اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808104179412935

انواع مستربچ‌های افزودنی و روش تولید آنها

کد: 139808104179412935

http://bit.ly/2CaWn3C

، تهران , (اخبار رسمی): مستربچ‌ها محصولاتی هستند که در طی فرآیند ذوب شدن، که در آن پودر رنگ، پودرهای معدنی، مواد آلی و سایر مواد افزودنی در یک ترموپلاستیک پایه قرار می‌گیرند.

انواع مستربچ های افزودنی و روش تولید آنها
مستربچ رنگی

در فرایند نهایی تولید یک محصول پلاستیکی، از مقدار متغیر مستربچ استفاده می‌شود تا رنگ و خواص محصول پلاستیکی را تغییر داد.

مستربچ رنگی

متداول‌ترین روش تولید قطعات پلاستیکی رنگی، اضافه کردن مستربچ رنگی است. این افزودنی‌ها بعضا علاوه بر ایجاد رنگ دلخواه محصول نهایی، باعث بهبود خواص مکانیکی و غیره نیز می‌شوند. مستربچ رنگی یک مخلوط پلاستیکی حاوی درصد بالایی از پیگمنت است که با مقدار کمی از پلیمر مخلوط می‌شود تا رنگ نهایی مطلوب محصول به دست بیاید. با تغییر غلظت و میزان این ماده می‌توان نمونه‌های مختلف رنگی را بدست آورد.

مستربچ سفید

مستربچ سفید یک ماده افزودنی رنگ است که از دو رنگ کربنات کلسیم و تیتان ساخته شده و بر اساس PE ساخته شده است. اگر به دنبال محصولی با رنگ خیلی سفید هستید، توصیه می‌شود از مستربچ‌های تیتان بالا استفاده شود. این نوع محصولات با توجه به نیاز مشتری می‌توانند در انواع و کیفیت‌های مختلفی تولید شوند. انواع مختلفی از مستربچ سفید وجود دارد که در درصدهای مختلف تیتان از 25 درصد تا 60 درصد وجود دارد و بسته به نیاز مشتری تغییرات زیادی را برای این نوع محصول می‌توان ایجاد کرد.

مستربچ ضدحریق

این مستربچ برای مقاومت در برابر احتراق استفاده می‌شود.

مستربچ ضد مه

این مستربچ در تولید فیلم برای جلوگیری از بخار در لایه داخلی بسته بندی مواد غذایی و پوشش‌های گلخانه‌ای استفاده می‌شود.

مستربچ تمیز کننده

برای تمیز کردن هرچه سریع تر دستگاه، از رنگ‌ها و مواد استفاده شده برای تولید محصول جدید استفاده می‌شود. این محصول ضایعات تغییر رنگ را به حداقل می‌رساند.

مستربچ شفاف کننده

می‌توان از این مستربچ برای از بین بردن کدری در محصولات استفاده کرد و به مصنوعات پلاستیکی درخشش بیشتری بخشید تا نور از آن عبور کند. این ماده در فیلم‌های معمولی، نازک و ضخیم، ظروف یکبار مصرف و انواع مصنوعات پلاستیکی استفاده می‌شود.

دستگاه تولید مستربچ

از اکسترودر دوجداره برای تولید مستربچ استفاده می‌شود. استفاده از اکسترودر یکی از رایج ترین و مقرون به صرفه ترین روش‌های تشکیل پلیمرها است. این ماشین دارای قطعه مارپیچ است که از یک موتور و جعبه دنده به سیلندر  که برای حرکت استفاده می‌شود تشکیل شده است. مواد اولیه پلیمری از قیف به داخل دستگاه ریخته می‌شود و پس از ذوب شدن، از درون نگهدارنده به درون قالب عبور می‌کند، به تدریج خنک می‌شود تا شکل قالب را بگیرند.

پلیمر پایه پس از عبور از قالب به یک رشته تبدیل می‌شود. این رشته‌ها سپس برای خنک شدن در مخزن آب قرار می‌گیرند ، سپس برای خشک کردن آب زیر یک خشک کن منتقل می‌شوند و در آخر داخل خردکن قرار می‌گیرند تا به شکل دانه‌های مستربچ خرد شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پلیمرمال

پلیمرمال بزرگترین مرجع پلیمر در ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار