شاخص های مهم برای فوتبالیست حرفه ای شدن

10 ویژگی فوتبالیست های پایه که بایستی در خود پرورش دهند

کد: 139909054770513517

https://bit.ly/36emg2w

، کرج , (اخبار رسمی): تکنیک: کنترل توپ، مهارت دریبل زنی، دقت پاس، کنترل بدن هوش بازی: آگاهی محیطی (آگاهی فضایی)، دانش تاکتیکی، ارزیابی ریسک تناسب اندام: سرسختی و پایداری(استقامت)، تعادل و هماهنگی، سرعت، قدرت طرز فکر مناسب: همدلی و دلسوزی، خونسردی، آرامش و قدرت ذهنی، خودانگیزش، قابلیت اتصال و همخوانی با سایر بازیکنان

10 ویژگی فوتبالیست های پایه که بایستی در خود پرورش دهند (FCDORFAK)
باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز

بازیکنان باهوش، دائماً در حال ارزیابی ریسک و پاداش تصمیمات خود در زمین هستند

شاید تکنیک بارزترین عنصر موفقیت در فوتبال باشد. حتی یک آماتور هم می تواند تکنیک خوب را تشخیص دهد. آیا آنها کنترل توپ خوبی دارند؟ آیا آنها با توپ در پاهای خود سریع هستند؟ آیا آنها می توانند بازیکنان مقابل خود را دریبل بزنند؟ آیا آنها به پاها پاس می دهند؟

تکنیک خوب دارای 4 عنصر اصلی است:

1. کنترل توپ
کنترل توپ به توانایی بازیکن در گرفتن توپ و به دست آوردن کنترل آن با استفاده از تمام قسمت های بدن از جمله پاها، سینه و سر اشاره دارد. بازیکنی که کنترل توپ خوبی دارد، با اولین لمس تمیز توپ را می تواند در زمین و از هوا دریافت کند و توپ را نزدیک به بدن خود نگه دارد. کنترل توپ همچنین به توانایی بازیکن در حفظ مالکیت توپ و محافظت موفقیت آمیز از آن در برابر حریف اشاره دارد. توانایی چرخش سریع و تیز با توپ نیز برای دستیابی به موفقیت در فوتبال از اهمیت بالایی برخوردار است و تحت عنصر کنترل توپ قرار می گیرد.

2. مهارت دریبل زدن

مهارت دریبل زدن به توانایی بازیکن در حرکت بالا و پایین در زمین با کنترل کامل توپ اشاره دارد. بازیکنی که مهارت دریبل زنی خوبی دارد می تواند با هر دو پا توپ را در جهات مختلف با سرعت های مختلف حرکت دهد. آنها می توانند بدون از دست دادن مالکیت توپ، بین حریفان مانور دهند. مهارت های فوق العاده دریبل زنی برای دستیابی به موفقیت در فوتبال برای بازیکنان در همه پست ها ضروری است.

3. دقت پاس
دقت پاس به توانایی بازیکن در استفاده از هر دو پا برای ارسال توپ به مقصد مورد نظر بازیکن اشاره دارد. این می تواند به معنای ارسال مستقیم توپ به پای هم تیمی با قدرت و دقت، ارسال پاس از طریق فضای مناسب با وزن مناسب، سانتر دقیق توپ برای مهاجمان باشد که توپ را به طور دقیق و قدرتمند به دروازه شوت کنند. بازیکنان بدون اینکه پاسکاری دقیق با هر دو پا داشته باشند نمی توانند در فوتبال به موفقیت برسند.

4. کنترل بدن
کنترل بدن به توانایی بازیکن برای حرکت روان بدن برای بهینه سازی تعادل و هماهنگی اشاره دارد. از آنجا که کنترل بدن بیش از آمادگی جسمانی در گروه تکنیک قرار می گیرد، کنترل بدن بیشتر به درستی فرم اشاره دارد. گام های بلند، فرم صحیح دویدن و مرکز ثقل کم، نشانه های خوبی برای کنترل خوب بدن است.

هوش بازی
هوش بازی به توانایی بازیکن در تصمیم گیری هوشمندانه در زمین و تصمیم گیری سریع آن اندازه گیری می شود. یک فوتبالیست باهوش قصد دارد بازی را تا حد ممکن راحت نگه دارد، در حالیکه نتایج را به حداکثر می رساند، مصرف انرژی را به حداقل می رساند. اساساً، هوش بازی به معنای هوشمندانه تر بازی کردن است، نه سخت تر بازی کردن. در مدرسه فوتبال درفک ثبت نام کنید تا یاد بگیرید چگونه یک بازیکن هوشمند باشید

هوش بازی شامل 3 مهارت است:

5. آگاهی فضایی
آگاهی فضایی به توانایی بازیکن برای دیدن فضای واضح در کل زمین و استفاده از آن به نفع خود اشاره دارد. دیدن فضا با وضوح چیست؟

اول از همه، بازیکنان باید از فضای فوری اطراف خود آگاه باشند. با توجه به موقعیت توپ، هم تیمی های خود و حریفان ، کجا باید باشند؟ آیا آنها باید به فضایی برای دریافت در کناره ها باید منتقل شوند؟

ثانیاً، بازیکنان باهوش همیشه از موقعیت هم تیمی های خود مطلع هستند و باید با توجه به موقعیت تیم دیگر کجا باشند دو دلیل وجود دارد که آنها باید بدانند هم تیمی هایشان کجا هستند و باید باشند: (1) به آنها بگویید که در صورت عدم حضور در کجا باشند و (2) موقعیت هم تیمی خود را پیش بینی کرده و یک پاس سریع و غریزی ارسال کنند بدون نگاه. در واقع، استعدادیاب ها اغلب به دنبال این حس ششم یک فوتبالیست می گردند.

سرانجام ، بازیکنان باهوش از هندسه بازی بسیار آگاه هستند. آنها می دانند که چگونه خود و دیگران را در موقعیت های مختلف قرار دهند تا زاویه های وسیع و موقعیت های آسان پاس را برای خود در هنگام حمله و زاویه های باریک و موقعیت های دشوار پاس برای حریفان خود در هنگام دفاع ایجاد کنند.

آگاهی فضایی یک مهارت پیچیده است که مهارتهای بسیار دیگری را که برای دستیابی به موفقیت در فوتبال ضروری است را در بر می گیرد. در حقیقت، آگاهی فضایی با مهارت هوش بازی، دانش تاکتیکی نیز ارتباط نزدیک دارد.

6. دانش تاکتیکی
دانش تاکتیکی به دانش بازیکن در مورد ماهیت و ساختار بازی اشاره دارد. تاکتیک های فوتبال در طول سالها به شدت تغییر کرده است. اگر می خواهید یک فوتبالیست باهوش باشید، بهتر است با انواع مختلف تاکتیک ها آشنا شوید.

در حالی که آگاهی فضایی به بازیکنان باهوش کمک می کند تا فرصت های فوری خود را مشاهده کنند، دانش تاکتیکی به توانایی بازیکن در پیش بینی فرصت های آینده که از هر حرکت ناشی می شود، کمک می کند. به همین دلیل، بازیکنان باهوش از نظر تاکتیکی در حفظ مالکیت توپ عالی هستند و نه تنها منتظر لحظه مناسب حمله هستند، بلکه لحظه مناسب حمله را نیز ایجاد می کنند. با پیش بینی حرکات بازیکنان خود و حریفان، بازیکنان باهوش می توانند توپ را در زمین انتقال دهند و در دفاع تیم حریف فاصله ایجاد کنند تا اینکه فقط فضای کافی برای حمله داشته باشند.

هوش تاکتیکی برای عملکرد خوب در دفاع، شاید حتی از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. در دفاع، بازیکنان باید دائماً زمین را ارزیابی کنند تا حرکت بعدی حریفان را با دقت پیش بینی کنند. اگر آنها به درستی پیش بینی کنند، می توانند زاویه های حریف خود را ببندند، از عبور آسان بین آنها جلوگیری کرده و آنها را مجبور به اشتباه کنند.

هوش تاکتیکی به ویژه برای مدافعان میانی و هافبک میانی بسیار مهم است زیرا این بازیکنان نه تنها برای دیدن کل زمین بلکه برای برقراری ارتباط و فرماندهی با هم تیمی های خود در بهترین موقعیت قرار دارند. با این وجود، دانش فوق العاده تاکتیکی برای هر کسی که واقعاً می خواهد به موفقیت بزرگی در فوتبال دست یابد، حیاتی است.

7. ارزیابی ریسک
ریسک به این واقعیت اشاره دارد که برخی از تصمیمات تهاجمی می تواند منجر به از دست دادن مالکیت (یا عدم دستیابی به مالکیت در برخورد با دفاع) شود. هنگامی که یک تیم مالکیت خود را از دست می دهد، تک تک اعضای تیم باید انرژی اضافی را صرف کنند تا کنترل مجدد خود را بدست آورند. چنین تصمیمات تهاجمی می تواند منجر به صرف بیش از حد انرژی و ناتوانی در عملکرد خوب در کل 90 دقیقه بازی شود. از طرف دیگر، عدم تصمیم گیری تهاجمی در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ مالکیت توپ می تواند تیم را از گلزنی باز دارد و در نهایت منجر به باخت شود.

بازیکنان باهوش، دائماً در حال ارزیابی ریسک و پاداش تصمیمات خود در زمین هستند. آیا باید کرنر بلند را درون محوطه جریمه ارسال کنند و امیدوار باشند که کسی آن را به تور دروازه وارد کند اما خطر از دست دادن مالکیت توپ را دارد؟ یا باید مالکیت توپ را حفظ کنیم.

"من کمال گرا نیستم ، اما دوست دارم احساس کنم که کارها به خوبی انجام می شود. مهمتر از آن، من احساس می کنم یک نیاز بی پایان برای یادگیری، پیشرفت، پیشرفت، نه تنها برای جلب رضایت مربی و هواداران بلکه احساس رضایت از خودم هستم. اعتقاد من این است که در اینجا هیچ محدودیتی برای یادگیری وجود ندارد و هرگز نمی تواند متوقف شود، فارغ از سن ما. »
 کریستیانو رونالدو

تناسب اندام:
آمادگی جسمانی یکی دیگر از عناصر اساسی برای دستیابی به موفقیت در فوتبال است. یک مسابقه فوتبال 90 تا 95 دقیقه با تعداد بسیار کم اشتراک ادامه دارد. طبق گفته لیوایسترانگ، هافبک ها به طور متوسط ​​بیش از 11 کیلومتر در هر مسابقه می دوند. وینگرها بیشترین دویدن "با شدت بالا" را با میانگین تقریباً 150 دوی سرعت با حداقل 75٪ سرعت کامل خود در هر مسابقه انجام می دهند. مدافعان میانی به غیر از دروازه بان ها، حداقل 9.5 کیلومتر را در هر مسابقه می دوند.

علاوه بر استقامت و سرعت، فوتبالیست ها برای دفاع از توپ در پاهای خود، برای شوت زدن، برای پاس دادن توپ در فاصله های طولانی، برای به دست آوردن توپ از هوا و غیره به تعادل و قدرت بدنی نیاز دارند.

8.استقامت
طبق تعریف فرهنگ لغت، استقامت توانایی یا قدرت ادامه دادن به خصوص علی رغم خستگی، استرس یا سایر شرایط نامطلوب است. یعنی استقامت نه تنها به آمادگی جسمانی و توانایی بازیکن در طی 90 دقیقه اشاره دارد. این همچنین به قدرت ذهنی و توانایی بازیکن در ادامه با وجود خستگی طاقت فرسایی که ممکن است احساس کند، اشاره دارد.

فوتبالیست های نخبه نه تنها باید از نظر جسمی بلکه روحی نیز تحمل کنند. با خستگی بدن، کنترل، تمرکز و تصمیم گیری دشوارتر می شود. توانایی انجام هر دو بعد جسمی و روحی برای بیش از 90 دقیقه برای دستیابی به موفقیت در فوتبال بسیار مهم است.

9. تعادل و هماهنگی
تعادل و هماهنگی عالی مهارت های لازم برای فوتبالیست ها است. فوتبالیست ها اغلب در فضاهای کوچک سریع می روند حرکت سریع در فضاهای کوچک با یک پا روی توپ به تعادل و هماهنگی فوق العاده ای نیاز دارد. تعادل و هماهنگی (آمیخته با سرعت) همان چیزی است که باعث چابکی بازیکن می شود، که مهارت لازم برای بهترین فوتبالیست ها است.

10. سرعت
سرعت از نظر سرعت و سرعت پا و سرعت در مسافت های بیشتر برای فوتبالیست ها ضروری است. سرعت از نظر سرعت و سرعت پا با تعادل و هماهنگی همراه است. 

نوع دوم سرعت، سرعت در فواصل بیشتر است. چنین سرعتی به فوتبالیست ها کمک می کند تا حریفان خود را جا بگذارند. سرعت یک مهارت پایه برای فوتبالیست ها است و از اهمیت بالایی برخوردار است. یک بازیکن ممکن است با توپ در پاهای خود بسیار چابک باشد، اما اگر سرعت کمی داشته باشد، هرگز فرصتی برای نشان دادن چابکی خود پیدا نمی کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

باشگاه و مدرسه فوتبال دائمی دُرفَک

باشگاه و مدرسه فوتبال دائمی درفک، در سال 98 تاسیس شده است. این باشگاه زیر نظر سعید رنجبر بازیکن سابق تیم ملی نوجوانان و باشگاه های پیکان و نفت تهران فعالیت می کند و از بهترین باشگاه های استان البرز و کرج است. باشگاه درفک با کادر مربیانی تحصیلکرده و دارای مدارک رسمی از کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC و امکانات تمرینی روز دنیا، بعنوان یکی از بهترین باشگاه ها و مدارس فوتبال استان البرز و شهرستان کرج، می تواند مکان مناسبی برای پرورش استعدادهای فوتبالی و رشد اخلاقی فرزندان شما باشد

منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش