اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971226357099299

راهنمای خرید دوربین دست دوم و یک پیشنهاد عالی

کد: 13971226357099299

https://goo.gl/nPG7na

، تهران , (اخبار رسمی): در این مقاله نکاتی که لازم است در هنگام خرید دوربین دست دوم در نظر گرفته شود مطرح می‌شود. دوربین‌های زیاد و با نام‌های تجاری گوناگونی در بازار وجود دارند و این بستگی به نیاز، علاقه و میزان هزینه‌ای که می‌توان پرداخت کرد دارد که چه دوربینی بتوان خرید.

راهنمای خرید دوربین دست دوم و یک پیشنهاد عالی
راهنمای خرید دوربین دست دوم و یک پیشنهاد عالی
راهنمای خرید دوربین دست دوم و یک پیشنهاد عالی
راهنمای خرید دوربین دست دوم و یک پیشنهاد عالی

اگر این اولین بار است که به خرید دوربین اقدام می‌کنید، باید بدانید که دوربین نیکون و دوربین کانن دو برند مطرح در این صنعت هستند که طرفداران خاص خود را دارند. البته در این بین از دوربین‌های سونی نیز نمی‌توان غافل بود، چرا که رقیب جدی برای دوربین‌های حرفه‌ای نیکون و کانن محسوب می‌شوند.

البته بیشتر کسانی که می‌خواهند فیلمبرداری کنند بیشتر به خرید دوربین کانن تمایل دارند، زیرا قابلیت‌های این دوربین در این زمینه بیشتر و با کیفیت‌تر است.

صرف نظر ار نام تجاری یک دوربین عکاسی برای خرید دوربین دست دوم موارد دیگری را نیز باید مد نظر داشت؛ مواردی چون کیفیت تصاویر، لنز دوربین، هدف از خرید دوربین و بسیاری موارد دیگر از جمله مقدار پولی که مد نظر است هزینه شود.

البته در این بین باید به این موضوع هم فکر کرد که از کجا این دوربین را تهیه کرد. امروزه فروشگاه‌های آنلاین زیادی اقدام به فروش دوربین کرده‌اند، فروشگاه‌هایی چون مهرانی کم که خرید دوربین دست دوم و خرید دوربین عکاسی را راحت‌تر کرده‌اند، چرا که با چند کلیک و فشردن چند دکمه و پرداخت آنلاین می‌توان صاحب دوربین شد.

برای خرید دوربین دست دوم باید به چه مواردی توجه کرد؟

پیکسل‌های مرده

برای آگاهی از این نقص کافی است تا از لپ‌تاپ یا رایانه شخصی کمک گرفت. اما پیکسل‌های مرده چه هستند؟ در حقیقت پیکسل‌های مرده، پیکسل‌های آسیب دیده هستند که راهی برای برطرف کردن آنها وجود ندارد.

برای پیدا کردن این عیب می‌توان چند عکس با دوربین البته با فرمت RAW گرفت، ولی باید توجه داشت که ISO را در پایین‌ترین درجه تنظیم کرد. سپس آنها را صد در صد در رایانه بررسی کرد. پیکسل‌های مرده همیشه در یک مکان در تصویر قرار دارند و معمولا به صورت یک نقطه رنگی متفاوت نمایش داده می‌شوند. دوربین‌های قدیمی‌تر اغلب چندین پیکسل مرده دارند، بنابراینخرید دوربین دست دوم خیلی کهنه، معامله‌ی خوبی به حساب نمی‌آید. اما اگر پیکسل‌های مرده بیش از چند جا در عکس دیده شوند می‌تواند مشکل از حسگر باشد.

تعداد شاتر

تعداد شات یا شاتر در واقع تعداد دفعاتی است که دوربین عکس گرفته است. همانطور که می‌توان تصور کرد، مکانیزم شاتر هزاران بار در طول عمر یک دوربین استفاده می‌شود، بنابراین استفاده بیشتر از شاتر سبب فرسایش و صدمه دیدن بیشتر آن می‌شود. با آنکه تولیدکنندگان دوربین، محصولات خود را برای هزاران عکس‌برداری آماده کرده‌اند اما با این حال کسی نمی‌داند که به طور قطع چه زمانی عمر شاتر و به طبع دوربین عکاسی به پایان می‌رسد.

برای پی بردن به اینکه دوربین دست دوم مورد نظر چقدر کار کرده است، کافی است تا با آن عکس گرفت و سپس آن عکس‌ها را بررسی کرد. می‌توان این اطلاعات را با نگاه کردن به یک عکس فرمت RAW که با این دوربین گرفته شده است را پیدا کرد. برای این کار این عکس‌ها را در PhotoME باز کرد که یک ابزار رایگان برای یافتن اطلاعات در یک تصویر است – از جمله تعداد شاتر. یا اینکه می‌توان یک عکس با فرمت JPEG را به وب سایت‌هایی که شمارش شاتر دوربین را محاسبه می‌کنند، داد، وب سایت‌هایی چون CameraShutterCount.com.

سنسور

برای خرید دوربین دست دوم باید به مقدار گرد و غبار بر روی حسگر توجه کرد. چون دوربین کارکرده است بالاخره کمی گرد و غبار بر روی حسگر آن وجود دارد. پس محفظه‌ی حسگر را خوب بررسی کرد.

وضعیت بدنه

به ظاهر و بدنه‌ی دوربین خوب باید توجه کردو به خراش‌هایی که شاید بر بدنه‌ی دوربین افتاده باشد. با اینکه خراش‌ها بر روی مکانیسم دوربین هیچ تاثیری نمی‌گذارند اما تمامی این موارد بر ارزش قیمتی دوربین اثر گذارند.

صفحه نمایش ال سی دی

اگر صفحه نمایش دوربین خراشیده شده باشد، نیاز به تعویض دارد که ارزان هم نیست. پس باید اطمینان حاصل کرد که نمایشگر در وضعیت خوبی قرار دارد و تصویر را به دقت نشان می‌دهد.

فوکوس اتوماتیک

یک راه سریع برای بررسی اینکه دوربین هیچ مشکلی در رابطه با فوکوس اتوماتیک ندارد این است که با قرار دادن یک لنز و استفاده از AF، چندین عکس در زمان‌های متفاوت گرفت. سپس تصاویر گرفته شده را با رایانه بررسی کرد. آنگاه تصاویر مشابهی را با استفاده از قابلیت نمایش زنده گرفته و بر روی رایانه قرار داده و دو مجموعه را با هم مقایسه کرد تا اطمینان حاصل شود که فوکوس اتوماتیک به خوبی کار می‌کند.

سخن نهایی

خرید دوربین دست دوم می‌تواند یک معامله‌ی عالی باشد، اما باید به موارد ذکر شده در بالا توجه داشت و همچنین باید به بودجه خود نیز فکر کرد. افرادی که قصد خرید دوربین دست دوم دارند و می‌خواهند از خرید خود نیز اطمینان داشته باشند، حتما بهتر است سری به بخش فروش محصولات دست دوم فروشگاه مهرانی کم بزنند که صدها دوربین و لنز دست دوم را برای فروش گذاشته است، حتی می‌توان دوربین خود را نیز با قیمت مناسب به این فروشگاه به آدرس اینترنتی mehranicam.com فروخت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]