اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139711223469311062

انتشار منشور اخلاقی «ائتلاف برای فردا» در انتخابات اتاق‌های بازرگانی کشور

کد: 139711223469311062

https://goo.gl/bTtrL5

، (اخبار رسمی): نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور یازدهم اسفند ماه برگزار خواهد شد. به این منظور منشور اخلاقی «ائتلاف برای فردا» منتشر شده است.

انتشار منشور اخلاقی «ائتلاف برای فردا» در انتخاب اتاق‌های بازرگانی کشور
انتشار منشور اخلاقی «ائتلاف برای فردا» در انتخابات اتاق‌های بازرگانی کشور

به گزارش کارخانه آنلاین، یازدهم اسفند ماه، نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور برگزار خواهد شد. انتخابات نشانه بالندگی و احترام به آراء ذی‌نفعان اصلی هر نهادی است. اما روی دیگر این سکه رقابت‌های پیدا و پنهانی است که میان نامزدها و گروه‌های انتخاباتی رخ می‌دهد که اگر چارچوب اخلاقی مشخصی بر آن حاکم نباشد، موجب لطمه به این فرایند مهم و نتایج آن خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه‌ی «ائتلاف برای ایران»، بر کلیه کسانی که پای در عرصه‌ی انتخابات می‌گذارند، واجب است که پایبند چارچوب اخلاقی و آداب رقابت انتخاباتی باشند. از این روی «ائتلاف برای فردا» با امید به اینکه حفظ ارزش‌های اخلاقی سرلوحه رفتار و گفتار نامزدها در این انتخابات باشد، منشور اخلاقی خود را به شرح زیر منتشر کرد:

منشور اخلاقی

ما، نامزدهای «ائتلاف برای فردا» در آستانه انتخابات دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران وظیفه خود می‌دانیم که برای حفظ و ترویج اصول اخلاقی، پایبندی خود و کارکنان ستادهای انتخاباتی خود را به اصول زیر اعلام و تعهد کنیم:

1- در معرفی خود، پیشینه‌ی تحصیلی و حرفه‌ای خود با صداقت و بدون مبالغه عمل خواهیم کرد.

2- در اعلام وعده‌ها و برنامه‌های انتخاباتی ائتلاف اغراق نخواهیم کرد.

3- در برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی، تخریب رقبا و سایر نامزدها و گروه‌ها را ناپسند می‌شماریم و از آن پرهیز خواهیم کرد. تلاش ما این خواهد بود که به جای نفی دیگران، بر تبیین نظرات و برنامه‌های خود متمرکز باشیم.

4- از تجسس در احوال شخصی سایر نامزدها خودداری و آن را تقبیح می‌کنیم. هرگونه تلاش برای حذف رقبا از طریق پرونده سازی را ناپسند می‌شماریم.

5- در تبلیغات برای خود و گروه منتسب به خود، به ضوابط تعیین شده احترام می‌گذاریم و آنها را رعایت می‌کنیم.

6- در مصاحبه‌ها و مناظره‌های عمومی و مطبوعاتی در چارچوب ادب و احترام حضور خواهیم یافت و از تخریب سایر نامزدها و گروه‌ها جداً پرهیز خواهیم کرد.

7- در صورت عدول هریک از نامزدهای ائتلاف و همکاران اجرایی ستاد انتخابات از اصول این منشور، فوراً تذکرات لازمه را به ایشان می‌دهیم و در اصلاح خطای انجام شده مشترکاً اقدام می‌کنیم.

8- برای جلب نظر رای دهندگان و تاثیر گذاشتن بر آنها از ارایه اطلاعات نادرست و آمارهای خلاف واقع و غیر مستند پرهیز می‌کنیم.

9- به موجب این منشور تعهد می‌کنیم پس از تایید صحّت انتخابات توسط هیات نظارت به نتیجه آن هر چه باشد احترام بگذاریم و با منتخبین با نهایت صمیمیت و رعایت شئون جامعه مدنی همکاری کنیم.

در پایان، «ائتلاف برای فردا» از همه‌ی نامزدها و گروه‌های فعال در انتخابات اتاق دعوت می‌کند که با اعلام پایبندی به اصول اخلاقی فوق الذکر، زمینه را برای برگزاری انتخاباتی سالم و در شأن بخش خصوصی کشور فراهم آورند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این منشور می‌توانند به سایت کارخانه آنلاین مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار