اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980330378479608

علت بیماری بواسیر در کودکان و روش درمان آن چیست؟

کد: 13980330378479608

http://bit.ly/2Rve3xN

، تهران , (اخبار رسمی): بواسیر یا هموروئید بیماری بسیار شایعی است که می‌تواند هر گروه و رده سنی را درگیر کند اما از آن‌جایی که با افزایش سن، عضلات مقعد تضعیف می‌شوند، احتمال بروز آن در افراد بالای ۵۰ سال بیشتر می‌شود. بواسیر در کودکان همراه با درد و التهاب بسیاری است که موجب آزار کودک می‌شود.

بواسیر در کودکان ، علت ، علائم ، پیشگیری و روش های درمان خانگی
علت بیماری بواسیر در کودکان و روش درمان آن چیست؟

بواسیر در کودکان، اغلب موارد در مراحل ابتدایی است و نیاز به درمان‌های تهاجمی ندارد، در نتیجه تنها با چند راه‌کار ساده در خانه قابل درمان است

بیماری بواسیر با نام علمی هموروئید به صورت تورم و التهاب مویرگ‌های موجود در خروجی دستگاه گوارش یعنی مقعد بروز می‌کند و در کودکان با درد و التهاب بسیاری همراه است. توجه به نشانه‌ها و علائم بواسیر به شناسایی سریع‌تر و انتخاب روش درمان کمک می‌کند.

علت بواسیر در کودکان چیست؟

علت بواسیر در کودکان، سبک زندگی اشتباه است. مهم‌ترین علت بروز این بیماری در کودکان را می‌توان رژیم غذایی نادرست و بدون فیبر عنوان کرد که زمینه را برای یبوست فراهم کرده و به بواسیر می‌انجامد. از سایر علل بروز بواسیر در کودکان می توان به مواردی چون عدم تحرک کافی، عدم مصرف کافی آب، یبوست مزمن و ... اشاره کرد.

توجه به علائم کودک می‌تواند در حل کردن سریع تر این مشکل کار ساز باشد، بسته به اینکه کودک در کدام مرحله از بیماری قرار دارد، علائم مختلفی ایجاد می‌شوند. برای مثال ممکن است کودک دچار تورم و بیرون زدگی عروق شود و یا هیچ بیرون زدگی مشاهده نشود. از علائم بواسیر در کودکان می‌توان به مواردی چون خارش و سوزش، حساسیت، درد و خونریزی حین اجابت مزاج اشاره کرد.

پیشگیری از بواسیر در کودکان

برای پیشگیری از بواسیر، افراد باید رژیم غذایی کودک را کنترل کنند تا از یبوست جلوگیری شود. برای این منظور، مصرف میوه و سبزیجات پر فیبر و مصرف کافی آب و مایعات توصیه می‌شود. هم‌چنین افزایش فعالیت کودک می‌تواند در پیشگیری از بواسیر موثر باشد. والدین موظف هستند به کودکان خود آموزش دهند تا به محض احساس نیاز به اجابت مزاج، به دستشویی مراجعه کنند. هم‌چنین باید از زور زدن پرهیز کرده و زمان زیادی را به دستشویی اختصاص دهند.

درمان خانگی بواسیر در کودکان

بواسیر در کودکان اکثرا در مراحل ابتدایی است و نیاز به درمان‌های تهاجمی ندارد. در نتیجه تنها با چند راه‌کار ساده در خانه قابل درمان است. برخی از نکاتی که برای درمان بواسیر در کودکان توصیه می‌شود، به شرح زیر است.

رژیم غذایی پر فیبر: مصرف کافی میوه‌ها و سبزیجات به درمان یبوست و به دنبال آن درمان بواسیر کمک می‌کند.

مصرف کافی مایعات: اگر آب و مایعات به اندازه کافی مصرف شوند، از یبوست و سفت شدن مدفوع که آسیب به رکتوم را به دنبال دارد، پیشگیری خواهد شد. هر فردی باید حداقل روزانه ۸ لیوان آب مصرف کند.

حمام سیتز: در صورتی که کودک حداقل به مدت ۳۰ دقیقه به خصوص بعد از اجابت مزاج در آب گرم بنشیند، به درمان بیماری کمک می‌شود.

کمپرس آب گرم: استفاده از کمپرس آب گرم، موجب افزایش گردش خون در این ناحیه شده و درمان هموروئید را به دنبال دارد.

کمپرس سرد: استفاده از سرما در نواحی اطراف مقعد موجب کاهش درد می‌شود.

ورزش: فعالیت بدنی کافی در پیشگیری و نیز درمان بواسیر موثر است.

رعایت بهداشت مقعد: بهداشت مقعد در درمان این بیماری موثر است، البته لازم است پس از شست‌و‌شو ناحیه مقعد به آرامی و با حوله خشک شود.

دارو: در مواردی که کودک درد شدیدی را حس می‌کند، می‌توان با مصرف استامینوفن با دوز مناسب کودکان، درد را کاهش داد.

در صورتی که کودک با روش‌های ذکر شده درمان نشود؛ لازم است به پزشک مراجعه کرده و با وی در رابطه با سایر روش‌های درمانی مشورت شود. در موارد حاد از روش‌هایی نظیر جراحی برای درمان استفاده می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلینیک نوین مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک نوین

این کلینک با هدف ازائه خدمات درمانی تخصصی در زمینه بیماریهای نشمین گاه که شامل : هموروئید, فیستول , شقاق , کیست مویی بیش از 2 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه تحت نظر جراح متخصص​ بواسیر و هموروئید افتخار دارد تا کلیه خدمات درمانی و بهداشتی را در زمینه بیماری های کلون و رکتوم ( هموروئید یا بواسیر، فیستول ، شقاق ، کیست مویی) را به هموطنان عزیز ارائه نماید. http://jarah.clinic/

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان