اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712053507211197

الیاف ماکروکربن جایگزین بسیار مناسب برای میلگردهای حرارتی

کد: 139712053507211197

https://goo.gl/qZyTRi

، تهران , (اخبار رسمی): تولید الیاف کربن از جمله فناوری‌های نوین حوزه صنعتی‌سازی ساختمان است که به عنوان الیاف تقویت کننده در ساختار داخلی بتن به کار گرفته می‌شود.

الیاف ماکروکربن جایگزین بسیار مناسب برای میلگردهای حرارتی
الیاف ماکرو کربن جایگزین میلگرد حرارتی

الیاف ماکرو کربن  FRP -CFRP - Carbon Fiber Reinforced Polymer

کاربرد انواع تقویت کننده‌ها نظیر الیاف آلی، معدنی و پلیمری که از وزن سبک برخوردارند و در عین حال دارای مقاومت دو برابری نسبت به آهن و فولاد هستند، در صنعت ساختمان و احداث اسکلت به میزان قابل توجهی رشد پیدا کرده است. این الیاف کمترین فشار را به اسکلت ساختمان وارد می‌کنند و در عین حال از مصرف بی رویه انرژی نیز جلوگیری خواهند کرد. اما کمبود استفاده از این الیاف نوین و فناوری‌های مشابه آن در صنعت ساختمان ایران به شدت احساس می‌شود و برای دوری از این ساخت سنتی و قدیمی باید جدیدترین فناوری‌ها به ویژه کاربرد توسعه یافته ترکیبات پلیمری در حوزه صنعتی‌سازی به کار گرفته شود.

در این مقاله به یکی از جدیدترین فناوری‌ها در حوزه صنعتی سازی ساختمان‌ها اشاره می‌شود. تولید الیاف کربن از جمله این فناوی‌های نوین است که به عنوان یک الیاف تقویت کننده در ساختار داخلی بتن به کارگرفته می‌شود. الیاف کربن از یک ماده پلیمری به نام اپوکسی (epoxy) بهره مند بوده که مقاومت و پایداری خود را تا بیش از 5 برابر افزایش داده است.

این تقویت کننده در اشکال کامپوزیتی همانند میلگرد در داخل بتن به کار گرفته می‌شود و آن را به بتن مسلح تبدیل خواهد کرد. این الیاف کربن در اشکال مختلف و مانند ورقه‌های کامپوزیت فولاد و آهن طراحی می‌شوند که با نصب در بتن از شدت نیروهای کششی داخل بتن می‌کاهند و در نتیجه از ترک خوردگی و شکاف زود هنگام آن جلوگیری خواهند کرد.

نکته قابل توجه اینجا است که قدرت، استحکام و مقاومت الیاف کربن ده برابر بیشتر از فولاد است و در عین حال وزن آن نیز 5 برابر سبک‌تر از فولاد خواهد بود.

الیاف پلیمری ماکرو سازه‌ایی MRC70 دارای تاییدیه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن است. این الیاف در بتن شکل‌پذیر قابل ارتجاع به جای توری فلزی یا الیاف فولادی به بتن و شات کریت اضافه می‌شود. مواد اصلی فایبر پلی پروپیلن (پلی الفین) خالص با مقاومت کششی 500 مگا پاسکال است. شکل عاج بی‌نظیر هر فایبر سبب می‌شود فایبر محکم به بتن متصل شود. الیاف پلیمری را می‌توان در هر زمان به بتن اضافه کرد روش استفاده از آن بسیار ساده است به طوریکه می‌توان آن را با دست پاشید. به راحتی در بتن مخلوط می‌شود و مشکلی برای پمپ بتن ایجاد نمی‌کند. میزان مصرف این الیاف بستگی به نیازمندی‌های پروژه دارد و می‌توان به مقدار 3 تا 9 کیلوگرم در متر مکعب بتن استفاده کرد. 

مزایای الیاف پلیمری: 

روش استفاده از آن بسیار ساده است، به راحتی در بتن مخلوط می‌شود. مشکلی برای پمپ بتن ایجاد نمی‌کند. قیمت آن ارزان است، جذب آب ندارد و در مقابل اسیدها و قلیا و خوردگی کاملا مقاوم است. مقاومت کشششی و برشی و خمشی در بتن را افزایش می‌دهد، زنگ نمی‌ند و مقاوم در برابر خوردگی است، از ایجاد ترک در بتن پیشگیری می‌کند، دوام بتن در مقابل خستگی حیاتی بتن را افزایش می‌دهد همچنین باعث افزایش مقاومت در برابر ضربه، تنش‌های ناشی از چروک خوردگی بتن و افزایش پایداری بتن در اثر آتش شوک حرارتی و انفجار می‌شود سبب پایداری و جذب انرژی خمشی در طولانی مدت می‌شود و مقاومت بتن در برابر نیروی زلزله و بارهای زنده را افزایش می‌دهد. 

موارد کاربرد: 
ترمیم سازه‌ها، بتن پاششی، فرودگاه، پل‌ها، سکوهای نفتی، ورزشگاه‌ها، سر ریز سدها، تقویت زمین معادن، پوشش تونل، ترمیم و تعمیر سازه‌های دریایی، منهول، کانال لوله‌های بتنی، تثبیت خاک، تزریق حفره‌های زیر زمین، پوشش‌های کانال، استخرها، مخازن، سقف‌های مسکونیف پیاده رو، مسیرهای عبور و مرور، پارکینگ، قطعات پیش ساخته، تاسیسات شیمیایی. بافت داخلی الیاف کربن به گونه‌ای است که در حفظ انرژی داخلی ساختمان بسیار موثر عمل می‌کند و همچنین در جذب ذرات گرمایشی محیط نیز نقش موثری را ایفا خواهد کرد.

در واقع دیوارهای بتنی که با الیاف کربن مسلح شده‌اند، مصرف انرژی در ساختمان را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهند و به طول عمر و استقامت ساختمان نیز می‌افزایند.

تمامی این عوامل سبب شد تا شرکت Hyosung کره جنوبی از احداث کارخانه تولید الیاف کربن در این کشور خبر دهد و اعلام کند، با بودجه‌ای معادل 231 میلیون دلار تا سال 2013 میلادی اقدام به راه اندازی این کارخانه می‌کند و همچنین بستر مناسبی برای صادرات این محصول نوین نیز فراهم خواهد آورد.

ظرفیت این کارخانه کره جنوبی حدود 2 هزار تن خواهد بود که تا سال 2020 میلادی به 17 هزار تن الیاف کربن افزایش می‌یابد. در حال حاضر کشورهای امریکا و ژاپن کارخانه‌های تولید الیاف کربن خود را راه اندازی کرده‌اند که از این الیاف در صنایع مختلف هوافضا، ربات و توربین‌های بادی نیز استفاده میکنند.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت گروه صنعتی عرشه کاران مراجعه کنند.

گروه صنعتی عرشه کاران تولید کننده و مجری تخصصی سقفهای عرشه فولادی ، کف سازی صنعتی

برای مشاهده این تصویر در سایز اصلی اینجا را کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه صنعتی عرشه کاران

گروه صنعتی عرشه کاران در سال 1378 با شروع عملیات فرمینگ ورق عرشه فولادی در زمینی به مساحت 4000 متر مربع واقع در کهریزک تهران به عنوان یکی از پیشگامان صنعت سقفهای عرشه فولادی ( متال دک ) آغاز به کار نموده و تا کنون با اجرای بیش از 400 هزار مترمربع انواع سقف عرشه فولادی و کفسازی صنعتی در سراسر کشور از جمله گروه های فعال و موثر در اجرای سقف در کشور محسوب می گردد. تا کنون افتخار اجرای پروژه برای 250 کارفرمای مختلف از بسیاری نهادها و سازمانهای مختلف مانند: سازمان انرژی اتمی، ارتش جمهوری اسلامی، شرکتهای راه سازی و پل سازی مانند: اویول، هنزا، مولوی، پارکت، دی، پورنام، شهرداریها، پتروشیمی، مناطق ویژه تجاری، سازمان بنادر و کشتیرانی و ... را داشته ایم تا کنون بالغ بر 400 هزار متر مربع سقف عرشه فولادی در سراسر ایران توسط این شرکت اجرا گردیده است. از تعهدات شرکت در قبال مشتریان می توان به در جریان بودن مشتری از تمامی جزئیات اجرا سفارش و آگاهی بخشی به مشتری در خصوص پروسه کامل تولید تا تمام مراحل اجرا و آنالیز کامل تمام اجزای سقف عرشه فولادی به همراه نوع متریال و مشخصات فنی آنها و نحوه اجرا در راس امور اولیه این شرکت قبل از عقد قرارداد، اطلاع رسانی کامل و شفاف به مشتری در خصوص کلیه کارفرمایان قبلی شرکت و امکان دسترسی به آنان و به کارگیری پرسنل متعهد و مجرب نام برد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان