شرایط جدید تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات برای رشد فناوری در کشور

کد: 139711243476210944

https://goo.gl/U4L3wX

، تهران , (اخبار رسمی): کارگروه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات به منظور توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال در حوزه ICT و با هدف حمایت بیشتر از تولید محصولات داخلی و رونق کسب‌وکار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شرایط جدید اعطای تسهیلات را در بهمن ماه سال جاری تصویب و ابلاغ کرده است.

شرایط جدید تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات برای رشد فناوری در کشور
شرایط جدید تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات برای رشد فناوری در کشور

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، براساس آیین نامه اجرایی بند «ب» تبصره 18 ماده واحده قانون بودجه سال 1397 مصوب هیات وزیران، اعتبارات موضوع این آیین نامه بابت سرمایه‌گذاری در توسعه و ارتقا کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، توسعه و ارتقا سطح فناوری و کیفیت تولیدات، تولید برنامه‌های نرم‌افزاری، ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی، ایجاد کارور (اپراتور)های ارائه‌کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش‌ها، حمایت از طرح (پروژه)های تحقیاتی منتهی به تولید نمونه صنعتی یا تولیدات آزمایشگاهی، آموزشی، توسعه‌ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات و سرمایه‌گذاری خطرپذیر در قلمرو ارتباطات به صورت تسهیلات و کمک در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

کارگروه وجوه اداره شده این وزارت به منظور توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال در حوزه ICT و با هدف حمایت بیشتر از تولید محصولات داخلی و رونق کسب‌وکار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شرایط جدید اعطای تسهیلات را در بهمن ماه سال جاری تصویب و ابلاغ کرده است.

این تسهیلات به شرکت‌های فعال در زمینه‌های شبکه و سخت‌افزار و صنعت مخابرات، تولید و توسعه نرم افزار، امنیت، تولید محتوا و خدمات، تامین نقدینگی (سرمایه در گردش)، تولید بازی‌های رایانه‌ای، تولید اپلیکیشن موبایل، شرکت‌های نوپا و فناوری و خدمات فضا پایه در قالب دستورالعمل وجوه اداره شده و با ارائه طرح کسب‌وکار تخصیص خواهد یافت.

شرایط جدید سقف تسهیلات، نرخ کارمزد و نوع تضامین به شرح ذیل است:

  1. برای شرکت‌های حوزه سخت‌افزار، نرم‌افزار، امنیت، محتوا و فضایی، سقف تسهیلات معادل 30000 میلیون ریال و با نرخ کارمزد 6 تا 10 درصد اعطا می‌شود.
  2. برای شرکت‌هایی که نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش (تامین نقدینگی) دارند تسهیلات تا سقف 30000 میلیون ریال و با نرخ کارمزد 12 درصد اعطا می‌شود.
  3. برای تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای، تسهیلاتی تا سقف 30000 میلیون ریال و با نرخ کارمزد 6درصد اعطا می‌شود.
  4. برای اپلیکیشن‌های موبایل و شرکت‌های نوپا، تسهیلاتی تا سقف 1000 میلیون ریال و با نرخ کارمزد 4 درصد اعطا می‌شود.

شایان ذکر است ضمانت‌ برای تسهیلات بیش از 4500 میلیون ریال شامل ضمانت نامه بانکی، وثیقه ملکی و ضمانت صندوق‌های معتبر بانک مرکزی است و برای تسهیلاتی کمتر از 4500 میلیون ریال سفته مورد قبول است.

همچنین به منظور شناسایی و حمایت از فعالان استانی، تمرکز زدایی و استفاده از پتانسیل موجود در استان‌ها و تسریع در پاسخگویی به متقاضیان استانی، در همه استان‌ها کارگروه استانی تشکیل شده است. این کارگروه‌ها با توجه به دستور‌العمل مربوطه می‌توانند نسبت به بررسی و تایید طرح‌های متقاضیان تا سقف دو میلیارد ریال اقدام کنند.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تسهیلات کارگروه وام وجوه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند به آدرس ees.ict.gov.ir/web/loan/home مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به منظور ارتقا و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و تولید برنامه های نرم افزاری و ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه ICT؛ وجوهی از محل منابع داخلی شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان وجوه اداره شده تخصیص داده شده است.

اطلاعات تماس
  • 021881*****
[نمایش اطلاعات]