اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980610400650134

تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار

کد: 13980610400650134

http://bit.ly/2lFFvx1

، تهران , (اخبار رسمی): اتصالات با توجه به آلیاژ و روش تولید آنها تقسیم بندی می‌شوند و متناسب با آلیاژ و روش تولید لیست قیمت آنها تغییر می‌کند.

تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار
تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار
تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار
تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار
تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار
تفاوت اتصالات مانیسمان بنکن با اتصالات دردزار

اتصالات فلزی برای مصارف گوناکونی از جمله تغییر جهت جریان، انشعاب گرفتن از لوله فلزی، تغییر سایز و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند . اتصالات مورد بحث در اینجا آلیاژ کربن استیل و نوع اتصال جوشی است.

روش تولید اتصالات کربن استیل به دو دسته اتصالات مانیسمان و اتصالات درزدار است که اتصالات مانیسمان با برند بنکن مورد بررسی قرار می‌گیرد. پایپ کالا وارد کننده عمده اتصالات مانیسمان بنکن منتشر کننده لیست قیمت اتصالات بنکن است.

روش تولید اتصالات فلزی 

در ابتدا روش تولید اتصالات مانیسمان با برند بنکن تعریف می‌شود. اتصالات بنکن با روش مانیسمان تولید می‌شود، روش مانیسمان به روشی اطلاق می‌شود که در طول ساخت آن از هیچ گونه درز جوشی در بدنه اتصالات بنکن استفاده نمی‌شود. اتصالات بنکن از لوله مانیسمان تولید می‌شود.

روش تولید اتصالات درزدار

 اتصالات درزدار با روش درزجوش ساخته می‌شوند که در بدنه این نوع از اتصالات فلزی درزجوش کاملا مشهود است.

فرآیند تولید اتصالات مانیسمان بنکن به مراتب سخت تر، زمانبرتر و پرهزینه تر از اتصالات درزدار است. از همین رو کیفیت اتصالات مانیسمان بنکن بسیار بالاتر از اتصالات درزدار است و مورد استفاده در پروژه‌ها و مناطق حساس‌تر است.

مقایسه تحمل دما و فشار اتصالات فلزی

حساس ترین بخش طراحی مهندسی در پروژه‌ها مربوط می‌شود به دما و فشار کاری سیال، پس از طراحی و در نظر گرفته شدن دما و فشار و میزان خورندگی سیال حال انتخاب اتصالات فلزی مهم می‌شود. اگر دما و فشار سیال جاری در سیستم پایپینگ بالا باشد لازم است از اتصالات مانیسمان بنکن استفاده کرد. استفاده از اتصالات درزدار از فشار و دما بالا کار اشتباهی است زیرا به علت وجود درز جوش در بدنه اتصالات تحمل فشار و دما بالا را نداشته و درز جوش نقطه ضعف اتصالات محسوب می‌شود که نسبت به جاهای دیگر اتصالات حد تحمل کمتری دارد. به عنوان مثال سیال بخار با دما 180 درجه و فشار 16 بار لازم است حتما از اتصالات مانیسمان بنکن استفاده کرد.

ضخامت اتصالات فلزی 

اتصالات مانیسمان بنکن دارای ضخامت‌های مشخص و طبق استانداردهای مهندسی است. ضخامت اتصالات مانیسمان بنکن طبق استاندارد ASME B16.9  به صورت زیر دسته بندی می‌شود که هرکدام نسبت به سایز خود دارای ضخامت تعریف شده و منحصر به خود است:

  1. اتصالات مانیمسان بنکن با ضخامت رده 40
  2. اتصالات مانیسمان بنکن با ضخامت رده STD
  3. اتصالات مانیسمان بنکن با ضخامت رده SGP
  4. اتصالات مانیسمان بنکن با ضخامت رده 80

حال با توجه به ضخامت لوله مانیسمان می‌توان ضخامت اتصالات بنکن را انتخاب و این ضخامت‌ها لازم است با هم همخوانی داشته باشند. به عنوان مثال برای لوله مانیسمان سایز 1 اینچ و با ضخامت رده 40 لازم است از زانو مانیسمان بنکن سایز 1 اینچ و با ضخامت رده 40 استفاده شود تا در فرآیند جوشکاری و عبور سیال مشکل ایجاد نشود.

لوله مانیسمان

ضخامت اتصالات درزدار به هیچ عنوان مشخص نیست و از هیچ استاندارد خاصی پیروی نمی‌کند، ممکن است که لوله درزدار کار شده ضخامت 3.45 میلی متر داشته باشد ولی سه راهی درزدار دارای ضخامت 3 میلی متر باشد که هم در فرآیند جوشکاری و هم در فرآیند عبور سیال ممکن است به مشکل خورد که در اصطلاح گویند جوشکاری لبه انداخته است.

مقایسه لیست قیمتی اتصالات مانیسمان بنکن و اتصالات درزدار

با توجه به موارد ذکر شده در بالا مسلم است که لیست قیمت اتصالات مانیسمان بنکن از لیست قیمت اتصالات درزدار بسیار بالاتر باشد و این هزینه بالاتر اتصالات مانیسمان تضمین کننده خط لوله کشی پروژه است.

پایپ کالا با انجام واردات اتصالات مانیسمان بنکن منتشر کننده لیست قیمت این نوع از اتصالات فلزی است. 

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات کامل اتصالات مانیسمان بنکن و شرایط همکاری با پایپ کالا می‌توانند به سایت اینترنتی پایپ کالا به نشانی WWW.PIPEKALA.COM مراجعه و یا با شماره 02155696808 تماس حاصل کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایپ کالا

سایت اینترنتی پایپ کالا- مرجع معرفی و ارائه آنلاین پیش فاکتور لوله , اتصالات و شیرآلات

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار