اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804153826511958

نکات مهم پرواز برای خانم‌‌های باردار

کد: 139804153826511958

http://bit.ly/2LGbF6s

، (اخبار رسمی): برای افرادی که باردار هستند احتمالاً پرواز ایده خوبی نباشد. از صندلی‌های شلوغ گرفته تا احتمال تماس با تشعشعات مضر، دلایل زیادی برای پرواز نکردن طی این دوران است.

نکات مهم پروازی برای خانم‌ های باردار
نکات مهم پروازی برای خانم‌ های باردار
نکات مهم پروازی برای خانم‌ های باردار
نکات مهم پروازی برای خانم‌ های باردار
نکات مهم پروازی برای خانم‌ های باردار
نکات مهم پروازی برای خانم‌ های باردار

البته سفرهای هوایی به صورت بالقوه جزو فعالیت‌های کم خطر هستند که اگر افراد در سلامت فیزیکی کامل به سر ببرند اطمینان آن بالاتر می‌رود. به علاوه اگر از قبل اطلاع داشت که چگونه باید خود را برای پرواز آماده کرد، می‌توان سفری آسوده و ایمن را تجربه کرد و از آن لذت برد. فرقی ندارد بلیط هواپیما خارجی در دست داشت یا در داخل ایران پرواز کرد، این نکات را باید به یاد داشت.

مشورت با پزشک معالچ

برای افرادی که بارداری سالمی را پشت سر گذاشته‌اند، سفر هوایی مشکلی را ایجاد نمی‌کند. هر چند همیشه باید درباره مراقبت‌های لازم با پزشک خود مشورت و بعد پرواز را رزرو کرد. اگر احتمال خطر وضع حمل زودهنگام یا بارداری پر خطر وجود داشته باشد، احتمالاً پزشک متخصص از پرواز جلوگیری کند. به علاوه پزشک بعد از گذشت هفته سی و ششم بارداری شاید پیشنهاد کند که پرواز را به بعد از وضع حمل موکول کرد.

تشعشعات پیرامون پرواز

برخی از خانم‌های باردار نگران تماس با تشعشعات حین پرواز هستند. خوشبختانه مقدار این تشعشعات برای مسافران هوایی در یک پرواز به قدری کم است که نمی‌تواند برای سلامتی‌ آن‌ها مشکلی ایجاد کند؛ اما ‌ اگر برای کار یا دلایل دیگری تعداد دفعات پرواز زیاد باشد، باید حتماً با پزشک مشورت کرده و از این میزان کاست. برخی از خانم‌ها هم نگران دستگاه‌های امنیتی فرودگاه هستند که از اشعه ایکس استفاده می‌کنند. این ماشین‌ها برای آن که تصویر دقیقی از تمام اشیا پنهان به مأمور امنیتی بدهند از این اشعه بهره می‌گرفتند اما با افزایش نگرانی‌ها در مورد مضرات این اشعه، واحد امنیتی دستگاه‌های جدیدی را به کار گرفت که از امواج رادیویی استفاده می‌کنند. موج‌های رادیویی به گفته متخصصان برای بدن ضرر بسیار اندکی دارند. البته افرادی که باز هم نگران هستند می‌توانند درخواست کنند که برای انها از آنها بازرسی بدنی استفاده شود. حتی دستگاه‌های فلزیاب فرودگاه هم دیگر از اشعه ایکس استفاده نمی‌کنند.

سایر خطرات پرواز در دوران بارداری

تمام مسافران هوایی در معرض درصد کمی از ریسک لخته شدن خون در پروازهای طولانی هستند. مسافران می‌توانند این ریسک را با پوشیدن جوراب‌های تنگ مخصوص، بلند شدن از صندلی و قدم زدن در راهروی هواپیما و انجام دادن تمرینات پا در صندلی برای افزایش گردش خون کاهش دهند. به علاوه، برخی از زنان نگران کاهش سطح اکسیژن در کابین هواپیما هستند اما اگر یک بارداری سالم را پشت سر گذاشته‍اند نباید نگران این موضوع باشند.

بهترین زمان برای پرواز

بعد از آن‌که پزشک متخصص آزمایش‌های لازم را انجام داد و مشخص شد که پرواز برای افراد باردار خطری ندارد، باید در نظر گرفت که چه زمانی برای پرواز مناسب‌تر خواهد بود. بسیاری از متخصصان سلامتی اعتقاد دارند که دومین مرحله از سه مرحله بارداری بهترین زمان برای سفر هوایی است. این دوره کمترین ریسک وضع حمل زودهنگام و سقط را داشته و به خاطر رفع مشکلات گوارشی و تهوع دوره اول، راحتی بیشتری را هم برای خانم‌های باردار در پی دارد.

قوانین ایرلاین مربوطه برای خانمهای باردار

قبل از آن که خرید بلیط هواپیما را انجام داد، حتماً باید درباره سیاست‌های ایرلاین مربوطه برای خانم‌های باردار مطلع شد و قوانین آن را مطالعه کرد. این قوانین می‌توانند در ایرلاین‌های مختلف بسیار متفاوت باشند. برخی از آن‌ها برای خانم‌های باردار هیچ محدودیتی ندارند و برخی دیگر حتماً گواهی پزشک از شما می‌خواهند. بسیاری از ایرلاین‌های بین‌المللی سفرهای هوایی را بعد از ماه هشتم بارداری ممنوع می‌کنند.

اطلاعات لازم درباره واکسن‌‌ها

برنامه سفر به هر کشور وجود دارد باید حتماً درباره زمینه سلامتی آن کشور تحقیق کرد. برای سفر به کشوری که برخی واکسن‌ها را برای مسافران اجباری اعلام کرده، باید از قبل با پزشک متخصص درباره آن‌ها صحبت کرد تا بتوان با خیال راحت از بابت سلامت جنین برای رفتن اقدام کرد. برخی از متخصصانمی‌توانند زنان باردار را به مرکزی در کشور مقصد معرفی کنند تا مراقبت‌های لازم را در آنجا ادامه دهد.

 بستن چمدان‌ها

بعد از تحقیق درباره کشور مقصد و خرید بلیط هواپیما ارزان ، وقت آن رسیده که چمدان‌ها را بست. واضح است که بار هر فرد بسته به مقصد و کاری که می‌خواهد در آنجا انجام دهد، تعیین می‌شود؛ اما اگر در دوران بارداری سفر انجام می‌شود، باید این نکته مهم را در نظر داشت: وزن چمدان؛ به عبارت دیگر باید گفت که کیف داخل کابین نباید خیلی سنگین باشد. پزشک حتماً درباره میزان باری که می‌توان حمل کرد به شما توضیحاتی ارائه می‌دهد.

 پوشیدن لباس راحت

برای پرواز از لباس‌های آزاد و کفش‌های راحت استفاده شود. لباس‌ها را لایه لایه انتخاب کرد که بتوان به سادگی در مواقع لزوم آنها را کم یا افزایش داد. بهتر است یک ژاکت اضافه یا سوئی شرت هم به عنوان پتو یا بالش همراه داشت.

غذای مناسب و نوشیدن آب

برای یک پرواز داخلی غذای زیادی انتظار افراد را نمی‌کشد، پس باید اسنک و خوراکی‌های مناسب به همراه داشت. حتی در پرواز طولانی و بین‌المللی هم می‌توان به خاطر محدود بودن انتخاب و داشتن رژیم مشخص و پرهیز غذایی، با خود غذای آماده همراه داشت. با توجه به اینکه هوای داخل کابین رطوبت بسیار اندکی دارد، باید حتماً به اندازه کافی آب خورد. متأسفانه بخش امنیت به مسافران اجازه نمی‌دهد که در قسمت امنیت آب همراه ببرند اما می‌توان از فرودگاه یک بطری آب تهیه کرد.

چند قدم بیشتر

برخی از خانم‌های باردار احساس درد در پایین کمر را تجربه می‌کنند و نشستن برای مدت طولانی در صندلی هواپیما می‌تواند آن‌ها را آزار دهد. آوردن یک بالش کوچک برای پایین کمر می‌تواند این درد را کاهش دهد. البته نباید قدم زدن‌های گاه به گاه را فراموش کرد. برای حمایت بیشتر می‌توان از صندلی‌ها نیز کمک گرفت تا در صورت روبه‌رو شدن با تلاطم‌های هوایی مشکلی پیش نیاید. موقع بستن کمربند ایمنی حتماً آن را زیر شکم بست.

سفرهای هوایی موقع بارداری می‌توانند ترسناک به نظر برسند اما با رعایت کردن نکات بالا می‌توان آن‌ها را تبدیل به تجربه‌ای لذت بخش کرد. با آماده بودن و داشتن اطلاعات لازم می‌توان خود را به خوبی برای یک پرواز آرام و راضی کننده آماده کرد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت ایوار به آدرس www.eavar.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایوار

ارائه خدمات خرید بلیط قطار خارجی، خدمات CIP، گواهینامه بین المللی، خرید بیمه مسافرتی ، هتل و ....

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]