کد: 139803203750512050

تابلو چلنیوم چیست؟ انواع مزایا و روش ساخت آن به چه شکل است؟

کد: 139803203750512050

http://bit.ly/2KbWpi3

، (اخبار رسمی): تابلو چلنیوم یک تحول عظیم در دنیای تابلوسازی است که عنصر پایه آن چلنیوم فلکسی گلاس است. لبه چلنیوم مهم‌ترین قسمت تابلو است که از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که به اختصار به آن چلنیوم گفته می‌شود. ساخت و تولید این تابلوها حتما باید براساس به روزترین متد و استانداردهای دنیا صورت گیرد.

تابلو چلنیوم چیست؟ انواع؛ مزایا و روش ساخت آن به چه شکل است؟
تابلو چلنیوم مجموعه تابلو تابان

تابلو چلنیوم در حقیقت به حروف و تابلوهایی اطلاق می‌شود که لبه حروف آن از جنس چلنیوم باشد. لبه حروف یعنی جایی از حروف که باعث برجستگی آن‌ها می‌شود و اغلب دارای رنگ‌های طلایی و نقره‌ای هستند

لبه چلنیوم مهم ترین قسمت تابلو می باشد که از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که به اختصار به آن چلنیوم گفته می‌شود. ساخت و تولید این تابلوها حتما باید براساس به روزترین متد و استانداردهای دنیا صورت گیرد.

تابلو چلنیوم نخستین بار به دست شرکت اسپانیایی mci با ورق‌های آلومینیومی ساخته شد که با فرآوری‌ها و عملیات خاصی به شکل ورق‌های آینه‌ای درآمد که بیینده آن را به شکل فلز استیل می‌تواند ببیند و بسیار هم در ذهن مخاطب تاثیرگذار و ماندگار است.

تابلو چلنیوم چیست؟

تابلو چلنیوم در حقیقت به حروف و تابلوهایی اطلاق می‌شود که لبه حروف آن از جنس چلنیوم باشد. لبه حروف یعنی جایی از حروف که باعث برجستگی آن‌ها می‌شود و اغلب دارای رنگ‌های طلایی و نقره‌ای هستند.

این تابلوها جذابیت و جلوه منحصر به فردی دارند به این خاطر که هم در روز با نو آفتاب بازتاب خیره کننده‌ای به حروف می‌دهد و هم در شب و مکان‌های کم نور توسط نورهای smd جلوه‌ای زیبا به کار می‌بخشد.

لایه بالایی تابلو چلنیوم و قسمتی که نور را عبور می‌دهد بخش بسیار مهمی به شمار می‌آید که باید حتما به دست متخصصان با سابقه این امر صورت گیرد به این خاطر که طراحی ساخت آن به شدت حساس بوده و به دقت بالایی نیاز دارد.

جنس لایه رویی تابلو چلنیوم پلکسی گلاس است و برای زیرسازی تابلوهایی که نور smd بر روی آن سوار می‌شود از پلاستیک‌های فشرده تحت عنوان pvc به کار می‌گیرند.

تابلو چلنیوم به دلیل تنوع رنگی و استحکام بالا یکی از پر طرفدارترین تابلوهای حروف برجسته در تابلو سازی می باشد.

انواع تابلو چلنیوم

از زمان ورود تابلو چلنیوم با بازار تبلیغاتی تابلوسازی تا به امروز زمان زیادی نمی‌گذارد اما در همین مدت کم طرفداران زیادی پیدا کرده است و مورد رضایت و استقبال بیشتر صاحبان مشاغل قرار گرفته است به طوری که در حال حاضر کمتر جایی دیده می‌شود که از تابلو چلنیوم به عنوان سر درب مغازه و فروشگاه خود استفاده نکرده باشند. که دلیل اصلی آن هم تنوع رنگی و اشکال حروف و مانایی کیفیت آن است.

تابلو سازان مجرب و با سابقه این فرصت را مغتنم شمرده و با ایده‌های خلاقانه اقدام به ساخت و تولید انواع چلنیوم شدند که عبارتند از؛

 • تابلو چلنیووم ساده
 • تابو پلکسی دوبل
 • تابلو چلنیوم RGB
 • تابلو فول کالر
 • تابلو چلنیوم پانچ یا الماسی
 • تابلو لبه پانچ
 • تابلو چلنیوم کریستال جدید

روش‌های ساخت تابلو چلنیوم

روش ساخت تابلو به صورت دستی: در این روش تمامی مراحل با دستان هنرمند حروف سازان و متخصصان این امر به لبه‌ها حالت داده می‌شود و تنها قسمتی که نمی‌توان به صورت دستی انجام داد قسمت رویه آن است که از جنس پلکسی گلاس است و باید با دستگاه لیزر برش داده شود که البته شایان ذکر است این روش متقاضیان بیشتری نیز دارد.

روش ساخت تابلو توسط برش با دستگاه: در این روش؛ لبه با دستگاه خم وبرش حالت داده می‌شود و تمامی زوایا و حالت حروف نیز با دستگاه برش شکل می‌گیرد و تنها توسط حروف‌سازان و پلکسی گلاس مونتاژ می‌شود.

این روش طرفداران زیادی ندارد به این خاطر که تابلوسازی یک هنر است و باید توسط یک هنرمند طراحی شود و با دقت و ظرافت و حساسیت‌های هنرمندانه پیاده سازی شود.

ویژگی و مزایای تابلو چلنیوم

 • همانطور که اشاره شد لبه چلنیوم از جنس آلومینیوم است و این امر باعث شده تا این تابلوها دارای استحکام بیشتری نسبت به سایر تابلوها داشته باشد و در برابر شرایط جوی دوام زیادی داشته باشد.
 • تولیدکنندگان لبه‌های چلنیوم به منظور جلوگیری از ورود گرد و غبار از نوارهای اسفنجی بهره گرفته‌اند تا مانع ورود گرد و خاک و آب شوند.
 • تا پیش از نصب رول‌های چلنیوم؛ بر روی آن‌ها یک رویه پلاستیکی محافظ وجود دارد تا مانع هر گونه خط و خش شود ولی در هنگام نصب باید رویه پلاستیکی را از آن جدا کنند زیرا در برایر گرما ذوب شده و به حروف می‌چسبد.
 • چلنیوم دارای تنوع رنگی است و به هیچ عنوان رنگ آن تغییری نخواهد کرد و در رنگ‌های طلایی و نقره‌ای آن حالت براق و آیینه‌‌ای دیده می‌شود.
 • ورق‌های چلنیوم با کیفیت و مرغوب ضخامت بیشتری دارند که این مساله کارهای با مساحت بیشتر و در ارتفاع را به دلیل سنگینی کار تضمین می‌کند. عرض لبه‌های چلنیوم 7؛ 9 و 11 است که اغلب برای کارهایی که قرار است در ارتفاع بیشتری نصب شوند از ورق‌های 11 سانتی استفاده می‌کنند.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.tablotaban.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تابلو تابان

تهیه و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی مثل چلنیوم؛ استیل؛ حروف برجسته؛ فلکسی؛ لایت باکس و...و ارسال به سراسر ایران با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت