اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139905264496515005

طراحی و ساخت کوچکترین محصول دانش بنیان میکروتوربین گازی در ایران

پکیج مولد همزمان برق و حرارت در مقیاس کوچک

کد: 139905264496515005

https://bit.ly/2YqDYM4

، ماهدشت , (اخبار رسمی): به هرگونه تولید توأمان انرژی حرارتی و الکتریکی از یک منبع واحد توسط سیستمی یکپارچه و از جریان واحد سوخت، تولید همزمان برق و حرارت (CHP-Combined heat and power) گفته میشود.

مولد همزمان برق و حرارت مدل TGB-Turbo Green Boiler  در ابعاد کوچک ( تقریبا به اندازه پکیج شوفاژخانگی) برای اولین بار با استفاده از تکنولوژی میکروتوربین توسط شرکت صنایع محرکه دواّر خاورمیانه طراحی شده است و هم اکنون مراحل تست میدانی و فرآیند تجاریسازی را طی می کند. این نوع مولد با مصرف گاز شهری، علاوه بر تولید حرارت مرکزی ساختمان و آب گرم مورد نیاز مصرف کننده، مقداری از برق مصرفی تا سقف 2 کیلووات ساعت را نیز تامین می کنند. این عملیات توسط یک توربوژنراتور کوچک (میکروتوربین گازی) و تحت کنترل رایانه برنامه ریزی شده محقق می شود. 

شافت کمپرسور از طریق سیستم الکترونیک با دور بالای 170Krpm درایو می شود و کمپرسور ( Compressor) هوای فیلتر شده را پرفشار می کند. سپس با تزریق گاز شهری و سیستم جرقه اتومات، محفظه احتراق ( Combustor) گاز داغ را به توربین گازی ( micro Turbine) هدایت کرده و موجب افزایش دور شافت و ژنراتور برق ( Motor/Alternator) تا دور نامی می شود. گاز داغ خروجی از توربین پس از انتقال حرارت به دیگ آبگرم ( Boiler) با دمای مناسبی از طریق دودکش ( Exhaust) خارج می شود.

در پی مزایای فراوان این سیستمها، و بدنبال آن استراتژی تولید پراکنده انرژی (Distributed Generation- DG) در سالهای اخیر، نصب پکیج های شوفاژ CHP با ظرفیتهای نسبتا کوچک جهت تأمین نیازهای الکتریکی و حرارتی ساختمانها رشد فزاینده ای در در کشورهای پیشرفته داشته است.

در آینده نزدیک این سیستم با یک چیلر جذبی برای تأمین سرمایش ساختمان تجهیز خواهد شد تا گرمای مورد نیازسیستم جذبی با استفاده از آن تامین شود، در این حال میتوان از آن به عنوان یک سیستم مولد همزمان برق، حرارت و برودت استفاده کرد.

دسترسی داشتن تنها 7 کشور رده اول صنعتی جهان به فناوری طراحی و تولید میکروتوربین بیانگر اهمیت موضوع و تعریف این پروژه می باشد. در این راستا متخصصین شرکت موفق شدند تا این فناوری را طی یک پروژه بین المللی با همکاری شرکت صمدپاور انگلستان توسعه داده و تولید آزمایشی میکروتوربین های گازی مولد همزمان برق و حرارت را برای مصارف بالقوه خانگی، تجاری، صنعتی و مراکز استراتژیک یا اظطراری برای اولین بار در ایران راه اندازی کنند.

پکیج مولد همزمان برق و حرارت در مقیاس کوچک

برای مشاهده این تصویر در سایز اصلی اینجا را کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صنایع محرکه دوار خاورمیانه

شرکت صنایع محرکه دوار خاورمیانه ( S.M.D middle east) در سال 1392 با انگیزه طراحی و صنعتی سازی فن آوری محصولات مولد همزمان برق و حرارت بعنوان شاخه صنعتی سازی شرکت Samad Power انگلستان و عضوی از گروه SAMAD تاسیس شد. این شرکت از سال 1394 تاکنون توسعه سیستم مولد همزمان برق و حرارت با تکنولوژی میکروتوربین گازی را از طراحی مفهومی تا طراحی دقیق با ساخت نمونه های مهندسی در دستور کار داشته است. بر اساس مطالعات امکانسنجی و بررسی بازار، فاز اول تولید محصول پایلوت پکیج شوفاژ مولد برق (TGB) برای بازار انگلستان هدفگذاری شده است. به موازات به منظور پوشش بازار داخلی ، از سال 1395 با معرفی پروژه به معاونت علمی فن آوری ریاست جمهوری و ورود به گروه شرکتهای دانش بنیان، شرکت در حال توسعه محصول و بازار است. مذاکره نزدیک با سازمانهای متولی در بحث انرژی از جمله وزارت نیرو و وزارت نفت ادامه دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید