اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971019339279034

کاشت دندان جلو، ضرورت و نحوه انجام کاشت دندان

کد: 13971019339279034

https://goo.gl/Mbv5vU

، تهران , (اخبار رسمی): کاشت دندان موضوعی است که برای بسیاری از افراد مورد سوال است. اینکه این کار چگونه انجام می‌شود و دندانپزشکی که برای این کار انتخاب می‌شود باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد. بهترین چیزی که بعد از دندان سالم و طبیعی می‌توان داشت، ایمپلنت است.

کاشت دندان جلو، ضرورت و نحوه انجام کاشت دندان
کاشت دندان جلو، ضرورت و نحوه انجام کاشت دندان

اگر کاشت ایمپلنت دندان توسط دندانپزشک با تجربه و آموزش دیده انجام شود، پایدار و مستحکم است و همانند دندانی طبیعی در دهان به نظر می‌رسد.

این مسئله هم در مورد ظاهر دندان، هم در احساس شخص هنگام استفاده از آن و هم در کابرد و جایگیری آن صدق می‌‌کند. دیگر انتخاب پیش‌رو مانند دندان مصنوعی یا بریج دندان می‌تواند به زوال استخوان منجر شود و ممکن است مشکلاتی را برای خوردن، لبخند زدن، حرف زدن و دیگر فعالیت‌های زندگی روزانه به وجود بیاورد.

کاشت دندان از هر روش دیگری برای اصلاح و بازیابی دندان قابل پیش بینی‌تر است. درمان که توسط دندانپزشکی معتبر انجام شود، این اطمینان را می‌دهد که شخص دارای دندان‌هایی قابل اتکا و با عمر طولانی خواهد بود.

کاشت دندان جلو

کاشت دندان جلو یکی از راه‌های بهبود سلامت و بالاخص ظاهر فرد است. نبود دندان قدامی می‌تواند ظاهر و صورت را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. افرادی که دندان جلویی خود را از دست داده‌اند، از لبخند زدن خودداری می‌کنند. افرادی که با فقدان دندان قدامی روبرو هستند، علاوه بر مشکلات ظاهری در تغذیه و گفتار هم با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند.

کاشت دندان جلو

کاشت دندان جلو جزو درمان زیبایی محسوب می‌شود بیشتر در افرادی انجام می‌گیرد که دندان پیشین خود را کاملا از دست داده‌اند. از دست رفتن دندان پیشین می‌تواند به دلیل تصادف یا مراقبت نامناسب پس از ضربه خوردن دندان باشد. عواقب از دست دادن دندان جلو، تاثیر منفی در لبخند و گوشه گیر شدن فرد است.

ابتدا ایمپلنت دندان با جراحی در حفره‌ای که توسط دندانپزشک در استخوان آرواره ایجاد شده است، قرار می‌گیرد. زمانی که ایمپلنت با استخوان آرواره ادغام شود، همانند ریشه برای دندانی عمل می‌کند که جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد.

درمان کاشت دندان

درمان کاشت دندان جلو جزو درمان‌های پیچیده در دندانپزشکی به شمار می‌آید. وجود میزان کافی استخوان در آرواره برای موفقیت این درمان ضروری است. در مواردی که استخوان آرواره از میزان طبیعی کمتر است، کاشت دندان به شکست می‌انجامد.

اگر آرواره فضای کافی برای قرارگیری ایمپلنت نداشته باشد، خوشبختانه می‌توان از روش پیوند استخوان استفاده کرد. «پیوند استخوان» اصطلاحی پزشکی است که به روش‌‌هایی اشاره می‌کند که برای ساخت استخوان استفاده می‌شوند. پیوند استخوان باعث می‌شود که دندانپزشک بتواند کاشت دندان یا هر دندان دیگر را انجام دهد.

چرا به کاشت دندان جلو نیاز دارید؟

دندان قدامی بیشتر از دندان آسیا یا خلفی دچار آسیب یا ضربه خارجی می‌شوند. کاشت دندان جلو یا ایمپلنت دندان جلو جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان است. ایمپلنت به طور مستقیم درون استخوان فک قرار می‌گیرد و دندان ساخته شده به آن متصل می‌شود. دقیقا به همان شکل که دندان طبیعی به ریشه متصل می‌شود.

