اطلاعات تماس
  • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803073717410783

خواص عسل برای درمان بیماری‌های گوارشی

کد: 139803073717410783

http://bit.ly/2MczViF

، تهران , (اخبار رسمی): عسل در بهبود بیماری های نشیمنگاه که یکی از انواع بیماری های گوارشی است تاثیر بسزایی داشته علائم بیماری بواسیر یا هموروئید را کاهش می دهد.

خواص عسل برای بیماری‌های گوارشی و کاهش علائم بیماری بواسیر یا هموروئید
خواص عسل برای بیماری‌های گوارشی و کاهش علائم بیماری بواسیر یا هموروئید

عسل در بهبود بیماری‌های نشیمنگاه که یکی از انواع بیماری‌های گوارشی است تاثیر به سزایی داشته و قادر است علائم بیماری بواسیر یا هموروئید را کاهش دهد

سیستم گوارشی انسان یک ساختار بیولوژیکی بسیار پیچیده است که از گروهی از اندام‌ها تشکیل شده و وظیفه  آن تبدیل غذا به انرژی و سایر مواد مغذی برای بدن است این سیستم در صورت عدم رعایت برخی نکات ممکن است دچار اختلال شده و بیماری‌های گوارشی ایجاد شوند.

عسل حاوی مواد معدنی، اسید آمینه و آنزیم است و خواص مختلف آن در درمان گلودرد و سرفه، تغذیه پوست، کاهش التهاب و حفظ سطح کلسترول موثر است. هم‌چنین یکی دیگر از مهم‌ترین خواص عسل، هضم راحت‌تر غذاها و بهبود سیستم گوارشی بدن است. تحقیقات پزشکان نشان داده رفلاکس معده ناشی از رادیکال‌های آزاد روی می‌دهد که موجب آسیب به سیستم گوارش می‌شود و افراد می‌توانند تنها با مصرف عسل این رادیکال‌های آزاد را از بین ببرند.

فواید عسل برای بیماری‌های گوارشی

عسل مانند دارویی گیاهی عمل کرده و موجب آرام شدن روده، معده و در نتیجه هضم راحت‌تر غذا می‌شود. عسل حاوی آنزیم‌های خاصی است که به عنوان یک کاتالیزور در فرآیند هضم عمل کرده و کربوهیدرات‌ها و قندها را به راحتی تجزیه می‌کند. از طرفی این ماده دارای مقادیر زیادی آهن و منگنز است که هضم و گوارش غذا را آسان می‌کند.

تحقیقات در این زمینه نشان داده عسل در بهبود بیماری‌های نشیمنگاه که یکی از انواع بیماری‌های گوارشی است تاثیر به سزایی داشته و قادر است علائم بیماری بواسیر یا هموروئید را کاهش دهد در واقع می‌توان گفت عسل خارش، درد و سوزش ناشی از این بیماری را کاهش داده و به درمان بواسیر کمک می‌کند.

عسل به عنوان بهترین دارو بعد از جراحی معده به شمار می‌رود زیرا که زخم‌های معده را در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود میبخشد، به علاوه این ماده در تماس با غشاء مخاطی افراد مبتلا به زخم معده به سرعت این بیماری را درمان می‌کند.

هم‌چنین این ماده به دلیل داشتن مواد معطره فرار، حرکت روده و تحرک بافت‌های معده افزایش داده و به طور موثری یبوست را درمان خواهد کرد. هم‌چنین عسل دارای اسیدهای آلی به ویژه اسید فرمیک است که بر باکتری‌های دستگاه گوارش اثر گذاشته و با تخمیر مبارزه می‌کند. (اگر فردی به هر دلیلی عسل را حرارت دهد خاصیت خود را برای درمان یبوست از دست خواهد داد.)

مصرف عسل را می‌توان به عنوان عاملی در کاهش اسیدیته و ترشی معده معرفی کرد، این ماده اسید معده را تنظیم کرده و با درمان بیماری‌های گوارشی مانع از التهاب و ترشی معده می‌شود.

از دیگر خواص عسل می توان به افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد که در نتیجه آن فرد از ابتلا به انواع بیماری‌ها در امان خواهد ماند.

جهت درمان بیماری‌های گوارشی با عسل افراد می‌توانند آن را به دمنوش‌های خود اضافه کرده و میل کنند و یا اینکه آن را در آب جوش حل کرده و مصرف کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران کلینیک

پیشرفته ترین و مجهزترین مرکز درمان بواسیر، هموروئید، کیست مویی، شقاق، فیستول با لیزر در یک جلسه زیر نظر متخصص کولورکتال با 25 سال تجربه

اطلاعات تماس
  • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان