اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139905254494114979

کلید مینیاتوری چیست؟

کد: 139905254494114979

https://bit.ly/2RndA1K

، تهران , (اخبار رسمی): آشنایی با کلید مینیاتوری و انواع آن ، به همراه معرفی بهترین برند کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری چیست ؟
کلید مینیاتوری چیست؟

در برق کشی ساختمان یکی از از اصول مهم ، رعایت ایمنی افراد و حفاظت تجهیزات الکتریکی می باشد . به همین دلیل تجهیزاتی تولید شده است که بتواند در مقابل این صدمات و خسارات محافظت نماید . 

کلید مینیاتوری یا دژکتور مینیاتوری یکی از تجهیزاتی است که برای حفاظت در برابر اضافه جریان و اتصال کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد .

معمولا کلید مینیاتوری دارای دو المان قطع مستقل برای حفاظت در برابر اضافه جریان می باشد که در صورت اضافه بار ، المان بیمتال پس از تاخیری که متناسب با شدت جریان است قطع می شود و در وضعیت اتصال کوتاه ، اگر جریان از مقدار مجاز تجاوز کند یک آزاد کننده اضافه جریان الکترومغناتیسی بلافاصله مدار را قطع میکند .

در فروشگاه گردسوز امکان خرید فیوز مینیاتوری ، محافظ جان و لوازم برقی و کالاهای ساختمانی بصورت آنلاین وجود دارد .

انواع فیوز مینیاتوری 

کلید های مینیاتوری دارای جریان نامی از 5/. آمپر تا 125 آمپر می باشد که در انواع تکفاز ، سه فاز ، دو فاز یا فاز و نول ( تک پل + نول ) و چهار پل ( سه فاز + نول ) تولید می شود .

کاربرد کلید مینیاتوری در مدارات AC و DC می باشد  که در جریان متناوب ، مناسب استفاده در تمام مدارات AC و سه فاز تا ولتاژ 240/415 ولت و در مدارات جریان مستقیم نیز برای تکفاز 220V و دوپل 440V مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع تیپ های کلید مینیاتوری

تیپ B :

کلید مینیاتوری تیپ B برای سیستم های روشنایی استفاده میشود و به تند کار معروف است . 

تیپ C : 

کلید مینیاتوری تیپ C  برای مصارف موتوری و خانگی مناسب می باشد و به آن کند کار نیز میگویند .

تیپ D: 

کلید مینیاتوری تیپ D برای حفاظت از ترانسفورمرها مناسب می باشد و کاربرد صنعتی دارد .

تیپ K : 

کلید مینیاتوری تیپ K برای حفاظت موتورها و ترانسفورماتورها استفاده می شود و به نسبت بقیه تیپ ها در زمان اضافه بار سریعتر مدار را قطع می کند .

تیپ Z : 

کلید مینیاتوری تیپ Z از حساسیت بالاتری برخوردار است و در زمان اتصال کوتاه و اضافه بار در حدود 0.4 ثانیه مدار را قطع می کند .

برندهای فیوز مینیاتوری 

همانطور که می دانید فیوز مینیاتوری یکی از تجهیزاتی است که جهت حفاظت جریان اضافه بار و اتصال کوتاه بکار گرفته می شود پس قاعدتا با حساسیت به این موضوع انتخاب یک فیوز مینیاتوری مناسب و با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است .

کلید مینیاتوری های متعددی از انواع برندها وجود دارد که فیوز مینیاتوری لگراند ، فیوز مینیاتوری پارس فانال ، کلید مینیاتوری کنل ، کلید مینیاتوری AEG ، کلید مینیاتوری اشنایدر و فیوز مینیاتوری هیوندا جزو برندهای معروف میباشد . 

کلید مینیاتوری کنل کانادا یکی از فیوز مینیاتوری های با کیفیت می باشد که توسط شرکت افراتاب در ایران مونتاژ می شود و تمام قطعات آن از کشور کانادا تامین می شود و همچنین دارای پنج سال گارانتی می باشد .

جهت خرید انواع کلید مینیاتوری و لوازم برقی ساختمانی میتوانید به ادرس gersooze.com و یا تلفن 02177937612 ارتباط حاصل نمایید

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گردسوز

فروشگاه اینترنتی گردسوز با بیش از 35 سال سابقه در زمینه فروش انواع لوازم برقی ساختمانی شامل انواع لوله های برق پی وی سی ، کلید و پریز ، انواع سیم و کابل ، مینیاتوری و محافظ جان ، هالوژن و لوازم روشنایی می باشد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید