطر وجود ساختار فیبری هوشمند در عایق معدنی با گذشت چندین سال از اجرای آن‌ها هنوز هم قابلیت‌ها و شکل ظاهری خود را حفظ خواهند کرد.

نیروی پنجم : زیبایی

وجود عملکرد بالا همزمان با زیبا بودن

هنگامی که انسان در محیطی زیبا زندگی کند باعث به وجود آمدن حس آرامش می‌شود. هم چنین محیط‌های زیبا و جذاب باعث افزایش قدرت خلاقیت می‌شود. به وجود آوردن محیط‌های زیبا در جامعه باعث می‌شود که تعاملات اجتماعی افزایش پیدا کند. پس سازه‌ها و ساختمان‌های موجود در اطراف ما زیبا باشد تا این حس زیباشناسی که در انسان وجود دارد برانگیخته شود. به همین خاطر باید از مواد مناسب و معماری‌های خلاقانه استفاده شود تا محیط زندگی بشر به بهترین شکل به وجود آید.

عایق‌های معدنی به خاطر خواص فیزیکی که دارند به معماری شهری کمک می‌کند و هم چنین استحکام حرارتی سازه‌ها را هم افزایش خواهد داد. امکان تولید عایق‌های معدنی در ابعاد و اندازه گوناگون با توجه به نیاز سازه وجود دارد.

نیروی ششم : ضد آب بودن

مدیریت منابع ارزشمند

با ایجاد حوضچه‌های مخصوص که با استفاده از عایق‌های معدنی ایجاد شده‌اند می‌توان آب‌های پشت بام و دیگر سطح‌ها را هدایت کرد. با این کار هم از انباشت آب در پشت بام ساختمان‌ها و دیگر سطوح جلوگیری می‌شود و هم باعث جلوگیری از هدررفت منابع آبی خواهد شد.

با استفاده از عایق معدنی در سازه‌ها از ورود نم و رطوبت به ساختمان جلوگیری می‌شود و سازه برای مدت طولانی‌تری قابل استفاده خواهد بود.

نیروی هفتم : چرخه بازیافت

مواد بازیافت شونده

سنگ یکی از فراوان‌ترین مواد موجود در طبیعت است اما باید همین ماده فراوان را هم به گونه‌ای صحیح و مناسب مورد استفاده قرار داد. بعد از تخریب سازه‌ها و ساختمان‌ها باید از هدر‌رفت بازمانده‌های سازه‌ها و ورود مستقیم به طبیعت جلوگیری کرد. یکی از خواص ویژه عایق‌های معدنی امکان استفاده از آن‌ها به مدت طولانی است.

یعنی ساختمانی که از عایق‌های معدنی استفاده می‌کند می‌تواند مطمئن باشد که برای ده‌ها سال این عایق‌ها بدون تغییر شکل و با حفظ خواص خود وجود خواهند داشت. اما با پیشرفت دانش و فناوری این امکان وجود خواهد تا عایق‌های معدنی را با استفاده از روش‌های خاص در چرخه بازیافت قرار داد تا به طبیعت کمک کنیم.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب نوع عایق برای مکان مورد نظر خود می‌توانند با کارشناسان شرکت پوشینگر در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پوشینگر

تولید عایق های صوتی و حرارتی پشم سنگ

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

نفت، نیرو و انرژی | مسکن و ساختمان