اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139710223397010485

ارمغان «اکو مال»؛ زندگی سالم‌تر، هزینه‌ی کمتر

کد: 139710223397010485

https://goo.gl/sUHnYV

، کرج , (اخبار رسمی): مجموعه تجاری، تفریحی «اکو مال» آبان‌ماه امسال با افتتاح شعبه هایپراستار رسما کار خود را آغاز کرد و در هفته‌های پیش رو با تکمیل فاز دوم پروژه، پیش از پایان سال جاری به بهره برداری کامل می‌رسد.

ارمغان «اکو مال»؛ زندگی سالم‌تر، هزینه‌ی کمتر
ارمغان «اکو مال»؛ زندگی سالم‌تر، هزینه‌ی کمتر

قرار گرفتن این مرکز خرید در منطقه رزکان نو موجب شده که بخش قابل توجهی از ساکنان مناطق فردیس، محمدشهر و مناطق جنوبی شهرستان کرج، دیگر برای تهیه مایحتاج با قیمت مناسب ناچار به طی طریق در مسیرهای طولانی نباشند.

به ویژه که این مجموعه با احداث پارکینگی با ظرفیت یک هزار خودرو، عملا کار را برای خرید هفتگی خانواده‌ها آسان کرده است.

در واقع انتخاب هایپراستار به عنوان شریک استراتژیک مجموعه اکو مال با این هدف صورت گرفت که با حذف واسطه‌ها هزینه تمام شده ‌ملزومات زندگی روزمره‌ی اهالی به حداقل برسد و به نظر می‌رسد «اکو مال» در کنار اهمیت به محیط زیست، در بهینه‌سازی اقتصاد خانواده نیز موفق بوده است.

رویکرد تولید داخل؛ موثر در مقابله با تحریم‌ها

در حالی که طبق اظهارات مدیران اکومال این مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کرج با برندهای مختلف بین المللی برای حضور در کسب و کار این مجموعه به توافق رسیده بود، اما برخی از تفاهمنامه‌های پیشین به دلیل تحریم‌های یک طرفه‌ی امریکا هنوز اجرایی نشده‌اند.

در چنین شرایطی یا باید پروژه تا بازگشت طرف‌های بین المللی معطل می‌ماند و به لحاظ چیدمان مشاغل ناقص می‌شد یا تدبیر مناسب برای مقابله با پیامد تحریم‌های یک‌طرفه اتخاذ می‌شد؛

مجموعه اکومال در این شرایط بهترین تصمیم ممکن را گرفت؛ جایگزینی برندهای خارجی با برندهای ایرانی‌ایی که محصولات‌شان به لحاظ کیفی قابل رقابت با شرکت‌های خارجی ‌بودند.
جالب اینکه برخی از تولیدکنندگان داخلی در واقع تا پیش از این سفارش‎ همان شرکت‌های خارجی را تولید می‌کردند اما حالا زمینه‌ای فراهم شده که با نام و برند ایرانی خود و با قیمتی مناسب‌تر محصولات‌شان را به مشتریان عرضه کنند.

پژمان طیار مدیر راه اندازی مجموعه اکو مال با اشاره به تلاش‌هایی که در این زمینه انجام شده است، می‌گوید: «سعی کردیم از محدودیت‌ها فرصت بسازیم. از تمام  تولیدکنندگان پوشاک ایرانی دعوت شد و کنسرسیومی تشکیل دادیم که با سیاست‌های تشویقی اکومال و ارائه تسهیلات، بتوانند با قیمت عمده فروشی، وارد بازار تک فروشی شوند.طبیعی بود که در زمینه برندینگ باید تلاش‌های زیادی می‌کردیم. خوشبختانه این کار انجام شد و ما این فضا را در اکومال ایجاد کردیم که تولیدات ایرانی با نشان تجاری ایرانی به هموطنان عرضه شود.»

اشتغالزایی برای 1400 نفر

راه اندازی مرکز تجاری، تفریحی «اکو مال» علاوه بر کاهش هزینه‌های خرید و رفت و آمد مردم منطقه، زمینه ساز اشتغال مستقیم 1400 نفر از جوانان منطقه نیز هست که این روزها دغدغه‌ی اصلی اقتصادی در کشور شمرده می‌شود.

در فاز اول این پروژه به طور مستقیم 700 موقعیت شغلی ایجاد شد که این میزان با بهره‌برداری کامل از مجموعه و راه‌اندازی سالن‌های سینما، سالن همایش‌ها و افتتاح رستوران‌ها تا پایان سال به 1400 موقعیت شغلی نیز می‌رسد.

علاوه بر این مدیران اکومال در حال رایزنی با مسوولان امور حمل و نقل عمومی در کرج هستند تا با ایجاد خطوط تاکسی و اتوبوس به مقصد اکو مال، در این حوزه نیز زمینه اشتغالزایی غیرمستقیم فراهم شود.

محیط زیست‌گرایی با چشم‌پوشی از سود بیشتر

معمولا در یک پروژه‌ی تجاری، طراحان سعی می‌کنند حداقل فضا را به مشاعات اختصاص دهند تا از فروش واحدهای تجاری بیشتر، سود بیشتری نیز نصیب سرمایه‌گذار و کارفرما شود.
اما اگر اولویت در ساخت یک بنا صرفا سودآوری آن نباشد، قطعا نتیجه‌ی کار ساختمانی دلگشا و دلپذیر برای ساکنان و رهگذران خواهد بود.

در ساختمان اکو مال نیز اولویت حفاظت از محیط زیست با مصرف بهینه انرژی و تشویق عموم به همزیستی به طبیعت بوده است. از این رو با تخصیص 50 درصد از فضای داخلی مجموعه به مشاعات، راهروهای وسیع و امکان استفاده از حداکثر نور خورشید، محیطی دلپذیر برای بازیدکنندگان ایجاد شده است.

حسین بوعلی مدیرعامل «صنا اوج» کارفرما و سرمایه‌گذار پروژه معتقد است در تمام دنیا مردم صرفا برای خرید به مراکز خرید نمی‌روند، آن‌ها دوست دارند ساعتی فارغ از مشکلات روزمره در فضایی دیگر قدم بزنند و ساعتی را همراه با فرزندان و عزیزانشان بگذرانند؛ «در پروژه‌ی اکومال این نیاز دیده شده است و از این رو با صرف نظر از سود فروش واحدهای تجاری بیشتر، سعی کرده‌ایم محیطی فراهم کنیم که مردم از حضور در اکومال لذت ببرند. این بخشی از تلاش ما برای عمل کردن به وظیفه‌ی اجتماعی ما در قبال جامعه است.»

اما این تنها برنامه‌ اکومال برای نشان دادن پایبندی‌اش به اصل «مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها» نیست. برپایی جشنواره‌های مرتبط به محیط زیست از دیگر پروژه‌هایی است که با تکمیل بهره‌برداری از پروژه امکان اجرای آنها نیز فراهم خواهد شد و به گفته مسوولان اکومال سال آینده این مرکز میزبان رویدادهای متعددی در حوزه‌ محیط زیست و پیوند انسان و طبیعت خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]