اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980423384910134

اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها

کد: 13980423384910134

http://bit.ly/2ldiiC7

، تهران , (اخبار رسمی): حتما همه افراد تاکنون با لوله های فلزی برخورد کرده‌اند، داخل موتورخانه ساختمان‌ها در خیابان و حتی داخل واحد مسکونی و... نوعی از لوله‌های فلزی وجود دارند که در فرآیند ساخت آن‌ها از هیچ‌گونه درز جوشی استفاده نشده است به این لوله‌ها به اصطلاح، لوله مانیسمان گفته می‌شود.

اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها
اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها
اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها
اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها
اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها
اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه ها

عموما طول لوله های مانیسمان 6 متری است. حال برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر، تغییر جهت جریان و یا انشعاب گرفتن باید چه کرد؟ اینجاست که نقش اتصالات مانیسمان پر رنگ‌تر می‌شود و حضور آنها الزامی است.

پایپ کالا به عنوان واردکننده اتصالات مانیسمان بنکن به کاربرد و وظایف هر کدام از این اتصالات جوشی مانیسمان می‌پردازد.

اتصالات مانیسمان بنکن جوشی است

اتصالات مانیسمان بنکن را چگونه می‌توان به لوله مانیسمان متصل کرد؟

این اتصالات مانیسمان به وسیله جوشکاری و به وسیله الکترود متصل می‌شوند، مزیت جوش در محکم بودن و مقاوم بودن در برابر فشار و دمای بالا آب است. به این صورت که لوله مانیسمان و اتصالات مانیسمان جلوی یکدیگر قرار گرفته و فضای V شکل خالی بین آنها جوشکاری می‌شود.

اتصالات مانیسمان همانند لوله مانیسمان بدون درز جوش

در بدنه اصلی آهن آلات درز جوش باعث پایین آمدن مقاومت فشاری و دمایی آن می‌شود، از این رو پایپ کالا با انتشار لیست قیمت لوله و اتصالات مانیسمان بنکن آماده ارائه کلیه خدمات تاسیساتی است.

سایز اتصالات مانیسمان بنکن را چگونه انتخاب کنیم؟

اتصالات مانیسمان همانند لوله های مانیسمان دارای سایزها و ضخامت‌های متفاوت است و نکته مهم این است که سایز لوله باید با سایز اتصالات مانیسمان مطابقت داشته باشد، به عنوان مثال لوله مانیسمان سایز 1 اینچ و با ضخامتSch 40 که برابر با 3.38mm است باید به یک اتصال سایز 1 اینچ و با ضخامت 3.38mm جوشکاری شود در غیر این صورت مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

انواع اتصالات مانیسمان بنکن

زانو مانیسمان بنکن:

 همانطور که از نام آن مشخص است، زانو مانیسمان بنکن برای تغییر جهت جریان به صورت 90 درجه و یا 45 درجه استفاده می‌شود، لوله فولادی را نمی‌توان خم کرد و برای تغییر جهت جریان به صورت 90 درجه یا 45 درجه از زانو مانیسمان بنکن استفاده می‌شود.

سه راهی مانیسمان بنکن:

گاهی اوقات نیاز می‌شود تا از میان یک خط لوله کشی انشعابی برای قسمتی دیگر از پروژه گرفته شود، سه راهی جوشی به عنوان یکی از انواع اتصالات مانیسمان بنکن وظیفه انشعاب گرفتن را ایفاد می‌کند.

سه راهی مانیسمان بنکن به صورت عمومی به دو شکل سه راهی مانیسمان مساوی و سه راهی مانیسمان تبدیلی تقسیم‌بندی می‌شود.

سه راهی مانیسمان مساوی:

منظور از این سه راهی این است که هر سه بخش ورودی، خروجی و انشعاب دارای یک سایز هستند.

سه راهی مانیسمان تبدیلی:

 به این معنا است که سایز بخش ورودی و خروجی یکسان، ولی سایز بخش انشعاب دارای سایز کمتری است.

تبدیل مانیسمان بنکن:

گاهی اوقات و بنا به نیاز پروژه لازم می‌شود که دو لوله مانیسمان با سایز متفاوت به یکدیگر متصل شود ولی بنا به اصول مهندسی و بدیهیات چنین موردی امکان ندارد. لذا برای انجام چنین کاری باید از تبدیل مانیسمان بنکن استفاده کرد.

تبدیل مانیسمان بنکن با توجه به شکل ظاهری خود دارای دو سایز متفاوت در ورودی و خروجی آن است و نحوه اجرای آن در لوله کشی به بدین‌گونه است که دو لوله با سایزهای متفاوت در دو سر تبدیل مانیسمان بنکن قرار گرفته و عملیات جوشکاری انجام می‌شود.

کپ مانیسمان بنکن:

در انتهای مسیر لوله کشی نیاز است که لوله مانیسمان بسته شود وگرنه تمام آب به محیط موتورخانه و یا پروژه می‌ریزد، در این شرایط برای بستن مسیر لوله کشی (به اصطلاح کور کردن مسیر) از کپ مانیسمان بنکن استفاده می‌شود.

علاقه‌مندان برای اطلاع از مشخصات فنی و همچنین لیست قیمت اتصالات مانیسمان بنکن می‌توانند به سایت پایپ کالا به نشانی اینترنتی www.pipekala.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایپ کالا

سایت اینترنتی پایپ کالا- مرجع معرفی و ارائه آنلاین پیش فاکتور لوله , اتصالات و شیرآلات

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]