اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980119359029620

هواوی 12 ماه از سایر شرکت‌ها در حوزه 5G جلوتر است

کد: 13980119359029620

http://bit.ly/2Ii7nAK

، (اخبار رسمی): به گفته «یانگ چائوبین» رئیس خط تولید 5G هوآوی این شرکت بیش از ۱۰ سال است سرمایه‌گذاری روی فناوری 5G را آغاز کرده و هوآوی دست‌کم ۱۲ ماه جلوتر از همتایانش است و در حال حاضر بیش از ۲۵۷۰ پتنت اساسی در این حوزه را در اختیار خود دارد.

هواوی 12 ماه از سایر شرکت‌ها در حوزه 5G جلوتر است
هواوی 12 ماه از سایر شرکت‌ها در حوزه 5G جلوتر است

به گفته «یانگ چائوبین» رئیس خط تولید 5G هوآوی این شرکت بیش از ۱۰ سال است سرمایه‌گذاری روی فناوری 5G را آغاز کرده و هوآوی دست‌کم ۱۲ ماه جلوتر از همتایانش است و در حال حاضر بیش از ۲۵۷۰ پتنت اساسی در این حوزه را در اختیار خود دارد. به گفته‌ی چائوبین، هوآوی بیش از ۳۰ قرارداد تجاری مرتبط با این فناوری به امضا رسانده و افزون بر ۴۰ هزار آنتن تقویت‌کننده 5G در گوشه‌وکنار جهان به فروش رسانده است.

روند سریع گسترش 5G

۱۰ سال طول کشید تا فناوری 3G به ۵۰۰ میلیون کاربر برسد و این رکورد برای فناوری 4G فقط ۵ سال بود. اکنون پیش‌بینی می‌شود که فناوری 5G ظرف ۳ سال به این تعداد کاربر برسد. انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹، بیش از ۵۰ کشور جهان طول موج شبکه 5G را آزاد کنند. به گفته چائوبین، شرکت هوآوی هم قدرتمندترین، ساده‌ترین و هوشمندترین تجهیزات شبکه 5G در جهان را توسعه داده است.

اخیرا معمار ارشد اپراتور BT در انگلیس گفت: «در حال حاضر، تنها تامین‌کننده واقعی 5G شرکت هوآوی است». شرکت هوآوی در بیش از ۱۷۰ کشور و منطقه فعالیت دارد و در ۳۰ سالی که از فعالیت جهانی این شرکت می‌گذرد، سابقه امنیتی بسیار خوبی داشته است.

محروم کردن هوآوی و مانع‌تراشی برای رقابت منصفانه به افزایش هزینه‌های اپراتورهای آمریکایی در راه‌اندازی شبکه‌های ارتباطی جدید منجر خواهد شد و سرعت توسعه فناوری 5G را کاهش خواهد داد.

یکی از مقام‌های ارشد اپراتورکانادایی Telus گفته است: «حضور هوآوی در بازار رقابت فناوری 5G می‌تواند باعث شود هزینه‌های این بخش از صنعت دست‌کم ۱۵ درصد کاهش یابد». به گزارش موسسه GSMA، بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، اپراتورهای فعال در آمریکای شمالی چیزی در حدود ۱۳۶ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌ای (هزینه‌هایی که صرف تملک دارایی‌های ثابت از قبیل زمین و ساختمان و تجهیزات می‌شود) خواهند داشت. اگر هوآوی بتواند آزادانه در این بازار رقابت کند و حضور این شرکت در بازار رقابت به کاهش ۱۵ درصدی هزینه‌های این صنعت منجر شود، این صرفه‌جویی چیزی در حدود ۲۰ میلیارد دلار خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]