اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980417383280134

عبور جریان آب به کمک میراب

کد: 13980417383280134

http://bit.ly/2LGkFIN

، تهران , (اخبار رسمی): آب یکی از سرمایه‌های بشر است. هدایت مناسب جریان آب از وظایف شیرآلات محسوب می‌شود. از میان انواع شیرآلات صنعتی، شیر فلکه کشویی یکی از مهمترین انواع شیرآلات چدنی است که وظیفه خاص خود را دارد. شرکت میراب به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده شیرآلات صنعتی تاسیساتی پیشگام تکنولوژی در صنعت است.

عبور جریان آب به کمک میراب
عبور جریان آب به کمک میراب
عبور جریان آب به کمک میراب
عبور جریان آب به کمک میراب
عبور جریان آب به کمک میراب
عبور جریان آب به کمک میراب

پایپ کالا به عنوان نماینده رسمی فروش محصولات میراب اطلاعات فنی اولیه را در مورد شیر فلکه کشویی میراب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شیر فلکه کشویی میراب

شیر فلکه کشویی میراب یکی از اعضای خانواده شیرآلات چدنی میراب است که وظیفه قطع و وصل جریان آب را به عهده دارد و در اصطلاح به شیرآلات (on-off) معروف شده است. منظور از قطع و وصل جریان بدین صورت است که شیر فلکه کشویی میراب به دو صورت عمل خواهد کرد:

اجازه عبور کامل آب را می‎‌دهد و آب می‌تواند در مسیر لوله کشی حرکت کند. اجازه عبور جریان را نمی‌دهد و مسیر جریان آب را قطع می‌کند.

توصیه می‌شود از شیر فلکه‌های کشویی برای تنظیم جریان (حالت نیمه باز) استفاده نشود، زیرا در این حالت باعث ایجاد تلاطم جریان در لوله و اتصالات  می‌شود و همین آشفتگی جریان آب باعث ایجاد پدیده کاویتاسیون خواهد شد که اثر مخرب و زیان باری برای شیر فلکه کشویی دارد.

پدیده کاویتاسون چیست؟

تلاطم جریان و آشفتگی جریان آب باعث تغییر فشار و دمای سیال (آب) می‌شود، در نتیجه حباب بخار (گاز) در آب ایجاد می‌شود و به این ترتیب ترکیدن حباب‌ها باعث تخریب شیرفلکه کشویی خواهد شد.

نحوه اتصال شیر فلکه کشویی میراب

تمامی شیر فلکه‌های کشویی میراب دارای دو فلنج در ابتدا و انتهای آن است که اتصال شیر فلکه را فلنج دار کرده است. فلنج‌ها به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند. مزیت استفاده از فلنج در تعمیر و نگهداری و یا حتی تعویض شیرآلات این است که به راحتی قابل انجام است، زیرا اگر شیرآلات با روش جوشکاری نصب شوند دیگر نمی‌توان به راحتی آن را از خط سیستم جدا کرد.

فشار قابل تحمل شیر فلکه کشویی میراب

شیر فلکه کشویی میراب به صورت روتین در دو فشار 10 بار و 16 بار تولید می‌شود و بدین معنا است که شیر فلکه کشویی میراب 10 بار حداکثر تا فشار 10 بار و شیر فلکه کشویی 16 بار حداکثر تا فشار 16 بار را تحمل می‌کند.

با توجه به کاربردها و کارکردهای متفاوت، شیرآلات فلکه کشویی میراب به دو دسته زبانه لاستیکی و زبانه فلزی تقسیم بندی می‌شوند.

چنانجه دمای آب بسیار بالا باشد و اصطلاحا آب داغ باشد باید از زبانه فلزی که تحمل دمای بیشتری دارد استفاده شود ولی چنانچه آب بندی سیستم مهم باشد باید از شیر فلکه کشویی میراب با زبانه لاستیکی استفاده شود.

آلیاژ ساخت شیرآلات کشویی میراب

شیر فلکه کشویی میراب عموما از چدن داکتیل و به روش ریخته‌گری تولید می‌شود اما نوع زبانه فلزی آن با توجه به استاندارد ASTM A216 به صورت ریخته گری و با آلیاژ فولاد ساخته می‌شود که تحمل فشار و دمای بالایی دارد.

نحوه باز و بسته شدن شیر فلکه کشویی

شیر فلکه کشویی دارای یک دیسک در مسیر اصلی جریان آب است که وظیفه قطع و وصل جریان به عهده دیسک است که در مسیر جریان قرار می‌گیرد.

دیسک به وسیله میله‌ای رزوه دار به نام Stem به یک دستگاه دایره‌ای (Hand While) متصل است که با چرخاندن دستگیره دیسک به سمت بالا و یا پایین حرکت می‌کند به طوری که هنگامی که دیسک در پایین قرار دارد جریان آب قطع خواهد شد و زمانی که دیسک در بالا قرار دارد مسیر آزاد است و عبور جریان آب ادامه دارد.

علاقه‌مندان برای مطالعه مقالات بیشتر و همچنین اطلاع از لیست قیمت شیرآلات میراب می‌توانند به سایت پایپ کالا به نشانی www.pipekala.com مراجعه کرده و یا با شماره‌های 55696808-55696809 تماس حاصل کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایپ کالا

سایت اینترنتی پایپ کالا- مرجع معرفی و ارائه آنلاین پیش فاکتور لوله , اتصالات و شیرآلات

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار