اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980516393309365

اقامت دائم کانادا برای متخصصان صنایع غذایی و کشاورزی از سال 2020

کد: 13980516393309365

http://bit.ly/31wv2Uw

، تهران , (اخبار رسمی): کشور کانادا برنامه آزمایشی سه ساله برای نیروی کار حوزه کشاورزی، غذایی که قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارند، ارائه خواهد داد.

اقامت دائم کانادا برای متخصصان صنایع غذایی و کشاورزی از سال 2020
اقامت دائم کانادا برای متخصصان صنایع غذایی و کشاورزی از سال 2020

به گفته اداره مهاجرت و شهروندی کشور کانادا جزئیات بیشتر برای اقدام برای این برنامه آزمایشی در اوایل سال 2020 اعلام خواهد شد.

اقامت دائم کانادا

کارگران خارجی موقت با تجربه در بخش کشاورزی و غذا کانادا، مسیر جدیدی را برای دریافت اقامت دائم کانادا در اوایل سال 2020 خواهند داشت. این برنامه آزمایشی سه ساله برای نیروی کار با تجربه و متخصص است که دارای پیشنهاد کاری از کارفرمایی کانادایی هستند.

دولت کانادا می‌گوید که این صنعت در سال 2018 با صادرات محصولات خود رکورد 66.2 میلیارد دلار را زده است اما صنایع تولیدگوشت و تولید قارچ با مشکل نیروی کار مواجه است.

در حال حاضر، مهاجرینی که بر روی مزارع کار می‌کنند از طریق ویزای موقت کاری و برای کارهای فصلی می‌آیند و هیچ راهی برای اقامت دائمی ندارند.

مشاغل و صنایع واجد شرایط این برنامه آزمایشی عبارتند از:

1. تولید گوشت (قصابی خرده فروشی، قصابی صنعتی، کارگر بخش تولیدات غذایی)

2. نیروی کار سالیانه برای تولید قارچ و محصولات گلخانه‌ ای

3.نیروی کار برای مزارع جهت تولید سالیانه قارچ، تولید محصولات گلخانه‌ای و یا پرورش دام

4.سرپرست مزرعه و متخصص دامداری برای تولید گوشت، تولید قارچ سالم، تولید محصولات گلخانه‌ای و یا پرورش دام.

حداکثر 2750 متقاضی اصلی برای این برنامه آزمایشی پذیرفته خواهند شد که به همراه خانواده خود جمعیتی حدود 16500 نفر را در این 3 سال به کانادا خواهند آورد.

به گفته وزیر کار نیروهای کار موقت خارجی که به این کشور می‌آیند و به سختی کارهای دائمی پیدا می‌کنند باید شانس منصفانه دریافت شهروندی کانادا را بدون در نظر گرفتن کاری که انجام می‌دهند داشته باشند.

این برنامه آزمایشی مانند دیگر برنامه‌های دولت مانند برنامه های استانی کانادا و برنامه‌های مراقبتی در جهت کمک به نیروی کار خارجی است و با هدف دادن اقامت دائم به آنان انجام می‌شود.

معیارهای واجد شرایط بودن

معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه آزمایشی مهاجرت کشاورزی-غذایی به شرح زیر است:

داشتن 12 ماه سابقه کاری تمام وقت در کانادا تحت یک ویزای موقت کار، در یکی از مشاغل مورد قبول از جمله تولید گوشت، پرورش دام و یا پرورش قارچ و محصولات گلخانه‌ای.

داشتن حداقل نمره 4 مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر، معادل سازی شده و مورد قبول سیسیتم آموزش کانادا

داشتن پیشنهاد شغلی تمام وقت و غیر فصلی در کانادا و خارج از کبک، با دستمزد معادل یا بالاتر از دستمزدهای رایج

دولت فدرال اعلام کرده جزئیات ثبت نام در این برنامه در اوایل سال 2020 ارائه خواهد شد.

ارزیابی تاثیرات بازار کار دو ساله برای کارفرمایان

کارفرمایان واجد شرایط در حوزه تولید گوشت که قصد شرکت در این برنامه آزمایشی را دارند، باید ابتدا فرم تایید دوساله برای آنها صادر شود.

برای واجد شرایط بودن، کارفرمایان حوزه تولید گوشت باید طرح‌های خود را برای حمایت از نیروی کار موقت خارجی که قصد دریافت اقامت دائم را دارند ارائه کنند.

افراد عضو اتحادیه تولید گوشت باید نامه‌ای از اتحادیه دریافت کنند و افرادی که عضو این اتحادیه نیستند باید اثبات کنند که از نیروی کار مهاجر خود حمایت می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام