اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980319374519365

معرفی 10 کشور پیشروی جهان در تعادل کار و زندگی

کد: 13980319374519365

http://bit.ly/2MA9p2Q

، تهران , (اخبار رسمی): منظور از تعادل کار و زندگی چیست؟ فقط تعطیلات؟ اینجاست که اروپایی‌ها از امریکایی‌ها پیشی می‌گیرند.

  معرفی 10 کشور پیشروی جهان در تعادل کار و زندگی
معرفی 10 کشور پیشروی جهان در تعادل کار و زندگی

کشورهای اسکاندیناوی همچنان در رده‌های برتر تعادل کار و زندگی هستند و جایگاه‌های بعدی نیز به کشورهای اروپایی تعلق دارد

طبق تحقیقی که توسط وب سایت مقایسه TotallyMoney بریتانیا انجام شده است، کشورهای اسکاندیناوی همچنان در رده‌های برتر تعادل کار و زندگی هستند و جایگاه‌های بعدی نیز به کشورهای اروپایی تعلق دارد.

این رتبه بندی عواملی از قبیل متوسط ساعات کاری در روز، زمان بازی و مجموع تعطیلات رسمی را در نظر می‌گیرد تا 10 کشوری را معرفی کند که شاغلان جویای تفریح بیشتر در جستجوی آن هستند.

معرفی 10 کشور پیشروی جهان

در ادامه بررسی و معرفی 10 کشور پیشروی جهان در تعادل کار و زندگی آورده شده است.

10- بلژیک: در بلژیک، شاغلان از متوسط 8.6 ساعت اوقات فراغت در هر روز برخوردارند که بر روزهای کاری 7.4 ساعته آنها سلطه دارد. بومیان بلژیکی واقعا به وقت گذراندن با خانواده و صرف شام خانوادگی اهمیت می‌دهند.

9- اتریش: بسیاری از شرکت‌ها در اتریش از 8 صبح تا 5 عصر دایرند. جدا از «جمعه‌های تابستانی» پایان ناپذیر، اتریش کوهستانی یک از بهترین کشورهای جهان برای مهاجران نیز است؛ طبق یک تحقیق اخیر 80 درصد مهاجران در اتریش از بهبود تعادل کار و زندگی خود از زمان مهاجرت به اتریش گزارش داده‌اند.

8- آلمان: دولت آلمان مقررات متعددی برای اطمینان از اینکه شهروندان بیش از حد کار نمی‌کنند، وضع کرده است. قانون تعطیلی فروشگاه‌های آلمان ساعات باز شدن و تعطیبی فروشگاه‌ها در هر روز را سختگیرانه تعیین کرده، به طوری که اکثر فروشگاه‌ها حدود 6 عصر تعطیل می‌شوند و یکشنبه‌ها کاملا تعطیل هستند.

7- لوکزامبورگ: کار یکشنبه در لوکزامبورگ به استثنای مشاغل امنیتی و تعمیر ممنوع است. کارکنان از حداقل 5 هفته مرخصی سالانه باحقوق، علاوه بر تعطیلات ملی برخوردارند.

6- اسپانیا: واضح است که تعادل کار و زندگی در کشوری مانند اسپانیا بالاست، چرا که مردم معتقدند چرت‌های بعدازظهر به افزایش بهره وری شغلی آنها کمک می‌کند. میزان مجاز تعطیلات سالانه شاغلان در اسپانیا نیز 30 روز است.

5- فرانسه: در فرانسه نیز 9.3 ساعت در هر روز به استراحت و اوقات فراغت اختصاص داده شده است. در سال 2017، دولت ترکیه قانونی وضع کرده است که حق پاسخ ندادن به ایمیل‌های کاری پس از ساعات کاری را به کارکنان اعطا می‌کند.

4- فنلاند: در نگاه اول، ساعات کاری در فنلاند خیلی شبیه به امریکا (5-8) به نظر می‌رسد اما استراحت ناهار فنلاندی‌ها یک تا دو ساعت است. فراموش نشود که این کشور به شهروندان «چهار روز طبیعت» هدیه می‌کند تا صدمین تولد کشور را در فضای باز جشن بگیرند.

3- هلند: گرچه هلند فقط نه تعطیلی رسمی در سال دارد، اما این موضوع را با کوتاهترین هفته کاری در بین تمام کشورها جبران می‌کند: فقط 30.3 کار در هفته! البته 20 روز مرخصی سالانه و مرخصی‌های سخاوتمندانه برای والدین را نیز نباید فراموش کرد.

2- سوئد: غیر از 16 ماه مرخصی خانوادگی با حقوق و 14 روز تعطیلی رسمی در سال، مراسم صبحگاهی صرف قهوه و شیرینی در دفاتر شرکت‌ها حدود ساعت 11 صبح هر روز، نقش موثری در قرار گرفتن سوئد در جایگاه دوم این فهرست داشته‌ است.

1- دانمارک: دانمارک تعادلی عالی بین دستمزد و هزینه‌های زندگی برقرار می‌کند. متوسط ساعات کاری روزانه 6.6 ساعت از میزان اوقات فراغت روزانه یعنی 8.8 ساعت پیشی می‌گیرد. هم مادران و هم پدران از 23 هفته مرخصی والدین برخوردارند. بعلاوه، مادرها می‌تواند از چهار هفته مرخصی اضافی پیش از تاریخ زایمان نیز استفاده کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون