اطلاعات تماس
  • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803113726510783

چه خوراکی‌هایی برای افراد مبتلا به بواسیر مضر است؟

کد: 139803113726510783

http://bit.ly/2QDnoDv

، تهران , (اخبار رسمی): مطالعات نشان داده است که علائم و نشانه‌های بواسیر رابطه مستقیمی با نوع تغذیه افراد دارد. یبوست یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده و تشدید کننده بواسیر است که با مصرف برخی خوراکی‌ها و رژیم‌های غذایی می‌تواند شدیدتر شود و به این مشکل دامن بزند.

چه خوراکی هایی برای افرادی که مبتلا به بواسیر هستند مضر است؟
خوراکی هایی که برای افرادی که مبتلا به بواسیر هستند مضر است

موادغذایی تند، حساسیت‌زا و کافئین‌دار یکی از بزرگ‌ترین خط قرمز‌های افراد در زمان ابتلا به بواسیر هستند

بواسیر یکی از مشکلات رایج مقعدی است که افراد زیادی در طول زندگی خود با آن روبرو می‌شوند. بواسیر یا هموروئید در اثر کشیدگی و پارگی رگ‌های اطراف ناحیه مقعد به وجود می‌آید. زمانی که در اثر برخی دلایل مانند یبوست فشار بیش از اندازه‌ حین اجابت مزاج به اطراف مقعد وارد می‌شود، طبیعی است که رگ‌ها تحت کشش و فشار بیش از اندازه قرار می‌گیرند و در نتیجه دچار از هم گسیختگی خواهند شد.

چنین شرایطی رابطه مستقیمی با نوع تغذیه افراد دارد. یبوست یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده و تشدید کننده بواسیر است و بیش‌ترین مورد ابتلا به آن در اثر رژیم غذایی افراد است.

مطالعات نشان داده که علائم و نشانه‌های بواسیر با مصرف برخی خوراکی‌ها و رژیم‌های غذایی می‌تواند شدیدتر شود و به مشکل بواسیر دامن بزند. مواد غذایی تند، حساسیت‌زا و کافئین‌دار یکی از بزرگ ترین خط قرمز‌های افراد در زمان ابتلا به بواسیر هستند.

افراد مبتلا به بواسیر یا هموروئید نباید غذا‌های زیر را مصرف کنند و برای درمان بواسیر و جلوگیری از تشدید علائم آن باید موارد زیر را به خاطر داشته باشند.

غذاهای حاوی فیبر بالا و فیبر پایین

یکی از مهم‌ترین نکات غذایی برای افراد مبتلا به بواسیر مصرف متعادل فیبر است. خوراکی‌هایی که فیبر آن‌ها بیش از اندازه است و خوراکی‌هایی که فاقد فیبر هستند هر دو به یک اندازه می‌تواند برای این بیماری مضر باشد.

خوراکی‌های شور

مصرف خوراکی‌های شور در دورانی که افراد به بواسیر مبتلا شده‌اند می‌تواند هم باعث نفخ شود و هم شرایط کم آبی بدن را تسهیل کند و به این ترتیب فرد بیشتر در معرض یبوست قرار بگیرد. برای درمان بواسیر، افراد باید مصرف خوراکی‌های شور را کنار بگذارند.

محصولات لبنی

مصرف بیش از اندازه محصولات لبنی می‌تواند حجم مدفوع را افزایش دهد و نفخ شکم تولید کند. افراد مبتلا به این بیماری باید در مصرف محصولات لبنی احتیاط کنند.

میوه‌های نارس

میوه‌های نارس، از بدترین انتخاب‌های خوراکی در زمان بواسیر هستند. مصرف چنین میوه‌هایی به معنای تولید یبوست و تشدید علائم بواسیر است.

نوشیدنی‌های الکلی

به هنگام بروز این بیماری افراد باید مصرف نوشیدنی‌های الکلی را به کل کنار بگذارند. مصرف نوشیدنی‌های الکلی می‌تواند هم بدن را دچار کم آبی شدید کند و هم حرکات روده را آهسته کند که نتیجه هر دوی این‌ها یبوست است.

فلفل

مصرف انواع فلفل به خصوص فلفل‌های تند می‌تواند بواسیر را وخیم‌تر کند. مصرف فلفل می‌تواند درد بواسیر را به مراتب افزایش دهد.

ادویه

هنگامی که افراد با علائم و نشانه‌های بواسیر روبرو هستند باید مصرف انواع ادویه‌ها را تا زمان رسیدن به بهبودی کامل کنار بگذارند.

قهوه

شاید یک فنجان قهوه، آرامش بخش خوبی برای شرایط افراد در زمان بواسیر باشد ولی می‌تواند منجر به کم آبی و ایجاد یبوست در بدن شود. پس بهتر است در زمان ابتلا به بواسیر مصرف قهوه متوقف شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران کلینیک

پیشرفته ترین و مجهزترین مرکز درمان بواسیر، هموروئید، کیست مویی، شقاق، فیستول با لیزر در یک جلسه زیر نظر متخصص کولورکتال با 25 سال تجربه

اطلاعات تماس
  • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان