اطلاعات تماس
  • 05131776 093631*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906204544511379

آشنایی با سرور و سرورهای مجازی

کد: 139906204544511379

https://bit.ly/2DX4A06

، (اخبار رسمی): مطمئنا در مورد سرور و سرورهای مجازی  مطالب زیادی را در اینترنت خوانده اید و یا این کلمات با گوش شما آشنا به نظر می آید در این مطلب می خواهیم شما را با سرور و سرورهای مجازی  آشنا کرده و بگوییم که سرور چیست و راهنمای خرید سرور را دراختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با سرور و سرورهای مجازی
آشنایی با سرور و سرورهای مجازی

برای افراد نا آگاه ، کلمه سرور و سرورهای مجازی ممکن است کمی مرموز و غیر قابل درک به نظرآید . در حقیقت زمانی که در مرورگر آدرس یک سایت را تایپ می کنید در واقع شما به عنوان یک سرویس گیرنده به یک کامپیوتر وصل می شوید که می تواند خدمات مورد انتظار شما را در اختیارتان قرار دهد. این کامپیوتر که در طرف دیگر شبکه وجود دارد سرور نامیده می شود که به آن کامپیوتر سرویس دهنده نیز می گویند. در واقع سرور کامپیوتری است با قدرت سخت افزاری و پردازش بسیار بالا که می تواند به میلیون ها و حتی بیشتر سرویس گیرنده خدمات اینترنتی را ارائه دهد. برای مثال هاست ها و فضا های میزبانی که در اختیار سایت ها قرار داده می شود به کمک سرور راه اندازی و پیاده سازی می شود. انواع مختلف سرور با توجه به خدماتی که ارائه می دهند وجود دارد که توضیح کامل همه آن ها از حوصله این متن خارج است. موضوع اصلی ما در موردسرور های مجازی است که در مورد سرور مجازی باید خدمت شما عرض کنیم که این نوع از سرور ها قسمتی از منابع یک سرور را با کمک یک نرم افزار مجازی ساز به صورت اختصاصی و با یک سیستم عامل دلخواهی که مد نظر کاربر است برای راه اندازی سایت و نگهداری داده ها و اطلاعات بر روی یک هاست در اختیار او قرار می دهند. سرور مجازی را با نام Virtual Private Server نیز می شناسند. در ادامه می خواهیم شما را با راهنمای خرید سرور و سرورهای مجازی  آشنا کنیم.

راهنمای خرید سرور و سرورها مجازی

در مورد خرید انواع سرور و سرورهای مجازی  توجه به برخی نکات کلیدی و مهم می تواند بسیاری از مشکلاتی که در آینده ممکن است گریبان گیر شما شود کاهش دهد. در ادامه به بررسی و بیان این نکات کلیدی و مهم می پردازیم.

سطح در دسترس و قدرت پردازش سرور مجازی

استفاده از سرورهایی با قدرت پردازش ناکافی و اتصالات ناپایدار شبکه اغلب می تواند دسترسی به سایت شما را مسدود کند. این امر نه تنها منجر به عدم ارائه خدمات مورد نظر به کاربران و مشتریان شما می شود بلکه می تواند حتی اگر دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید منجر به توقف فروش شما شود. حتی در نهایت می تواند منجر به پایین آمدن رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل و bing و یا سایر مرورگرها شود. در خصوص خرید سرور و سرورهای مجازی  باید به این نکته توجه کنید که اگر شرکت فروشنده سطح اطمینان تضمین شده 99.5٪ را به شما پیشنهاد دهد معمولاً کافی است ، اما گاهی اوقات ممکن است شما به سطح دسترسی بسیار بالا در حدود 99.9٪ یا بالاتر نیاز داشته باشید که این مورد را باید از فروشنده بخواهید.

خدمات پشتیبانی به مشتری

نکته دیگری که در خرید سرور باید دقت کنید این است که در صورتی که مشکلات فنی در سرور به وجود آید با چه سرعتی می توانند توسط متخصصان ارائه دهنده سرور و سرورهای مجازی  برطرف شوند؟

خدمات پشتیبانی چگونه کار می کند؟

در خرید سرور توجه داشته باشید که خدمات آن ها به چه صورت است ؟ آیا به صورت 24 ساعته در طول هفته خدمات پشتیبانی را ارائه می دهند؟ نحوه ارائه این خدمات به چه صورت است؟ از طریق آنلاین ، تلفن و شبکه های اجتماعی و ... توجه به این نکات کلیدی و مهم در تهیه و خرید سرور و سرورهای مجازی  بسیار مهم است. نکته مهم دیگر توجه به سطح امنیت سرور ها است موج فعلی تهدیدات سایبری باعث شده است که تعداد حملات سایبری به سایت های مختلف افزایش داشته باشد. این حملات شامل انواع حملات و باج افزار ها هستند. چنین اقداماتی غالباً منجر به ضررهای جبران ناپذیر ، عدم توانایی بازیابی اطلاعات رمزگذاری شده توسط باج افزار و از دست رفتن اطلاعات مشتریان می شود. بنابراین ، پشتیبان گیری منظم از اطلاعات خود بسیار مهم می شود. شما باید سرور و سرور مجازی را انتخاب کنید که پشتیبان گیری منظم داشته باشد تا بتوانید در صورتی که سایت شما هدف هکرها یا سایر رویدادهای غیرقابل پیش بینی قرار گیرد بتواند به شما امکان بازیابی اطلاعات را بدهد.

موقعیت مکانی سرور

 توجه به موقعیت مکانی سرور از اهمیت زیادی برخوردار است. شما از این امکان برخوردار هستید که موقعیت سرور مجازی خود را به صورت میزبانی داخل ایران یا خارج از ایران تعیین کنید.

محافظت از داده ها و پشتیبان گیری

سخت افزار سرور مجازی

برای خرید باید توجه کنید که کیفیت و قدرت سخت افزاری آن ها بسیار بالا باشد. چون بالا بودن کیفیت و قدرت سخت افزاری قابلیت اطمینان بیشتری را فراهم می آورد. دسترسی به یک سخت افزار قدرتمند و سطح بالا که هزینه آن هم مقرون به صرفه و معقول باشد می توان خرید مطمئن و مناسبی را برای شما فراهم کند. از نظر سخت افزاری بهتر است به قدرت cpu ، نوع هارد ، میزان رم و ... توجه کافی داشته باشید. هرچه این سخت افزار ها قوی تر باشند کیفیت خدمات دهی سایت شما که با این سرور و سرورهای مجازی راه اندازی می شوند بهتر خواهد بود.

خرید VPS از ایران سرور

حالا که بالاتر با سرور مجازی و VPS آشنا شدید، شاید این سوال برای شما به وجود آید که سرور مجازی از کجا بخرید و چگونه از آن استفاده کنید؟ یکی از راه های شما، خرید سرور مجازی از ایران سرور است.

در ادامه به مزیت های سرور مجازی ایران سرور خواهیم پرداخت :

از مزیت های خرید سرور مجازی از ایران سرور است.

ارائه لایسنس های ایمن و اورجینال سرور های مدیریت شده استفاده از فایروال آپتایم 99 درصد پشتیبانی 24/7

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 05131776 093631*****
[نمایش اطلاعات]