اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808194204213460

راهبند اتوماتیک پارکینگ چیست؟

کد: 139808194204213460

http://bit.ly/2O59edm

، تهران , (اخبار رسمی): راهکارهای جامع‌تری هم برای کنترل تردد پارکینگ وجود دارد. این راهکارها فرآیند سنجش اعتبار ورود را بر عهده دارند. راهکارهای اعتبارسنجی اتوماتیک با قرار گرفتن در کنار سیستم راهبند تشکیل راهکاری جامع‌تری را می‌دهند که می‌توان آن را راهبند اتوماتیک پارکینگ نامید.

راهبند اتوماتیک پارکینگ
راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ

زمانی که کلماتی و یا صفاتی، به یک محصول نسبت داده می‌شود باید این صفات را با معانی واقعی سنجیده و در به کار بردن آنها دقت کرد. وقتی کلمه راهبند اتوماتیک پارکینگ بیان می می‌شود باید دانست که کلمه اتوماتیک به معنای این است که در فرآیند بازگشایی هیچ‌گونه دخالت انسانی وجود نداشته باشد.

در فرآیند بازگشایی مسیر توسط راهبند دو رویکرد وجود دارد. اول اینکه فرآیند اعتبارسنجی خودرویی که قصد ورود دارد، هم جزئی از عملکرد راهبند اتوماتیک است یا خیر؟

چنانچه اعتبار سنجی ورود هم بر عهده سیستم راهبند اتوماتیک در نظر گرفته شود اغلب سیستم‌های راهبند موجود را باید سیستم‌های نیمه اتوماتیک یا Semi-Automatic نامید.

یعنی فرآیند اعتبارسنجی توسط کاربر نگهبانی صورت پذیرفته و با فشردن دکمه فرمان راهبند دستور بازگشایی و سپس بسته شدن را به راهبند می‌دهد. اما راهکارهای جامع‌تری هم برای کنترل تردد پارکینگ وجود دارد. این راهکارها فرآیند سنجش اعتبار ورود را برعهده دارند.

راهکارهای اعتبارسنجی اتوماتیک با قرار گرفتن در کنار سیستم راهبند تشکیل راهکاری جامع‌تر را می‌دهند که می‌توان آن را راهبند اتوماتیک پارکینگ نامید.

برای تجهیز یک پارکینگ باید به این نکته توجه کرد که آیا کسانی که باید از این پارکینگ استفاده کنند کاربرانی دائمی یا طولانی مدت مثل ساکنان مجتمع مسکونی یا اداری تجاری هستند یا مراجعه‌کنندگان به پارکینگ برای استفاده ساعتی از پارکینگ مراجعه کرده‌اند.

برای حالتی که کاربران به طور دائمی وارد پارکینگ می‌شوند راهکارهای استفاده از سیستم تگ خوان‌های RFID و یا سیستم‌های پلاک خوان بسیار کارآمد هستند و سیستم روز راهبند اتوماتیک را ایجاد می‌کنند.

البته راهکارهای مبتنی بر RFID با برد کمتر از (حدود 10 سانتی‌متر) که عملکرد با محوریت کارت‌های تماسی دارند هم برای تشکیل سیستم راهبند اتوماتیک پارکینگ کاربرد دارند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ (Parking System)

این راهکارهای راهبند اتوماتیک به آسانی در دسترس است و iDOOR تمامی این راهکارها را به سهولت و در سطوح مختلف قیمتی و کیفیتی آماده عرضه دارد. اما در حالتی که پارکینگ به صورت عمومی در حال استفاده است می‌توان راهکارهای جامع‌تری را عرضه کرد.

سیستم‌های کارت دیسپنسر (Card Dispenser) که به صورت خودکار، کارت به هر خودرو اختصاص داده و مبالغ را محاسبه کرده و اعلام می‌کنند، از انواع پیشرفته سیستم‌های راهبند اتوماتیک محسوب می‌شوند. این شیوه راهبند اتوماتیک به روزترین شیوه کنترل تردد است که از آن به عنوان پارکینگ سیستم یاد می‌شود.

شرکت آی در (iDOOR) با دارا بودن دانش انحصاری تولید سیستم‌های کارت پرداز اتوماتیک و تولید انواع راهبندهای کنترل ترافیک که مهمترین انواع آن راهبندهای فوق سریع است چرخه کامل محصولات حوزه راهبند اتوماتیک را در اختیار دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی در

شاید یکی از رویایی ترین تصورات انسان قرار گرفتن در محیطی بالاترین سطح از امنیت و اتوماسیون سیستم ها و المان های اطراف اوست. رفته رفته اموری که در گذشته توسط انسان انجام می شد به ماشین های خودکار سپرده شده و حتی تصور اینکه این موارد در روزگاری نه چندان دور به شیوه دستی صورت می پذیرفت، دشوار می گردد. یکی از الزامی ترین این اتوماسیون ها که علاوه بر آسایش، سطح امنیت را هم ارتقاء می دهد، اتوماسیون گذرهای عبور انسان ها و خودروهاست.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی