اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139910254860011599

معرفی کامل گوسفند سنگسری

کد: 139910254860011599

https://bit.ly/3bLmZeS

، تهران , (اخبار رسمی): هر آنچه که در مورد گوسفند سنگسری می خواهید بدانید را در این مقاله شرح داده ایم. با خصوصیات گوسفندان سنگسری آشنا شوید.

معرفی کامل گوسفند سنگسری
گوسفند سنگسری

نژاد گوسفند سنگسری یکی از مطرح ترین و باکیفیت ترین نژادهای گوشتی ایران است که علاوه بر گوشت پتانسیل بالایی نیز برای تولید شیر و پشم نیز دارد. رنگ گوسفند سنگسری بیشتر سیاه و نخودی یا قهوه ای روشن است که گاهی اوقات نیز در گله های مختلف به رنگ قهوه تیره نیز دیده می شود

این گوسفندان بومی استان سمنان بوده و در ناحیه ای به همین نام پرورش می یابند. دامداران این مناطق معمولا گوسفندان خود را برای ییلاق به منطقه فیروز کوه، دماوند، کرج و شمیرانات می برند و در زمان قشلاق نواحی اطراف کویر سمنان و ورامین را برای خود انتخاب می کنند. اغلب دامدارانی که گوسفند سنگسر را نگهداری می کنند، این حیوانات را به صورت سنتی و عشایری پرورش می دهند. جثه کوچک و همچنین مقاومت نسبتا مناسب و خوب در برابر شرایط آب و هوایی و بیماری ها نیز دو مشخصه دیگر گوسفندان سنگسر محسوب می شوند.

اگر قصد خرید گوسفند زنده را دارید، این مطلب را حتما بخوانید . 

این نژاد قدرت بره زایی بالایی دارند و مقدار تلفات در گله این حیوانات نیز به طور میانگین پایین می باشد ، کم توقع هستند و به اندازه جثه ای که دارند ، می توانند گوشت خوبی را تولید کنند . راندمان بالای گوشت دهی دارند و درصد چربی گوشت لاشه گوسفند سنگسر نیز پایین است .

متوسط وزن بره های تازه به دنیا آمده سنگسری چیزی در حدود 3 کیلوگرم است و در پایان شش ماهگی بین 20 تا 25 کیلوگرم وزن دارند . وزن گوسفند ماده 40 تا 45 کیلوگرم است و وزن گوسفند نر این نژاد 45 تا 50 کیلوگرم می باشد . درصد باروری 90 درصد و بره زایی خوب از مشخصات تولید مثلی گوسفند سنگسری به حساب می آید . 
این نژاد گوسفندی است که دارای بدن جمع و جور و چهار قلم کوتاه و ظریف، می باشد  .بخاطر بدنی کوچک و دست و پای ظریف، توانایی ‌راهپیمایی زیاد و مقاومت به عوامل محیطی یکی از بهترین گوسفندان گوشتی منطقه محسوب می‌شود.
اندازه دست و پاهای این حیوانات کوتاه و ظریف است
شکل بینی : مستقیم با کمی تحدب و برآمدگی روی بینی
شکل پوزه : گرد و با قوسی بسیار کم
وضعیت شاخ : بدون شاخ یا جوانه کوتاه

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازار گوسفد

مجموعه بازار گوسفند مرجع تخصصی خرید و فروش انواع دام زنده می باشد که با هدف تسهیل در این امر تاسیس شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]