اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804263863810013

بررسی تفاوت مشاوره خانواده تلفنی با حضوری

کد: 139804263863810013

http://bit.ly/2SVyq8p

، تهران , (اخبار رسمی): مشاوره خانواده یک طیف وسیع از مسائل و چالش‌های موجود در خانواده‌ها را در بر می‌گیرد. در گذشته خانواده‌ها برای حل کردن مشکلات، با افراد با تجربه و سن بالای خانواده خود به اصطلاح ریش سفید خانواده مشورت می‌کردند.

مشاوره خانواده | مشاوره خانواده تلفنی، حضوری و آنلاین
مشاوره خانواده تلفنی ، حضوری و آنلاین یک راه نوین برای رفع مشکلات خانوادگی شما می باشد..

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و نیازهایی که زندگی امروزه می‌طلبد، خانواده‌ها با مشکلات پیچیده‌تری مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به مشاوره با یک متخصص دارند. مشاوره خانواده تلفنی یا حضوری هر دو می‌توانند به رفع این مشکلات کمک کنند.

مشاوره خانواده 

مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی خانواده طیف وسیعی از مسائل را در برمی‌گیرد؛ که علاوه بر کمک در حل مشکلات خانوادگی می‌تواند در بالا بردن مهارت در زندگی به عنوان فردی در خانواده بسیار موثر باشد.

از جمله مباحث مطرح در زمینه خانواده می‌توان به مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره دوستی بین دختر و پسر، مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج، مشاوره دوران نامزدی، مشاوره همسرگزینی، مشاوره همسریابی، مشاوره ازدواج، مشاوره عقد و مهریه، مشاوره زندگی مشترک، مشاوره جنسی، مشاوره زناشویی، مشاوره روابط زناشویی، مشاوره دوران بارداری، مشاوره نوزاد و نوباوه، مشاوره کودک، مشاوره مشکلات یادگیری کودک، مشاوره بازی کودک، مشاوره تربیت کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره بلوغ و رشد، مشاوره کودک، مشاوره جوان، مشاوره طلاق، مشاوره خیانت، مشاوره چندهمسری و .... اشاره کرد. 

مشاور خانواده چه زمانی مورد نیاز است؟

مشاوره خانواده در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند کمک کند. اما در برخی زمینه‌ها نیاز به مشاوره ضروری بوده و بدون کمک متخصص پیچیدگی مسائل بیشتر می‌شود.  از جمله مهمترین شرایطی که باید در آن از یک متخصص کمک گرفت، به شرح زیر است:

1- ارتباط با همسر

زندگی زناشویی دارای چالش‌های زیادی است. ولی زمانی که به جای آرامش در کنار همسر، بیشتر استرس و تنش وجود دارد باید سریعا برای برطرف کردن این مشکل اقدام کرد. بهبود رابطه زن و شوهر آن هم زمانی که حرمت‌ها از بین رفته و دعواها شدید شده‌اند، دیگر کار آسانی نخواهد بود.

عدم آگاهی از مهارت ارتباط صحیح با همسر موجب سردی، بی علاقی نسبت به یکدیگر، بی اعتنایی، عدم علاقه به گفتگو با همسر، بی میلی جنسی و... می‌شود. تا جایی که نادیده گرفتن احساسات همسر در این دعواها، در طولانی به سوء استفاده‌های عاطفی و جسمی تبدیل می‌شود.

2- طلاق عاطفی

زمانی که رابطه زن و شوهر تنها مانند یک هم خانه شود، به طوری که هیچ احساسی به یکدیگر ندارند؛ دریافت مشاوره خانواده بسیار ضروری است. نشان ندادن احساسات در زندگی زناشویی به مرور سبب سرد شدن رابطه زناشویی و از بین رفتن صمیمیت زوجین می‌شود. در بسیاری از جلسات مشاوره روانشناسی مشخص شده است که دلیل برداشت‌های اشتباه و دور شدن زوجین از هم، عدم ابراز محبت و عشق بوده است. بیان نکردن احساسات در نهایت باعث سرد شدن هر چه بیشتر زوجین و طلاق عاطفی آنها می‌شود.

3- رفتارهای منفی همسر

در زندگی‌های امروزی همه افراد در طول روز تنش‌ها، اضطراب و استرس‌های زیادی را متحمل می‌شوند. هر چقدر هم این تنش‌ها را برای مدتی در خود پنهان کرد در نهایت در یک موقعیت این ناراحتی‌ها بروز پیدا می‌کنند. احساسات منفی مانند ناراحتی، احساس ناامیدی و ناامنی سبب بروز رفتارهای مضر و گاهی آسیب زا در زندگی مشترک می‌شود.

برخی از رفتارهای بد همسر ریشه در اختلالات شخصیت و ناشی از تربیت والدین اوست که در شخصیت او تثبیت شده است. یک فرد متخصص در زمینه خانواده به زوجین کمک می‌کند تا بتوانند احساسات منفی خود را شناسایی کرده و نحوه برخورد با این احساسات را بیاموزند.

4- رفع چالش‌های زندگی زناشویی

عدم تفاهم زوجین به مشکلات زناشویی دامن می‌زند. در جلسات مشاوره بسیاری از زوج‌ها می‌گفتند که «ما می‌دانیم که چه مشکلاتی داریم ولی نمی‌دانیم که چگونه این مشکلات را برطرف کنیم.» دلیل این عدم توانایی نبود تفاهم در بین زوجین است. در چنین شرایطی حضور یک شخص سوم متخصص برای کمک به حل اختلافات زناشویی بسیار تاثیرگذار است.

5- فکر کردن به طلاق به عنوان آخرین گزینه 

در زمان‌های اختلاف و دعوا کمی فاصله میان زن و شوهر می‌تواند مفید باشد. با این حال، وقتی مدت این دوری زوجین از یکدیگر به صورت طولانی و مدام باشد باید حتما از یک متخصص روانشناس کمک گرفت.

دور از هم زندگی کردن و به خانه نرفتن اختلافات زوجین را حل نمی‌کند. این طرز برخورد برای حل مشکلات خانوادگی تنها سبب تقویت این فکر می‌شود که دور بودن از همسر مفید است و سبب سوق زوجین به سمت طلاق می‌شود. اما این موضوع معمولا نادیده گرفته می‌شود.

6- ادامه زندگی به خاطر فرزندان، آبرو و...

زمانی که فردی تنها به خاطر فرزندان، آبرو، حرف‌های خانواده، همسایه‌ها و... به زندگی مشترک خود ادامه می‌دهد حتما بهتر است از یک متخصص مشاوره بگیرد. چرا که ادامۀ چنین زندگی تنها به سلامت روانی فرد و فرزندان آسیب می‌رساند. زن و شوهر باید به زندگی مشترک به عنوان یک رابطه سالم و مثبت نگاه کنند تا بتوانند یک بستر مناسب برای تربیت فرزند فراهم سازند.

فرزندان بسیار باهوش هستند، مهم نیست والدین چقدر و چگونه اختلافات میان خود را در حضور فرزند کتمان کنند. همه فرزندان رابطه سرد میان والدین را متوجه می‌شوند. 

برتری مشاوره خانواده تلفنی نسبت به مشاوره خانواده حضوری

امروزه بسیاری از افراد برای مشاوره حضوری به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه می‌کنند، ولی چند مشکل برای مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی وجود دارد. برای مراجعه حضوری مخاطبان باید از قبل به مراکز مراجعه کنند، وقت قبلی بگیرند و در لیست انتظار بمانند تا زمانی که نوبت آنها شود. در این چرخه ممکن است زمانی که نوبت به بعضی از مخاطبان می‌رسد کار از کار گذشته و مشکلات به مرحله بحرانی رسیده باشد.

دسترسی به مشاوره خانواده از تمامی نقاط کشور

یکی از بزرگترین مزیت‌های دریافت مشاوره تلفنی، دسترسی به آن برای تمام مردم کشور است. در بسیاری از شهرهای کوچک و روستاها یک متخصص خانواده خوب وجود ندارد و دسترسی به یک مرکز مشاوره مناسب برای آنها بسیار مشکل است، لذا بسیاری از مردم نمی‌توانند از خدمات مشاوره روانشناسی خوب بهرمند شوند. همچنین در شهرهای بزرگ بسیاری از افراد به دلیل مشغله زیاد خود نمی‌توانند به یک مرکز مشاوره خانواده خوب مراجعه کنند به همین دلیل مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با فراهم سازی بستر تلفنی و حضوری سعی در برطرف کردن این مشکلات کرده است.

چرا مشاوره تلفنی خانواده؟

در دنیای تخصص گرای امروزی دسترسی به مشاوران خوب بسیار مشکل است چرا که جمع آوری مشاوران متخصص در یک مرکز برای مشاوره حضوری فضای بسیار زیادی را نیازمند است و از توان مراکز مشاوره روانشناسی خارج است (به همین دلیل برای مشاوره حضوری نوبت دهی می شود). اما زمانی که متخصصان، مشاوره تلفنی می‌دهند به فضای بسیار زیادی برای مشاوره نیاز ندارند و تمامی متخصصان در زمینه‌های مختلف می‌توانند در یک مرکز حضور یابند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره روانشناسی و مشاوره خانواده می‌توانند به سایت مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی به آدرس honarehzendegi.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت