کد: 139712193551911337

توان موتور برق بنزینی

کد: 139712193551911337

https://goo.gl/WQmfdy

، (اخبار رسمی): توان موتور برق در واقع میزان انرژی الکتریکی است که توسط موتور برق تولید می‌شود و می‌تواند برای راه‌اندازی و روشن شدن وسایل برقی مورد استفاده قرار گیرد.

توان موتور برق بنزینی
توان موتور برق بنزینی

توان موتور برق بنزینی را مطابق با توان مصرفی خود انتخاب کرد، باید حتما علاوه بر میزان توان موتور برق بنزینی، به میزان مصرف خود نیز توجه کرد

موتور برق‌ها وسایلی هستند که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند و می‌توانند برای مکان‌هایی که با کمبود و یا قطع انرژی الکتریکی رو به رو می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرند. موتورهای برق یک فناوری شناخته شده‌ای هستند که می‌توانند برای صنایع و مصارف مختلف از جمله مصارف خانگی، فروشگاه‌ها، مغازه‌های کوچک، تجهیزات ساخت‌وساز، نیروی دریایی و نیروگاه‌های پشتیبان کاربردی باشند. 

دستگاه‌های موتور برق در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام می‌توانند بسته به نیاز مصرف‌کنندگان خریداری شوند. البته یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب می‌تواند بسته به توان موتور برق بنزینی متفاوت باشد.

تعریف توان موتور برق بنزینی

موتور برق‌ها به دلیل آن که می‌توانند در حجم‌های مختلف، انرژی الکتریکی مورد نیاز وسایل الکتریکی را در مواقع حساس و مورد نیاز تامین کنند، بسیار حائز اهمیت هستند.

انواع مختلفی از موتورهای برقی وجود دارند. این موتور برق‌ها بسته به سوختی که دارند می‌توانند در انواع بنزینی، دیزلی و ... عرضه شوند. به همین دلیل لازم است تا نیاز فرد شناسایی شود تا انتخاب مناسبی از میان آن‌ها صورت گیرد. 

از سویی دیگر هر یک از این موتور برق‌ها ویژگی‌هایی دارند که بسته به نوع و میزان مصرف می‌توانند متغیر باشند. برای خرید موتور برق بنزینی، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد که یکی از ویژگی‌های مهم، میزان توان موتور برق بنزینی است. 

اما توان موتور برق بنزینی چیست؟

توان موتور برق در واقع میزان انرژی الکتریکی است که توسط موتور برق تولید می‌شود و می‌تواند برای راه‌اندازی و روشن شدن وسایل برقی مورد استفاده قرار گیرد. بی شک موتور برق‌ها بسته به اندازه و نوع خود، می‌توانند توان‌های مختلفی داشته باشند. 

اما باید گفته شود که علاوه بر توان موتور برق بنزینی، باید به به نوع مصرف خود نیز نگریست. این که آیا از انرژی تولید شده آن می‌خواهید به طور دائم استفاده شود و یا اینکه تنها هنگام قطع برق مورد نیاز خواهد بود. 

برای آنکه بتوان توان موتور برق بنزینی را مطابق با توان مصرفی خود انتخاب کرد، باید حتما علاوه بر میزان توان موتور برق بنزینی، به میزان مصرف خود نیز توجه کرد. به این منظور، لازم است که با یک محاسبه ساده، این مقدار را به دست آورد.
باید گفته شود که محاسبه توان مصرفی کار سختی نیست و به تنها چیزهایی که احتیاج است، کاغذ، قلم و بررسی برچسب‌هایی است که روی وسایل برقی نصب شده‌اند. 

باید در نظر داشت که موتور برقی بنزینی قرار است به کدام یک از وسایل مکانی که در آن قرار می‌گیرد، انرژی الکتریکی برساند. پس به سراغ همان وسیله رفته و میزان انرژی مورد نیاز آن‌ها را یادداشت کرد. در نهایت باید تمامی اعداد لیست را با یکدیگر جمع کرد تا میزان کل انرژی الکتریکی یا همان توان موتور برق بنزینی، مورد نیاز را به دست آورد. 

به عنوان مثال اگر قرار است با استفاده از موتور برق ماشین لباسشویی، تلویزیون و یا یخچال را روشن شود. به همین دلیل باید برچسب‌های این وسایل را بررسی کرد و اعدادی که روی آن‌ها نوشته شده است را یادداشت کرد. 

این اعداد به شکل آمپر، وات یا ولتاژ روی دستگاه نوشته می‌شود. اما اگر چنین پارامترهایی روی آن‌ها وجود نداشت، می‌توان به راحتی میزان وات مصرفی هر یک را محاسبه کرد. به این منظور باید عدد آمپر را در میزان ولت ضرب کرد تا در نهایت عددی بر حسب وات به دست آید که این همان میزان توان مصرفی وسیله مذکور است. باید دقت داشت که حتما باید به تعداد وسایل مصرفی، اعدادی بر حسب وات داشت و آن‌ها را با هم جمع زد. 

علاوه بر این لازم است به میزان سوختی که در مخزن یک ژنراتور بنزینی نیز قرار می‌گیرد، توجه کرد، چرا که این سوخت تعیین کننده میزان و مقدار ساعتی است که دستگاه می‌تواند بدون توقف کار کرده و انرژی تولید کند. لذا برای خرید باید حتما این فاکتور را مد نظر قرار داد.

توان موتور برق بنزینی یکی از عوامل مهمی است که لازم است تا به آن توجه شود. اگر میزان توان موتور برق بنزینی از میزان توان مصرفی وسایل مورد نیاز، کمتر باشد، نمی‌توان تمامی این وسایل را روشن کرده و از آن‌ها استفاده کرد، پس محاسبه توان مصرفی وسایل الکتریکی به اندازه موتور برق نیز مهم است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه موتور برق بنزینی آریان صنعت

فروشگاه آریان صنعت در زمینه ی فروش موتور برق و موتور بنزینی برند هادس در تهران فعالیت دارد و امروزه یکی از واردکنندگان اصلی می باشد.

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.