اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804303873411859

بررسی فیلم IT، مروری قبل از اکران قسمت 2

کد: 139804303873411859

http://bit.ly/2LEdxO2

، تهران , (اخبار رسمی): قسمت دوم فیلم IT قرار است نونهالان باشگاه Loosers بار دیگر (البته در بزرگسالی)‌ به شهر Derry در ایالت Maine بازگردند و این مرتبه برای همیشه شر دلقک خبیث فیلم IT را از سر هر کودکی بکنند و شهر را از وجود این دلقک بی‌مزه اما وحشت‌زا پاک کنند.

بررسی فیلم IT ، مروری قبل از اکران قسمت 2
بررسی فیلم IT، مروری قبل از اکران قسمت 2

این فیلم بر اساس رمان «استیون کینگ» ساخته‌شده و باوجود تجربه‌های قبلی، می‌توان از این فیلم به‌عنوان بهترین نمونه یاد کرد

فیلم IT در سال 2017 به کارگردانی اندی موشیاتی بر اساس رمانی چند هزار صفحه‌ای به همین نام نوشته استیون کینگ ساخته شده است. در سال 1990 سریالی بر اساس همین کتاب نیز ساخته شد. فیلم IT با فروش 700 میلیون دلاری‌اش جزو پرفروش‌‌ترین فیلم ترسناک تاریخ سینماست. ژانر این فیلم فراطبیعی ترسناک است و قسمت دوم آن نیز در شهریور امسال اکران می شود.

اندی موشیاتی کارگردان و فیلمنامه‌نویس آرژانتینی متولد 1973 است که با فیلم وحشتناک ماما در سال 2013 به شهرت رسید. از نظر منتقدان فیلمنامه فیلم IT که نوشته خود موشیاتی است جزو بهترین فیلمنامه‌های اقتباسی محسوب می‌شود. داستان رمان IT در دهه پنجاه میلادی رخ می‌دهد که کارگردان با هوشمندی دهه آنرا به هشتاد تغییر داده، اولین دلیل تغییر دهه داستان این است که کودکان دهه هشتاد حالا بزرگ شده‌اند و دوست دارند با ترس‌ها و نوستالژی‌های کودکی‌شان مواجه شوند و دیگر اینکه کارهای ساخته شده مربوط به این دهه بسیار پرفروش هستند.

به نظر منتقدان مشخصه اصلی فیلم IT «نترسیدن» است؛ شخصیت‌های فیلم هر‌چه بیشتر بترسند دلقک روبه‌رویشان ظاهر می‌شود و کارشان سخت‌تر است، او کسانی را که در زندگی شخصی‌شان قربانی ترس بوده‌اند هدف قرار می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های مثبت این فیلم شخصیت‌پردازی و بازی فوق‌العاده کودکانی است که خصوصیت مشترک‌شان ترس کودکانه است.

شاید بتوان ژانر IT را ژانر گذار از کودکی به بزرگسالی نامید. گذر از کودکی به دنیای بزرگسالان و مواجهه با مسؤولیت‌ها و دنیای ناشناخته آن همیشه ترسناک و دلهره‌آور است. در IT علاوه‌بر استفاده از المان‌های رایج فیلم‌های ترسناک و ارجاع‌هایی به سریال سال 1990 از المان‌های مدرن نیز استفاده شده و صحنه‌های خلاقانه آن، مخاطبان سینمای ژانر وحشت را با حس و تحربه‌ای خاص مواجه می‌کند. هدف کتاب و فیلم IT تنها ترساندن بیننده و میخکوب کردن او نیست بلکه نشان می‌دهد که شخصیت دلقک و هر چیزی شبیه آن از ترس انسان تغذیه می‌کند و همواره ترس بزرگترین مانع پیشرفت است و باید بر آن غلبه کرد.

موشیاتی در این‌باره می‌گوید: «در واقع اگر بخواهیم صادق باشیم باید گفت که واقعیت به مراتب بدتر و تلخ‌تر از چیزی است که ما در این فیلم می‌بینیم. این قصه زندگی همه ماست. زمانی که بچه هستیم یاد می‌گیریم که برای زندگی به عنوان یک نوجوان آماده شویم و هنگامی که نوجوان می‌شویم باید یاد بگیریم که چگونه مرگ را بپذیریم.»

در نقد فیلم IT ، به گفته ریچارد روپر آنچه بیشتر از هر چیز موجب می‌شود که موهای بدنتان هنگام دیدن فیلم سیخ شود صحنه‌هایی است که در آن‌ها شخصیت‌های نوجوان فیلم از یکدیگر جدا افتاده و در حمام یا دفتری تاریک گیر افتاده‌اند. کارگردان به خوبی موفق شده موقعیتی ترسناک و پر از تعلیق را خلق کند. فیلم IT بدون شک جزو بهترین فیلم‌های اقتباسی از رمان‌های استفن کینگ است. به عقیده منتقدان دیگر نیز فیلم IT توانسته به بلوغ رسیدن شخصیت‌ها را در طول فیلم نشان دهد و با استفاده از افکت‌های صوتی بیننده را تا سر حد مرگ بترساند. منتقدان دیگری بر این عقیده‌اند که کارگردان با شیوه‌ای کلاسیک و بدون استفاده از جلوه‌های ویژه کامپیوتری توانسته حس تعلیق فیلم را کاملا واقعی از آب دربیاورد و مخاطب را بترساند.

علاقه‌مندان به بررسی نقد این فیلم را از لینک بررسی فیلم IT ببینند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله فیلم و موسیقی ملودایو

مجله فیلم و موسیقی ملودایو به طور اختصاصی به بررسی موسیقی متن و موسیقی بی کلام می پردازد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

سینما و تئاتر | سرگرمی و تفریح