اطلاعات تماس
  • 021707*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139709023295210198

مشاوره خانوده امری ضروری و مهم در زندگی امروزی بشر است

مشاوره خانواده تلفنی، بهترین راهکار مشاوره

کد: 139709023295210198

https://goo.gl/Ts9eYb

، (اخبار رسمی): بر خلاف تصور برخی افراد، مراجعه به مشاور خانواده یک امر کاملا عادی و گاهی ضروری است که می‌تواند باعث جلوگیری از مشکلات بسیار بزرگ‌تر شود.

مشاوره خانواده تلفنی، بهترین راهکار مشاوره
مشاوره خانواده تلفنی، بهترین راهکار مشاوره

امروزه با توجه به شرایط زندگی، اغلب خانواده‌ها دچار استرس و فشارهای ناشی از آن هستند به همین جهت مشاوره خانواده می‌تواند کمک بسیاری به خانواده‌ها برای کم‌کردن این تنش‌ها و استرس‌های موجود کند

برخی از مردم گمان می‌کنند که هر گونه مشکلی در زندگی پیش می‌آید را خودشان می‌توانند حل کنند و نیاز به راهنمایی و مشورت گرفتن از کسی ندارند؛ در حالی که مشورت گرفتن در هر زمینه‌ای می‌تواند برای انسان مفید باشد.

همواره مشکلات در تمامی دوره‌های زندگی انسان وجود دارد، ولی امروزه با بالا رفتن و بیشتر شدن علم و آگاهی، دیدگاه افراد جامعه در رابطه با مراجعه به مشاور و روانشناس نسبت به چند دهه اخیر بسیار تغییر کرده است. مردم در گذشته بر این باور بودند که صرفا کسانی که مبتلا به بیماری و یا اختلال‌های روانی هستند باید نزد روانشناس بروند، ولی امروزه خانواده‌ها متوجه اشتباه بودن این باور، نسبت به روانشناس شده‌اند و با خواست و اراده خود در صورتی که دچار مشکلی شده باشند به روانشناس و مشاور مراجعه می‌کنند.

در این نوشتار به اهمیت مشاوره در زمینه‌ها و شرایط مختلف زندگی پرداخته خواهد شد. مسئله‌ای که وجود دارد این است که شاید مشکلی برای فردی پیش آید ولی دسترسی حضوری به مشاور و روانشناس نداشته باشد، مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو برای سهولت این امر، در زمینه‌های مشاوره کودک، مشاوره اعتیاد، مشاوره طلاق، مشاوره خانواده و انواع اختلال‌های روانی و ... مشاوره تخصصی ارائه می‌دهد.

تاثیر و اهمیت مشاوره خانواده چیست؟

گاهی ممکن است برخی از افراد به تنهایی توانایی حل تمامی مشکلات خود را نداشته باشند و راهنمایی گرفتن از دوستان و اطرافیان را هم بی‌تاثیر بدانند، در این مواقع کمک و راهنمایی یک مشاور و روانشناس باتجربه می‌تواند کمک شایانی به فرد کند. محدوده فعالیت مشاوره بسیار گسترده است و شامل مشاوره در زمینه ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره تحصیلی، مشاوره کودک، مشاوره اعتیاد، مشاوره شغلی و ... است. به دلیل تاثیر و اهمیت مشاوره بسیاری از مراکز و موسسات اقدام به جذب مشاور و روانشناس می‌کنند. مشاور، فردی است که با تجربه و تخصص خود کاملا بی‌طرف سعی در راهنمایی و حل مشکل فرد می‌کند.

مشاوره خانواده: امروزه با توجه به شرایط و شیوه‌های زندگی اغلب خانواده‌ها دچار استرس و فشارهای ناشی از آن هستند به همین جهت مشاوره خانواده می‌تواند کمک بسیاری به خانواده‌ها برای کم کردن این تنش‌ها و استرس‌های موجود کند.

