اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980527396269721

9.3 درصد از چک‌های مبادله شده در تیرماه 98 برگشت خورده است

کد: 13980527396269721

http://bit.ly/2KGtEc0

، تهران , (اخبار رسمی): تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی از مبادله حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک به ارزش بیش از 100 هزار میلیارد تومان در تیرماه ۹۸ حکایت دارد.

9.3 درصد از چک‌های مبادله شده در تیرماه 98 برگشت خورد
9.3 درصد از چک‌های مبادله شده در تیرماه 98 برگشت خورده است

این آمارها نسبت به خردادماه از نظر تعداد ۱۸.۵ درصد و از نظر مبلغ ۱۹.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. البته به همین تناسب تعداد و ارزش چک‌های برگشتی در تیرماه نیز با رشد مواجه بوده است.

بر اساس تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی از حوزه چک­، در تیرماه امسال حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک به ارزش بیش از 100 هزار میلیارد تومان در کل کشور مبادله شده که نسبت به ماه قبل ازنظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۸.۵ درصد و ۱۹.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در تیرماه سال جاری، ۵۱.۹ درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده که به ترتیب با ۳۴.۳ درصد، ۱۰ درصد و ۷.۶ درصد بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند.

همچنین سهم این سه استان از کل ارزش چک‌های مبادله شده در تیرماه امسال ۶۵.۵ درصد بوده که سهم استان تهران ۵۲.۲ درصد، اصفهان ۷.۳ درصد و خراسان رضوی ۶ درصد برآورد شده است.

۹۰.۷ درصد از چک‌ها وصول شد

بر اساس آمارها، از مجموع چک‌های مبادله شده در تیرماه امسال ۹۰.۷ درصد از چک‌ها وصول شده‌اند که مبلغ درج شده در آنها معادل ۸۸.۹ درصد از کل مبلغ چک‌های صادره بوده است.

در تیرماه ۱۳۹۸، در استان تهران بالغ‌بر 2 میلیون و ۴۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان وصول شد که از نظر تعداد ۹۱.۶ درصد و از نظر ارزش ۸۹.۴ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله شده در این استان بوده است.

همچنین در این ماه در میان سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در کل استان، به ترتیب به استان‌های گیلان (۹۳.۱ درصد)، البرز (۹۲.۲ درصد) و یزد (۹۱.۸ درصد) اختصاص یافته است و اسـتان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۸۴.۹ درصد)، کرمان (۸۶.۷ درصد) و کردستان (۸۶.۸ درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه مورد بررسی، در بین سایر استان‌های کشور بیش‌ترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله‌ای در استان به ترتیب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۹۴.۳ درصد)، ایلام (۹۳.۸ درصد) و گیلان (۹۱.۹ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های کردستان (۸۲.۹ درصد)، سیستان و بلوچستان (۸۵ درصد) و سمنان و قم (هرکدام ۸۵.۳ درصد) کم‌ترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

۹.۳ درصد از چک‌ها برگشت خورد

در تیرماه ۱۳۹۸، بالغ‌بر ۷۱۷ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۱۱.۲ هزار میلیارد تومان در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۶.۳ درصد و ۱۹.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. در ماه مورد گزارش، در استان تهران حدود ۲۲۳ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۵.۶ هزار میلیارد تومان برگشت خورده است.

در این ماه، در کل کشور ۹.۳ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۱.۱ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در ماه موردبررسی، در استان تهران ۸.۴ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۰.۶ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است.

در بین سایر استان‌های کشور بیش‌ترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان به ترتیب به استان‌های کردستان (۱۷.۱ درصد)، سیستان و بلوچستان (۱۵ درصد) و سمنان و قم (هرکدام ۱۴.۷ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۵.۷ درصد)، ایلام (۶.۲ درصد) و گیلان (۸.۱ درصد) کم‌ترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

کسری موجودی، دلیل برگشت ۹۶ درصد از چک‌ها

بر اساس آمارهای بانک مرکزی، در تیرماه امسال بالغ‌بر ۶۸۸ هزار فقره چک به ارزشی بالغ‌بر ۱۰.۴ هزار میلیارد تومان در کل کشور به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. درواقع در کل کشور ازنظر تعداد ۹۶ درصد و ازنظر ارزش ۹۳.۶ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

در ماه موردبررسی، در استان تهران حدود ۲۱۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ‌بر ۵.۱ هزار میلیارد تومان به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که ازنظر تعداد ۹۴.۲ درصد و ازنظر ارزش ۹۱.۹ درصد از کل چک‌های برگشتی را شامل می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مشاوره مالی روشنگران

شرکت مشاوره مالی روشنگران عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران و انجمن حسابداری ایران اولین مرکز ارائه دهنده خدمات مالی، دارای گواهینامه کیفیت، امنیت، رضایت. و ارائه دهنده ی خدمات مشاوره مالی، خدمات مالیاتی، مالی و حسابداری، بیمه تامین اجتماعی، ممیزی رعایت قوانین، حسابداری مدیریت، حسابرسی داخلی- عملیاتی برای بنگاه های اقتصادی و اشخاص حقیقی در کشور ایران می باشد. از دیگر خدمات شرکت مشاوره مالی روشنگران اعزام کارشناس مجرب حسابداری به شرکت شما می باشد. نیروی درخواستی مورد نیاز خود را با تکمیل اطلاعات مورد نیاز به ما اعلام نمایید تا در سریعترین زمان کارشناس مربوطه اعزام گردد. در حال حاضر این شرکت بعنوان یکی از مراکز مهم کشور، با بیش از ۱۰۰ کارمند متخصص در دفتر مرکزی و دوشعبه واقع در تهران و استان قم و یک مرکز خدمات آموزشی حسابداری و مدیریت به حدود بیش از ۴۰۰ مشتری خدمات ارائه می نماید. این شرکت در طی سال های گذشته با هدف استقرار و اشاعه فرهنگ حسابدهی، حسابخواهی و با فراهم آوردن شرایط رشد و بالندگی در جهت بهبود زندگی خود و دیگران در راستای افزایش ثروت و سود صاحبان سهام و مشتریان گام برداشته و با انجام تحقیق و پژوهش های متعدد در زمینه های مرتبط با حرفه، سهم بزرگی در ارتقاء سطح کیفیت دانش و آموزش مشاوره حسابداری و مدیریت و انتقال تجارب دارد. آدرس: تهران - تهران، میدان هفتم تیر، ابتدای بزرگراه مدرس شمال، بعد از خیابان زهره، پلاک ۶۵، ساختمان روشنگران، طبقه اول، واحد ۳ تلفن: 02142735000 فکس: 02142735000 وب سایت: http://roshangaran.ir ایمیل: [email protected]

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بانک، بیمه و سرمایه | حقوقی و قانون