اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990615453089207

در حفظ و نگهداری اطلاعات خود در فضای مجازی کوشا باشید.

توصیه‌های امنیتی برای حفاظت اطلاعات‌

کد: 13990615453089207

https://bit.ly/337Oyc3

، تهران , (اخبار رسمی): مجرمان سایبری برای گرفتن قربانی غالبا از راه انتشار تبلیغات و آگهی‌های جعلی با محتوای اغواکننده و موضوعات تامل‌برانگیز و به‌روز جامعه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی سعی در تشویق کاربران به‌نصب نرم‌افزارهای جاسوسی خود می‌کنند؛ که بعضی کاربران اعتماد کرده و به‌دام مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند.

توصیه‌های امنیتی برای حفاظت اطلاعات‌
هکر می‌تواند با تغییر شماره تماس قربانی را به طور کامل از دسترس خارج کند

کاربران فضای‌مجازی باید از کلیک کردن روی لینک‌های مشکوک و دانلود نرم‌افزار از منابع نامعتبر اجتناب و از نرم‌افزارهای امنیتی برای حفاظت مداوم سیستم‌های خود استفاده کنند

کاربران فضای‌مجازی باید از کلیک کردن روی لینک‌های مشکوک و دانلود نرم‌افزار از منابع نامعتبر اجتناب و از نرم‌افزارهای امنیتی برای حفاظت مداوم سیستم‌های خود استفاده کنند. اپلیکیشن‌هایی با اهداف خاص می‌تواند توسط هکرها طراحی شود و در شبکه‌های اجتماعی با نام‌های تحریک‌آمیز و اغواکننده به اشتراک گذاشته شود که حاوی یک بدافزار باشند و با باز کردن آنها امکان افشای اطلاعات شما وجود دارد. همچنین ارسال یک ایمیل آلوده یا جعلی بسیار ساده و بدون دردسر است و یک مهاجم به‌سادگی می‌تواند اقدام به ارسال یک ایمیل آلوده کند.

نرم‌افزارهایی وجود دارند که قابلیت دسترسی به نرم‌افزار و سخت‌افزار گوشی مثل صندوق پیامک، دفترچه تلفن، دوربین و امکان ذخیره صدا را به‌هکر می‌دهند، به همین دلیل همان‌طور که پلیس فتا هشدار می‌دهد، کاربران فضای‌مجازی باید در حفظ و نگهداری اطلاعات خود کوشا بوده و از نصب اپلیکشن‌های نامعتبر خودداری کنند. همه کاربران فضای مجازی باید نرم‌افزارهای امنیتی مانند آنتی ویروس و فایروال به‌روز شده را در دستگاه متصل به اینترنت خود استفاده کنند.

با دسترسی هکرها به‌محتوای پیامک‌های فرد قربانی این امر نیز متصور است که شبکه اجتماعی یا ایمیل قربانی نیز مورد سوءاستفاده واقع شود و هکر می‌تواند با تغییر شماره تماس یا ایمیل پشتیبانی، اکانت شبکه اجتماعی قربانی را به‌طور کامل از دسترس وی خارج کند.

مجرمان سایبری برای گرفتن قربانی غالبا از راه انتشار تبلیغات و آگهی‌های جعلی با محتوای اغواکننده و موضوعات تامل‌برانگیز و به‌روز جامعه در شبکه‌های اجتماعی مختلف و فضای مجازی سعی در تشویق کاربران به‌نصب نرم‌افزارهای جاسوسی خود می‌کنند؛ برای مثال آگهی نرم‌افزار افزایش تعداد اعضای کانال یا گروه یکی از موضوعاتی است که بعضی کاربران فضای مجازی اعتماد کرده و به‌دام مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌هیچ ‌وجه نباید از منابع نامعتبر و نامطمئن اقدام به‌دانلود، نصب و اجرای نرم‌افزار کنند و لازم است درصورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای، با‌مراجعه به پلیس‌فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌ کارشناسان جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند.

البته نصب برنامه‌های نامعتبر و نرم‌افزارهای مخرب از فروشگاه‌هایی مانند گوگل‌پلی هم امکان‌پذیر است. همان‌طور که پیش از این، جعل نرم‌افزارهای امنیتی در ‌گوگل‌پلی توسط نویسندگان بدافزار، منجر شده بود کاربران اطلاعات خود را به‌این برنامه‌های مخرب بدهند.

سامانه جامع دیجیتالی شناد نیاز روزافزون کاربران

با‌توجه به‌نیاز روزافزون کاربران جهت دریافت خدمات به‌صورت الکترونیکی و نیز رشد چشمگیر دسترسی به‌اینترنت و ارائه خدمات نوین دیجیتالی سامانه جامع دیجیتالی شناد  خدمات خود را  به‌کاربران محترم ارائه می‌نماید این خدمات شامل موارد ذیل می‌باشد:

فروش نرم‌افزار:

شامل نرم افزارهای کاربردی، آموزش، مهندسی، دانشگاهی، و... با مجوز‌های معتبر بصورت آنلاین.

اخذ پروانه نشرمحصولات دیجیتال:

شمیم نرم افزار دانش (شَناد) به‌عنوان ناشر دیجیتال جهت اخذ مجوزهای دیجیتالی جهت نشرنرم افزار آموزشی، کودک، مذهبی، تخصصی و... کتاب الکترونیکی، اپلیکیشن برخط و برحامل، مجوز نماد اعتماد الکترونیکی و ساماندهی مجوز شامد و شابک بر خط و بر حامل و... آمادگی خود را اعلام می‌دارد.

خدمات  گرافیکی و چاپ دیجیتال:

از صفر تا صد برای نشردهندگان سامانه شناد از طراحی تا وکیوم بسته نرم‌افزاری

سامانه ارسال پیام کوتاه شامک:

ارسال براساس پیش شماره‌های دلخواه شما، طبقه‌بندی استانی و شهری، کد پستی و منطقه‌ای، طبقه‌بندی اصناف و شرکت‌ها (بزودی)

طراحی انواع وب سایت‌: با قیمت مناسب و ارزان همراه با‌امکانات ویژه برای اینکه شما یک سایت زیبا و کامل و مورد استفاده داشته باشید، با راهنمایی و مشاوره رایگان شما می‌توانید با اطلاعات کافی و با هزینه مورد نظر خود اقدام به‌طراحی سایت نمائید. در ضمن این امکان را برای شما فراهم آورده است تا مجوز‌های لازم را برای وب‌سایت خود دریافت نمائید.

سامانه الکترونیکی شناد: کلیه تقاضای خدمات و اخذ مجوزهای مربوط به‌کسب و کارهای اینترنتی با‌هدف تمرکززدایی در کنار شفافیت و سهولت مراوده سامانه درخواست اخذ مجوز و خدمات به صورت کاملا دیجیتالی صورت می‌گیرد و از طریق پست ارسال می‌گردد.

سامانه جامع دیجیتالی شناد خدمات متنوع دیگری را برای کاربران محترم در نظر گرفته است که به‌مرور به‌بخش‌های دیگر سامانه شناد اضافه می‌گردد.

سامانه جامع دیجیتالی شناد شفافیت در کنار نوآوری فناوری‌های نوین دیجیتالی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش ناشر دیجیتال برخط و بر حامل با مجوزهای معتبر و قانونی ازمرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]