اطلاعات تماس
 • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139802183665510783

پماد آنتی هموروئید بهترین داروی بواسیر خارجی برای بهبود درد و زخم

کد: 139802183665510783

http://bit.ly/2Yja4Xt

، تهران , (اخبار رسمی): هموروئید از شایع ترین بیماری‌های مقعدی است که با درد، خونریزی، سوزش و خارش همراه است. پماد آنتی هموروئید یکی از داروهایی است که می‌تواند تا حد زیادی در کاهش علائم و نشانه‌های آزاردهنده‌ی این بیماری موثر باشد اما درمان بواسیر با لیزر قطعی‌ترین و موثرترین روش با کمترین میزان عارضه است.

پماد آنتی هموروئید بهترین داروی بواسیر خارجی برای بهبود درد و زخم
پماد آنتی هموروئید داروی بواسیر خارجی - ایران کلینیک

پماد آنتی هموروئید یکی از داروهایی است که می‌تواند تا حد زیادی در کاهش علائم و نشانه‌های آزاردهنده‌ی بواسیر موثر باشد

بواسیر که با نام علمی هموروئید شناخته می‌شود از شایع‌ترین بیماری‌های مقعدی است که بیش از نیمی از افراد در طول مدت زندگی خود ممکن است با این بیماری روبه‌رو شوند.

بواسیر در اثر التهاب و کشیدگی مویرگ‌ها و عروق خونی مقعد به وجود می‌آید. عوامل متعددی مانند یبوست و زور زدن بیش از حد باعث می‌شود که در حین اجابت مزاج به رگ‌های دیواره‌ی مقعد فشار وارد شود و در نتیجه مویرگ‌ها و رگ‌های خونی این ناحیه دچار کشیدگی، التهاب، پارگی و از هم گسیختگی شوند و در نتیجه‌ی این آسیب‌ها  بیماری بواسیر به وجود آید.

بواسیر معمولا با علائم و نشانه‌های آزاردهنده‌ای مثل درد، خونریزی، سوزش و خارش همراه است. از طرفی اگر این بیماری تحت درمان قرار نگیرد و علائم  و نشانه‌های آن کنترل نشود می‌تواند باعث ایجاد خونریزی‌های وسیع تری گردد و بیماری وارد مراحل پیشرفته‌‌تری شود، از همین رو درمان این بیماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .    

هموروئید بیماری مهلک و کشنده‌ای نیست ولی علائم و نشانه‌های آزاردهنده‌ای دارد که می‌تواند کیفیت زندگی و امور روزمره‌ی شخص را مختل کند.

درمان بواسیر

برای درمان بواسیر روش‌های درمانی متعددی وجود دارد. برخی از این روش‌های درمانی برگرفته از دستورات طب سنتی است که شامل انواع روش‌های درمان خانگی و گیاهی است.

دسته‌ی دوم درمان‌های پزشکی است که با مداخلات پزشکی و انجام اعمال تهاجمی همراه است. روش‌هایی که بر درمان‌های پزشکی مبتنی هستند از اثربخشی و قطعیت بیشتری برخوردارند و می‌توانند بواسیر را به طور کامل درمان کنند و از بین ببرند.

در روش درمان‌های پزشکی، درمان‌های دارویی همیشه به عنوان اولین خط درمانی انتخاب می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درباره‌ی روش‌های درمان دارویی باید گفت که هیچ دارویی وجود ندارد که بواسیر را به طور کامل و قطعی بتواند درمان کند و از بین ببرد و اگر هم کسی چنین ادعایی کند کذب محض است. اما داروهایی وجود دارند که می‌توانند تا حد زیادی در کاهش علائم و نشانه‌های هموروئید تاثیر گذار باشند و از پیشرفت آن جلوگیری کنند. یکی از معروف‌ترین این داروها پمادهای آنتی هموروئید هستند.

پماد آنتی هموروئید

پماد آنتی هموروئید یکی از داروهایی است که می‌تواند تا حد زیادی در کاهش علائم و نشانه‌های آزاردهنده‌ی بواسیر موثر باشد و آنها را کنترل کند. این پماد در انواع ایرانی و خارجی در داروخانه‌ها فروخته می‌شود و به صورت موضعی می‌توان آن را برای هموروئید به کار برد. پماد آنتی هموروئید هم برای بواسیرهای خارجی و هم برای بواسیرهای داخلی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از پماد آنتی هموروئید بهتر است که آن را تحت نظر پزشک خود استفاده کرد و برای استفاده از آن دوره‌های زمانی منظمی را در نظر گرفت.

روش استفاده از پماد آنتی هموروئید

برای استفاده از پماد ابتدا باید محل بواسیر را با آب ولرم به خوبی شست و سپس با دستمالی نرم و تمیز آن را کملا خشک کرد و سپس به وسیله‌ی دستکش تمیزی به آرامی پماد را بر روی بواسیر خود و اطراف آن مالید و اجازه داد که جذب شود. اگر بواسیر از نوع داخلی است لازم است که پماد را علاوه بر نواحی خارجی مقعد، برای نواحی داخلی آن هم استفاده کرد.

برای این کار می‌توان پماد را به وسیله‌ی یک اپلیکاتور تمیز به آرامی برای دیواره‌های داخلی مقعد خود استفاده کرد. بعد از هربار استفاده باید اپلیکاتور را با آب گرم و صابون شست و خشک کرد. بسته به میزان پیشرفت بواسیر و میزان علائم و نشانه‌ها، پزشک دوز مشخصی از پماد آنتی هموروئید را برای بیمار تجویز می‌کند که روزانه استفاده نماید. استفاده‌ی بیش از اندازه از پمادهای آنتی هموروئید می‌تواند باعث ایجاد انواع حساسیت‌ها و واکنش‌ها شود .

اگر پماد آنتی هموروئید بدون نظر پزشک و خودسرانه مصرف شود ممکن است عوارض و مشکلات متعددی را برای شخص به وجود آورد.

کاربردهای پماد آنتی هموروئید

 • کاهش التهاب و تورم
 • تسکین درد  
 • رفع خونریزی
 • بهبود زخم
 • از بین بردن سوزش و خارش
 • کاهش علائم کلی بواسیر

عوارض پماد آنتی هموروئید

 • قرمزی پوست
 • ایجاد واکنش های حساسیتی
 • تشدید خارش و سوزش
 • افزایش درد و خونریزی
 • سایر عوارض جانبی ناشناخته

چند نکته در رابطه با پماد آنتی هموروئید برای بواسیر یا هموروئید خارجی

پمادهای آنتی هموروئید طول درمان مشخصی دارند و اگر در طول  ۲ هفته آثاری مبنی بر کاهش علائم و نشانه‌های بواسیر دیده نشود باید مصرف دارو قطع  و به پزشک مراجعه شود. پماد آنتی هموروئید باید در دمایی کمتر از ۳۰ درجه ی سانتی گراد نگهداری شود. استفاده از پماد آنتی هموروئید برای کودکان ممنوع است. اگر پماد آنتی هموروئید به شکل شیاف تهیه شود باید به میزان دوز مصرف آن حتما توجه کرد.

در پایان باید گفت، تاکنون هیچ دارو و پمادی برای درمان قطعی بواسیر به وجود نیامده است که بتواند به عنوان جانشین برای سایر روش‌های درمانی مثل عمل جراحی و لیزر به کار گرفته شود. هر دارو و پمادی که برای بیماری بواسیر معرفی می‌شود فقط می‌تواند علائم و نشانه‌های آزاردهنده‌ی این بیماری را تا حدی کاهش دهند و از پیشرفت کلی بواسیر جلوگیری کند.

پمادهای آنتی هموروئید امروزه در انواع  مختلفی در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند و تبلیغات گسترده‌ای برای آنها در محیط‌های مجازی و رسانه‌ها انجام می‌شود. باید گفت که پس از صحبت با چندین پزشک متخصص و بررسی افرادی که از این پمادها برای درمان بواسیر خود استفاده کرده‌اند مشخص شده که پمادهای آنتی هموروئید به طور کامل بیماری بواسیر را درمان نمی‌کنند و در درمان قطعی آن هیچ نقشی ندارند. این پمادها صرفا می‌توانند در کاهش و کنترل میزان و شدت علائم و نشانه‌های بیماری هموروئید تاثیر داشته باشند و از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند.

قطعی‌ترین و موثرترین روش درمان بواسیر که کمترین میزان عارضه و خطر را برای بیماران در پی دارد روش لیزردرمانی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران کلینیک

پیشرفته ترین و مجهزترین مرکز درمان بواسیر، هموروئید، کیست مویی، شقاق، فیستول با لیزر در یک جلسه زیر نظر متخصص کولورکتال با 25 سال تجربه

اطلاعات تماس
 • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سلامت و زیبایی