اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980610400846618

‫سیستم خدمات میدانی (Field Service) چیست؟

کد: 13980610400846618

http://bit.ly/2ZJogtc

، تهران , (اخبار رسمی): چک کردن موجودی انبار، امکان تعویض قطعه خراب شده با توجه به نوع گارانتی آن مشتری، نحوه پرداخت وجه توسط مشتری، برنامه‌ریزی درست و هدفمند، به اشتراک‌گذاری دانش به دست آمده با همکاران، صرفه‌جویی در زمان و ... از جمله مزایایی خواهد بود که این سیستم با خود به همراه می‌آورد.

‫سیستم خدمات میدانی (Field Service) چیست؟
‫سیستم خدمات میدانی (Field Service) چیست؟

یکی از شیوه‌های بالا بردن سطح رضایت مشتری انجام خدمات پس از فروش به موقع و با کیفیت است. بسیاری از کسب‌وکارها با راه اندازی مراکز تماس و استفاده از نرم افزارهای خدمات پس از فروش سعی در برطرف کردن خواسته‌های مشتریانشان دارند.

اما یک سری از این خواسته‌ها لازم است در محل مشتری رفع شود و نیازمند حضور و مراجعه تکنسین‌ها، نصابان، افراد فنی و غیره است. به دلیل ماهیت شغلی و فضای کاری، این افراد عموما کم‌ترین مراجعه به شرکت را خواهند داشت که بدین ترتیب اطلاعات کمی نسبت به مشتریان و تاریخچه تعاملات بخش‌های فروش و خدمات با آنها دارند.

از منظر سازمان‌ها نیز ارائه خدمات در لحظه مناسب، قابل اتکا، کارا و مؤثر اهمیتی زیادی دارد. حال اگر تصور شود که نرم افزار یا اپلیکیشنی در اختیار این افراد قرار گیرد تا علاوه بر کسب اطلاعات قبلی مشتریان، بتوانند با سیستم‌های انبار و حسابداری مرکزی شرکت در لحظه ارتباط برقرار کرده و به صورت دقیق نتیجه کار محول شده را به مشتری اطلاع دهند.

چک کردن موجودی انبار، امکان تعویض قطعه خراب شده با توجه به نوع گارانتی آن مشتری، نحوه پرداخت وجه توسط مشتری، برنامه‌ریزی درست و هدفمند، به اشتراک‌گذاری دانش به دست آمده با همکاران، صرفه‌جویی در زمان و ... از جمله مزایایی خواهد بود که این سیستم با خود به همراه می‌آورد.

سیستم خدمات میدانی (Field Service) دغدغه‌های فوق را برطرف می‌کند. در ادامه برخی از ویژگی‌های آن آمده است.

برنامه‌ریزی درست و بهینه منابع

با برنامه‌ریزی منعطف و از قبل پلن شده می‌توان تیم‌ها و تجهیزات مورد نیاز را به تکنسین‌ها تخصیص داد تا بدین ترتیب بهترین بهره‌مندی از زمان صورت گیرد.

مدیریت انبار

به وسیله ارتباط یکپارچه سیستم خدمات میدانی با نرم افزارهای انبار، موجودی در لحظه قطعات و تجهیزات توسط تکنسین‌ها قابل رؤیت و مشاهده است که خود موجب تسریع در کارها می‌شود. از طرف دیگر می‌توان نیازهای آینده انبار را با توجه به رفتار قبلی پیش‌بینی کرد تا سفارشات به موقع صورت گیرد.

مدیریت توافق نامه سطوح خدمات (SLA)

ثبت گارانتی‌ها و وارانتی‌ها، شرایط و ضوابط از پیش تعریف شده، نرخ صورت‌حساب، تاریخ‌های انقضا و موارد دیگر موجب خواهد شد تا به طور خودکار برنامه‌های خدمات انعطاف‌پذیر و مستمر بر اساس تعهدات ایجاد شود.

مدیریت قرارداد

با استفاده از سیستم خدمات میدانی، مدیریت و حفظ دقت در قراردادهای خدمات و محصولات نصب شده در بین مشتریان و مکان‌ها آسان‌تر خواهد شد.

بینش مشتری

این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان با توجه به سطوح دسترسی خود، در جریان جزئیات روند انجام کارها قرار گیرند، به عنوان مثال بازدیدهای بعدی، موارد تکمیل شده و موردهای باز را مشاهده کنند. بدین ترتیب مشتریان با برآوردهای ارائه شده، تصاویر تهیه شده توسط تکنسین‌ها و اطلاعات وسیله نقلیه، در جریان کارها قرار خواهند گرفت.

دسترسی از طریق موبایل

نمایندگان خدمات میدانی قادر خواهند بود تا تقویم کار روزانه خود را مشاهده، وضعیت در دسترس بودن به لحظه مشخص باشد و از قابلیت‌های GPS استفاده کنند.

از طرفی، مشاهده جزئیات پرونده، تاریخچه تعاملات با مشتری و مراحل انجام شده در بازدیدهای قبلی از دیگر امکانات اپلیکیشن موبایل سیستم خدمات میدانی خواهد بود.

دسترسی به تلفن همراه به جمع آوری اطلاعات در این زمینه از جمله به‌روزرسانی سفارش کار، نظرسنجی از رضایت مشتری، اخذ تأییدیه‌ها، پرداخت‌ها و تصاویر کارهای انجام شده کمک خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامانه های مدیریت

شرکت سامانه‌های مدیریت در سال 91 فعالیت خود را آغاز کرد. شرکت سامانه‌های مدیریت ارائه دهنده‌ی پیشرو سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) با تکیه بر بیش از دو دهه تجربه در صنعت فناوری اطلاعات کشور، مفتخر به پیاده‌سازی موفق انواع سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) در صدها پروژه‌ی شرکت‌های خصوصی و دولتی فعال در صنایع مختلف کشور است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار