اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980520394390134

در مناقصات، متریال لوله، اتصالات و شیرآلات را چطور قیمت گذاری کنیم؟

کد: 13980520394390134

http://bit.ly/31tVMop

، تهران , (اخبار رسمی): افرادی که در شرکت‌های پیمانکاری ساختمانی و صنعتی فعالیت می‌کنند حتما تاکنون برای قیمت گذاری متریال لوله، اتصالات و شیرالات به مشکل نبود سورس قیمت به روز مواجه شده‌اند. در ادامه سعی شده راه حل مناسبی پیشنهاد شود.

در مناقصات، متریال لوله، اتصالات و شیرآلات را چطور قیمت گذاری کنیم؟
در مناقصات، متریال لوله، اتصالات و شیرآلات را چطور قیمت گذاری کنیم؟

اسناد مناقصات ساختمانی و صنعتی همیشه شامل بخشی از فهرست بهای بخش تاسیسات مکانیکی است. در این فهرست‌ها، آیتم‌های تاسیساتی شامل تهیه و اجرا ذکر شده‌اند که پیمانکار جهت شرکت در مناقصه باید به قیمت روز تهیه متریال مورد اشاره در ان آیتم دسترسی داشته باشد.

بعنوان مثال آیتم ۰۷۰۱۰۷ فهرست بهای تاسیسات مکانیکی سال ۹۸ به شیر فلکه کشویی دنده‌ای به قطر نامی ۶۵ میلیمتر (2.1/2 اینچ) اشاره می‌کند و از طرف دیگر در وندور لیست پروژه به برندهای مورد تایید کارفرما جهت این آیتم اشاره شده است حال کارشناس مناقصه باید ابتدا قیمت روز خرید این شیر فلکه را اخذ کند، از طرف دیگر در مناقصات بزرگ تعداد آیتم‌هایی که باید قیمت انها از بازار دریافت شود بسیار زیاد بوده و شاید به صدها قلم کالا برسد .

وقتی فردی قصد دارد لیست قیمت این آیتم ‌ا را از بازار استعلام کند در اکثر مواقع، وقتی فروشنده متوجه استعلام برای مناقصه می‌شود همکاری لازم را با کارشناس مربوطه بعمل نمی‌اورد ، حال اینکه همیشه این آیتم‌ها ، اقلام رند بازار نبوده و لازم است فروشنده خود نیز وقت زیادی برای پیدا کردن قیمت این اقلام صرف کند.

این مشکل گریبانگیر اغلب شرکت‌های پیمانکاری است و در بعضی مواقع عدم دسترسی به قیمت‌های روز باعث ضررهای هنگفتی در مناقصات شده است به این صورت که یا بدلیل قیمت گذاری بالا در مناقصه برنده نشده‌اند و یا اینکه بعلت قیمت پایین پیشنهادی، بعد از برنده شدن در مناقصه متضرر شده‌اند.

جهت حل این مشکل، گروهی از مهندسین با سابقه کار در شرکت‌های پیمانکاری با همراهی یکی از بزرگترین مجموعه‌های بازرگانی لوله و اتصالات و شیرالات در بازار تهران اقدام به راه اندازی استارتاپ پایپ کالا کردند. این استارتاپ با ایده ارائه مشاوره به شرکت‌های پیمانکاری جهت اخذ قیمت‌های به روز متریال لوله، اتصالات مانیسمان بنکن و شیرآلات از سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد.

نحوه کارکرد سایت پایپ کالا به این صورت است که کارشناس مناقصات می‌تواند با مراجعه به سایت، ابتدا از منو اصلی سایت کتگوری اصلی محصول خود را انتخاب و با باز کردن صفحه مربوط به آن محصول می‌تواند با استفاده از فیلترهای بالای لیست، برند، مشخصات فنی و سایز مورد نیاز خود را انتخاب و به قیمت بروز آن آیتم دسترسی پیدا کند .

استفاده از سایت پایپ کالا هیچگونه هزینه‌ای ندارد و فقط با یک ثبت نام ساده که در کمتر از ۳۰ ثانیه انجام می‌شود شما می‌توان به تمام لیست قیمت‌ها دسترسی داشت.

قابلیت مفید دیگر سایت پایپ کالا این است که می‌توان با درج تعداد درخواستی خود از هر محصول، دقیقا مشابه با آیتم‌های موجود در اسناد مناقصه یک پیش فاکتور ثبت و این پیش فاکتور را بصورت آنی و آنلاین برای خود فکس، ایمیل و یا پرینت کرد.

قابلیت دیگر  اخذ پیش فاکتور آنلاین از سایت پایپ کالا این است که وقتی فرد تعداد مقادیر مورد نیاز خود را وارد کند، سیستم سایت بصورت اتوماتیک برحسب مقدار وارد شده توسط افراد، بالاترین تخفیفی که می‌تواند برای خرید آن آیتم از بازار اخذ کرد برای افراد محاسبه و در پیش فاکتور لحاظ می‌شود.

هم اکنون در سایت پایپ کالا ۱۲۰۰۰ کالای تاسیساتی از فیلد لوله و اتصالات و شیرآلات و فلنج جوشی وجود دارد و در آینده نزدیک سعی خواهد شد تجهیزات تاسیساتی مثل چیلر و دیگ و ... نیز به سایت اضافه شود .

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده لیست قیمت و مشخصات فنی شیرآلات چدنی می‌توانند به سایت پایپ کالا به نشانی اینترنتی www.pipekala.com مراجعه و یا با شماره 02155696808 در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایپ کالا

سایت اینترنتی پایپ کالا- مرجع معرفی و ارائه آنلاین پیش فاکتور لوله , اتصالات و شیرآلات

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار