اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980617402599365

راهکارهایی برای مدیریت بهتر منابع انسانی

چطور کارمند خوب را از دست ندهیم

کد: 13980617402599365

http://bit.ly/32LWGNB

، تهران , (اخبار رسمی): شاید خیلی‌ها فکر کنند آن قدر که روند به کارگیری نیروی کار دائمی نیازمند دقت و حساسیت است، استخدام نیروی موقت به این حد از دقت نیاز ندارد. چنین طرز فکری درست نیست، چرا که ممکن است در آینده‌ای نزدیک همان نیروهای موقت تبدیل به نیروهای دائمی شوند.

چطور کارمند خوب را از دست ندهیم
چرا کارفرمایان خارجی رزومه شما را نمی خوانند- کاریابی کارپیرا

طبیعی است کارفرما نخواهد کارمند خوب خود را چه کارمند دائمی و چه موقت از دست بدهد. وقتی نیرویی به صورت موقت به کار گرفته می‌شود، غالبا به دنبال فرصت‌های بلندمدت دائمی در شرکت است.

طبیعی است که کارفرما نخواهد کارمند خوب خود را (چه کارمند دائمی و چه موقت) از دست بدهد. وقتی نیرویی به صورت موقت به کار گرفته می‌شود، غالبا به دنبال فرصت‌های بلندمدت دائمی در شرکت است. حال این پرسش مطرح می‌شود چگونه می‌توان بهترین نیروهای موقتی را حفظ کرد؟

پاسخ این پرسش، به کمی توجه نسبت به آینده کاری چنین نیرویی در شرکت بستگی دارد.

نیروی کار را متناسب با موقعیت‌های شغلی موجود در شرکت باید استخدام کرد.

آن قدر که روند به کار گیری نیروی کار دائمی نیازمند دقت و حساسیت است، استخدام نیروی موقت به این حد از دقت نیاز ندارد. چنین طرز فکری درست نیست، چرا که ممکن است در آینده‌ای نزدیک همان نیروهای موقت تبدیل به نیروهای دائمی شوند. از این گذشته، بخش بزرگی از روند جذب و به کارگیری نیرو توسط آژانس استخدام نیروی کار موقت صورت می‌پذیرد. در نتیجه می‌توان فرصت داشت دقت و ریزبینی را روی مصاحبه و شناخت توانایی‌های واقعی نیرو متمرکز کرد تا بتوان شغلی متناسب با توانایی‌های او در اختیارش گذاشت.

آموزش نیرو زیر نظر وزارت امنیت و سلامت شغلی (OSHA) الزامی است. نیروی موقتی که دوره ندیده باشد، هم فعالیت و هم دیگر نیروها را در معرض خطر قرار دهد. از این رو، وزارت دوره‌های آموزشی را برای نیروهایی که در موقعیت‌های شغلی جدید قرار خواهند گرفت، برگزار می‌کند.

با نیروها ارتباط کاری صمیمانه برقرار کنید

اگر نیرو بداند حواسش به پیشرفت او و توانایی‌هایش است، بیشتر دل به کار می‌دهد. او با جدیت بیشتری مسئولیتی را که به او سپرده شده به عهده می‌گیرد. همه کاری که باید بکند آن است که ارتباط کاری صمیمانه‌ای با او برقرار شود. در جریان روند کارهایش بود و راهنمایی‌اش کرد. اگر با همین فرمان جلو رفت و این موارد را جدی گرفت نیروی او با آگاهی از آنکه در بلندمدت برایش برنامه وجود دارد، جدیت بیشتری در انجام وظایفش به خرج می‌دهد.

نیروی سخت کوش را شناسایی و تشویق کنید

این واقعیتی ثابت شده است که نیروهای قراردادی به شکل شگفت آوری سخت کار می‌کنند. افراد سختکوش را باید شناسایی و این موضوع را به آنها گفت تا بدانند تلاش‌شان اهمیت دارد. به این ترتیب خیال آنها هم راحت می‌شود که آنها سخت کوشی‌شان را می‌بینید. در واقع آنان را با کلام تشویق کرد، چه به صورت شخصی و چه در جمع. با این کار، نیروی قراردادی احساس می‌کند کارش مورد قبول است و خودش را عضوی از تیم می‌داند. وقتی او بداند که از حمایت شرکت و کارفرما و دیگر همکارانش برخوردار است، اعتماد به نفس بیشتری می‌یابد.

با نیروهای قراردادی لایق برای استخدام رسمی مصاحبه کنید

شاید کارفرما، همیشه مایل نباشد که با رویکرد استخدام قراردادی پیش برود. پس بهتر است با تعدادی از همان نیروهای قراردادی شایسته مصاحبه شود.

با این کار، نیروهای قراردادی می‌دانند برای آینده کسب و کار روی آنها سرمایه گذاری شده است.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استخدام و کار می‌توانند به آژانس کاریابی بین المللی کارپیرا مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام