اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139801183588010912

درباره شکاف کام بیشتر بدانیم

آشنایی با شکاف کام

کد: 139801183588010912

http://bit.ly/2InYuFU

، تهران , (اخبار رسمی): شکاف کام و لب یکی از شایع‌ترین ناهنجاری‌ صورت است که در دوران جنینی رخ می‌دهد. شکاف کام می‌تواند به صورت سندرومی یا غیر سندرومی باشد. در شکاف لب، شکافی در لب بالا بین دهان و بینی وجود دارد که می‌تواند از یک شکاف کوچک در قسمت رنگی لب تا یک شکاف کامل در یک طرف و یا در دو طرف لب بوده و تا بینی باشد.

آشنایی با شکاف کام
این عکس مربوطه به تغذیه نوزاد دارای شکاف کام با شیشه شیر مخصوص شکاف کام است

شیشه شیر شکاف کام با سر پستانک مخصوص برای شیرخواران با مشکل شکاف کام یا لب طراحی شده است. این محصول دارای یک عدد سر پستانک نرم و سیلیکونی، امکان استفاده توسط نوزادان با ضعیف‌ترین قدرت مکش را دارد

اما در شکاف کام، سقف دهان به طور کامل پیوند نخورده است که می‌تواند از یک شکاف در پشت کام نرم تا تقریباً یک شکاف کامل سقف دهان (کام نرم و سخت) باشد. گاهی کودکان شکاف کام و لب را با هم دارند که این نوع از شکاف از لب تا کام نرم یا سخت گسترش می‌یابد.

شیشه شیر شکاف کام با سر پستانک مخصوص برای شیرخواران با مشکل شکاف کام یا لب طراحی شده است. این محصول دارای یک عدد سر پستانک نرم و سیلیکونی، امکان استفاده توسط نوزادان با ضعیف ترین قدرت مکش را دارد. سری مخصوص سر شیشه، مناسب نوزادانی که به نوعی با مشکل مکیدن یا خوردن غذا مواجه اند، جریان عبور مایع را با توجه به نیاز شیر خوار تنظیم می کند. عملکرد این شیشه شیر مبتنی بر سیستم هابرمن است.

در تغذیه کودکان دارای شکاف کام و لب قبل از هر چیز والدین نقش به‌سزایی دارند. مشکلات غذا خوردن این کودکان از جمله مشکلاتی است که با آن روبرو هستند. این کودکان همانند دیگر کودکان نیازمند علاقه، توجه و مراقبت والدین خود می‌باشند. در حین تغذیه بهتر است مادر با صبر و حوصله کودک خود را تغذیه کرده، به کودک لبخند بزند و با علاقه و محبت به چشمان کودک خود نگاه کند. پدر نیز باید همراه و پشتیبان مادر باشد تا او احساس تنهایی و خستگی نکند. در کودکی که دارای شکاف کام است  چنانچه شکاف، محدود به کام نرم باشد، کودک می‌تواند از کام سخت برای مکیدن نوک سینه استفاده کند، اما اگر شکاف در قسمت سخت باشد شیردهی مشکل‌تر انجام می‌پذیرد. در مواردی که کودک قادر به مکیدن کافی نباشد مادر می‌تواند با ماساژ پستان به خروج شیر کمک کرده و یا قبل از شیردهی از شیردوش برقی جهت تحریک خروج شیر از پستان استفاده کند. همچنین می‌توان از شیشه‌هایی با سر شیشه‌های مخصوص که برای این کودکان موجود است، استفاده کرد. این شیشه‌ها انواع مختلفی دارند.

از جمله این شیشه شیرها، شیشه شکاف کام جاپلو است. این شیشه‌ها سه خط درجه بندی دارند که روی سر شیشه مشخص می‌باشند: کوتاه‌ترین خط به معنای جریان آهسته، خط میانه به معنای جریان متوسط و طولانی‌ترین خط به معنای جریان تند و یا معمولی می‌باشد. همچنین وجود دریچه از بازگشت جریان شیر جلوگیری کرده و دریافت هوای اضافی را کاهش می‌دهد. در حال حاضر این نوع شیشه‌ها در دسترس است و ساخت کشور مالزی است.

موارد 9 گانه استفاده از شیشه شکاف کام :

1. تولد نوزاد نارس

2. شکاف لب و شکاف کام

3. سندروم رابین پیر PRS

4. سندروم داون

5. اختلالات کروموزومی

6. ضعف عضلات عصبی

7. ضعف قلب

8. نقص روانی

9. فلج مغزی

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت فروشگاه کالا طب مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه کالا طب

فروشگاه کالا طب ، در زمینه فروش تجهیزات پزشکی و لوازم مصرفی بیمارستانی فعالیت میکند

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]