مشاوره تحصیلی برای والدین: خانواده‌ها تاثیر بسیار زیادی در تحصیل فرزندان خود دارند، اهمیت این امر به قدری است که ممکن است باعث پیشرفت و یا افت تحصیلی فرزند خود شوند، به همین جهت در مشاوره تحصیلی دانش آموز، مشاوره با والدین آن‌ها هم ضرورت دارد زیرا مشاور والدین را با ویژگی و استعدادهای فرزندان‌شان آشنا می‌کند که در نهایت باعث پیشرفت آن‌ها می شود.

مشاوره پیش از ازدواج: مشاوره پیش از ازدواج اهمیت بسیاری دارد زیرا به پسر و دختر جوانی که تصمیم به ازدواج گرفته‌اند کمک شایانی می‌کند تا بتوانند تصمیمی درست و عاقلانه برای شروع یک زندگی مشترک بگیرند، مشاور سعی می‌کند تمامی ویژگی‌های شخصیتی هر دو را بررسی کند و افراد را با مشکلاتی که ممکن است بعد از ازدواج برای آن‌ها پیش آید آشنا کند.

مشاوره اعتیاد: اعتیاد مسئله‌ای است که علاوه بر این که خود فرد را از پای می‌اندازد اعضای خانواده آن‌ها را هم دچار استرس می‌کند زیرا بسیاری از خانواده‌های این افراد دائما ترس از این را دارند که نکند آن شخص به یکی از اعضای خانواده صدمه وارد کند و یا با پرخاشگری و خشونت سعی در برهم زدن آرامش خانه کند. هدف مشاوره اعتیاد در وهله اول ارائه راهکارهایی جهت ترک اعتیاد به فرد معتاد است و در گام دوم سعی در برگرداندن آرامش به اعضای خانواده‌ها است.

مشاوره طلاق: اهمیت این موضوع از آن جهت است که بسیاری از زوج‌هایی که تصمیم به طلاق گرفته‌اند ممکن است هیچ دلیل محکمی برای انجام این کار نداشته باشند و صرفا به دلیل سوء‌تفاهم و یا لجبازی تصمیم به طلاق گرفته باشند، از این رو مراجعه و کمک گرفتن از یک مشاوره باتجربه می‌تواند باعث شود تا بسیاری از این لجبازی و سوء تفاهم‌ها حل شده و زوجین مجددا به زندگی مشترک خود باز گردند، البته در برخی موارد مشاوره موفق نمی‌شود که تصمیم آن‌ها را عوض کند زیرا هر دو مصمم به طلاق هستند در این صورت کمک مشاور به این صورت است که می‌تواند آن‌ها را با مشکلات بعد از طلاق آشنا کند و راهنمایی‌های لازم را برای درک این موضوع به آن‌ها ارائه دهد.

مرکز مشاوره تلفنی رایکو علاوه بر ارائه مشاوره در تمامی زمینه‌ها و شاخه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد در زمینه سبک‌های فرزندپروری، مشاوره فردی جهت بالا بردن انگیزه و کاهش استرس، مشاوره شغلی جهت انتخاب شغل مناسب با ویژگی‌های شخصیتی، مشاوره کودک در تمامی زمینه‌ها اعم از مشکلات کودکان در زمینه یادگیری، اختلال‌های روانی، شب ادراری، خوابگردی و ... مشاوره تخصصی ارائه می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره خانواده رایکو

مرکز مشاوره تلفنی رایکو علاوه بر ارائه مشاوره در تمامی زمینه ها و شاخه ها، در زمینه سبک های فرزندپروری، مشاوره فردی جهت بالا بردن انگیزه و کاهش استرس، مشاوره شغلی جهت انتخاب شغل مناسب با ویژگی های شخصیتی، مشاوره کودک در تمامی زمینه ها اعم از مشکلات کودکان در زمینه یادگیری، اختلال های روانی، شب ادراری، خوابگردی و ... مشاوره تخصصی ارائه می دهد.

اطلاعات تماس
  • 021707*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | روانشناسی و موفقیت