اگر یک یا چند دندان قدامی را از دست داده‌اید یا اینکه مطمئن هستید که در اثر بیماری لثه به زودی دندان‌ها را از دست می‌دهید، نیاز به کاشت دندان جلو خواهید داشت. طبق نظر دندانپزشکان کاشت دندان جلو بهترین راه حل برای مشکلات زیر است:

ریشه دندان آسیب دیده یا از دست رفته

دندان خرد شده یا شکسته

دندان به شدت پوسیده

از دست رفتن دندان در اثر تصادف یا آسیب شدید

در صورتی که مشکل یکی از موارد مطرح شده در بالا باشد، شرایط لازم برای کاشت دندان جلو را دارید و باید برای درمان و راهنمایی بیشتر به دندانپزشک یا متخصصی ماهر در زمینه ایمپلنت مراجعه کنید.

آیا شرایط من برای کاشت دندان مناسب است؟

جواب صادقانه در پاسخ به این سوال که به دفعات پرسیده می‌شود، این است که اگر دندان جلو کاملا از بین رفته باشد،کاشت دندان ضرورت دارد. اما برای انجام این کار تنها سالم بودن دهان و بافت لثه کافی نیست. شرایط و بیماری‌هایی وجود دارند که می‌توانند بر درمان ایمپلنت تاثیر بگذارند.

به عنوان مثال بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت کنترل نشده، رادیوتراپی آرواره، اعتیاد به الکل، سیگار کشیدن و بیماری پریودنتال می‌توانند بر کاشت دندان جلو تاثیر بگذارند. این بیماری‌ها مانع  ادغام صحیح و قوی ایمپلنت با استخوان می‌شوند.

روش دیگر ایجاد لبخند زیباتر با کاشت دندان

بسیاری افراد تنها برای داشتن لبخندی زیباتر به دنبال کاشت دندان جلو یا قدامی هستند. اگر دندان فرد متقاضی کاملا سالم بوده و مشکل چندانی نداشته باشد.

تغییر شکل دندان

در مواردی که دندان قروچه منتهی به مینای دندان آسیب دیده و بهداشت دهان و دندان ضعیف شده است، با استفاده از ونیرها و تغییر شکل دندان آسیب دیده می‌توان آن را اصلاح کرد.

از بین بردن لکه دندان

سفید کردن دندان‌ها راهی عالی برای داشتن لبخندی درخشان است. در حالی که مسواک زدن مرتب و استفاده از سفید کننده  خانگی می تواند در سفید نگه داشتن دندان‌ها موثر باشد، استفاده از خدمات دندانپزشکی در این زمینه در بسیاری از جهات بهترین گزینه است.

استفاده  روکش دندان

روکش فلزی و ونیر سرامیکی هر دو تاثیرات مهمی در اصلاح و صاف شدن لبخند افراد دارند. این روش‌ها در بازسازی دندان موثر بوده و توانایی فرد را در جویدن و در نتیجه سلامت عمومی او را، بهبود می‌بخشند. ونیرهای کامپوزیتی بر روی دندان قرار می‌گیرند و شکل، رنگ و استحکام آن را بهبود می‌بخشند.

بستن فاصله میان دندان‌ها

یکی دیگر از کارهایی که برای بهبود لبخند افراد و زیبایی دندان‌ها انجام می‌شود، بستن فاصله میان آن‌ها است. با اصلاح فاصله میان دندان‌ها خط لبخند زیباتر شده و حتی عملکرد دندان‌ها نیز بهبود می‌یابد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز دندانپزشکی دکتر اشکان مصطفی نژاد

مرکز دندانپزشکی دکتر اشکان مصطفی نژاد با به کار گیری پیشرفته ترین روش های روز دنیا در زمینه ایمپلنت، لمینیت، بلیچینگ، ونیز، جراحی لثه و درمان ریشه، و همچنین با ابداع روش های دندانپزشکی بدون استرس مناسب ترین گزینه برای رفع مشکلات دهان و دندان هموطنان عزیز است. تیم درمانی ما با بیش از 12 سال پیشینه کار کلینیکی بهترین تجربه دندانپزشکی را برای بیماران به ارمغان خواهد آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان