اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139709103307710353

افرادی که سابقه کار دارند حتما بخوانند

استعلام سوابق بیمه با کد ملی

کد: 139709103307710353

https://goo.gl/8wHJ5q

، تهران , (اخبار رسمی): شاید شما هم جزء بیمه‌شدگان تامین اجتماعی باشید که ماهانه از طریق کارفرما حق بیمه برای شما پرداخت می‌شود. ولی بهتر است کمی نسبت به بررسی سابقه بیمه تامین اجتماعی دقت بیشتری کرده و احتیاط بیشتری به خرج دهید. این محتوا برای کسانی که سابقه پرداخت حق بیمه دارند نگارش شده است.

استعلام سوابق بیمه با کد ملی
استعلام سوابق بیمه با کد ملی
استعلام سوابق بیمه با کد ملی
استعلام سوابق بیمه با کد ملی

از این پس می‌توانید تنها با وارد کردن کد ملی خود استعلام سوابق بیمه را دریافت کنید

شاید شما هم جزء بیمه شدگان تامین اجتماعی باشید که ماهانه برای شما از طریق کارفرما حق بیمه پرداخت می‌شود. ولی بهتر است کمی نسبت به بررسی سابقه بیمه تامین اجتماعی دقت بیشتری کنید و احتیاط بیشتری به خرج بدهید. اگر شما هم برای مدتی سابقه پرداخت حق بیمه دارید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

بیمه کردن کارمندان یا کارگران، یک الزام قانونی است که باید از طرف کارفرما رعایت شود. براساس قانون کار، هر کارمند یا کارگر باید ماهانه معادل ۳۰ درصد حقوق را به عنوان حق بیمه پرداخت کند که ۲۳ درصد آن به عهده کارفرما و ۷ درصد آن سهم کارگر است. بر اساس قانون، کارفرمایان باید حق بیمه کارمندان یا کارگران زیر نظر خود را به صورت ماهانه پرداخت کنند. به همین دلیل هم آنها ۷ درصد سهم کارگر را هر ماه از حقوق ناخالص کارکنان‌شان کسر می‌کنند.

با این حال دیده شده است که نحوه پرداخت بیمه توسط کارفرما در برخی موارد مشکلاتی را برای فرد بیمه شده ایجاد می‌کند که از آن میان می‌توان به تاخیر در واریز حق بیمه کارگر و کارمند یک کارگاه از سوی کارفرما اشاره کرد. در بعضی موارد هم دیده شده است که کارفرما برای مدتی طولانی (گاهی حتی تا چند ماه) حق بیمه کارگر یا کارمند را پرداخت نمی‌کند و این وقفه در پرداخت حق بیمه موجب بروز مشکلاتی از جمله عدم امکان تمدید و استفاده از دفترچه بیمه خدمات درمانی، دریافت مستمری از کار افتادگی، دریافت مقرری استراحت زایمان، دریافت کمک هزینه ازدواج، دریافت مقرری ایام استراحت پزشکی، مقرری بیمه بیکاری و ... می‌شود و در صورتی‌که بعد از چند سال بخواهید حق بیمه اجباری را پرداخت کنید باید زمان زیادی را صرف گرفتن رای از اداره کار کنید. در مشاغل سخت و زیان آور هم وقفه در پرداخت حق بیمه، یکپارچگی طول دوره را از بین می‌برد و به جای 20 سال باید با 25 سال سابقه بازنشست شوند.

بنابراین توصیه می‌شود که اگر به صورت ماهانه سوابق بیمه خود را چک نمی‌کنید، هر چند ماه یک بار سوابق بیمه‌ را استعلام کنید تا مطمئن شوید که سوابق بیمه به صورت کامل و تا آخرین دوره توسط کارفرما پرداخت شده است. به همین منظور سازمان تامین اجتماعی سامانه‌ای را فراهم کرده است که در آن بیمه شدگان می‌توانند در هر لحظه آخرین وضعیت سوابق بیمه‌ای خود را مشاهده کنند. در این سامانه هر فرد بیمه شده می‌تواند به راحتی از سوابق بیمه‌ای خود از زمان اولین واریزی تاکنون مطلع شود.

نحوه استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

پیش از این برای استعلام سوابق بیمه باید حتما کد بیمه را وارد می‌کردید که معمولا بیشتر افراد از نحوه دسترسی به آن اطلاع نداشتند و در بررسی سوابق بیمه خود به مشکل بر می‌خوردند. اما چندی است که بدون نیاز به کد بیمه می‌توانید برای استعلام سوابق بیمه با کد ملی خود اقدام کرد. برای این کار می‌توان به سامانه طراحی شده برای این موضوع به سایت تامین اجتماعی سر زده و یا به راحتی این کار را از طریق اپلیکیشن «باجه شهروندی» بر روی گوشی‌های اندرویدی انجام داد.

باجه شهروندی مستقیما می‌تواند شخص را به استعلام سوابق بیمه‌ متصل کند. برای این کار پس از نصب این اپلیکیشن به راحتی در صفحه اصلی آن به قسمت «سوابق بیمه» بروید.

برای استعلام سوابق بیمه‌ لازم است کدملی و گذرواژه‌ را وارد کنید. برای دریافت گذرواژه در اولین ورود به قسمت ثبت نام بروید. در آنجا پس از وارد کردن کد ملی و شماره موبایل‌تان، گذرواژه را به صورت یک پیامک دریافت خواهید کرد و از طریق گذرواژه و کد ملی‌ می‌توانید هر زمان که خواستید سوابق بیمه‌ را استعلام کنید.

تمامی خدمات دولت الکترونیک در برنامه باجه شهروندی

با استفاده از اپلیکیشن باجه شهروندی علاوه بر استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی، می‌توان از دیگر امکانات ویژه این برنامه به طور همزمان بهره‌مند شد. برنامه باجه شهروندی تقریبا تمام خدمات ارائه شده توسط دولت الکترونیک را در خود جای داده است، قابلیت‌هایی مانند:

  • استعلام و پرداخت خلافی خودرو استعلام قیمت گوشی همراه استعلام قیمت سیم کارت ثبت نام آزمون استخدام بخش خصوصی استعلام سهام عدالت رجیستر گوشی استعلام ممنوع الخروجی استعلام مرسولات پستی خرید طرح ترافیک استعلام کد ملی نقشه مراکز معاینه فنی نوبت دهی معاینه فنی استعلام معاینه فنی استعلام قیمت ارز و طلا خرید بسته های اینترنتی پرداخت قبض زلزله نگار شارژ سیم کارت همراه اول / ایرانسل/ رایتل ...

علاقه‌مندان برای اطلاع از آخرین اخبار سازمان تامین اجتماعی، سهام عدالت، آزمون‌های استخدامی، واریز یارانه و ... می‌توانند به سایت باجه شهروندی به آدرس www.bajeshahrvandi.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

باجه شهروندی

اپلیکیشنی جامع برای رفع نیازهای روزمره یک شهروند در این اپلیکیشن خدماتی چون استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی، استعلام سهام عدالت، استعلام ممنوع الخروجی و صحت کد ملی، استعلام صحت معاینه فنی خودرو، نوبت دهی معاینه فنی، خرید طرح ترافیک و خدمات مربوط به گوشی موبایل و سیم کارت وجود دارد.

اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]